Г. Сищук: любов вчителя до учнів - то тема невичерпна

Учитель має власний темперамент, риси характеру, звички, і вони іноді несумісні з особистостями інших

Г. Сищук: любов вчителя до учнів - то тема невичерпна

Автор: Галина Сищук, учитель, м. Харків.

Любов вчителя до учнів - то тема невичерпна. Та не у сенсі її глибини, а у її наявності в принципі.

Чи має вчитель любити дітей? Чи може любити всіх?

Моя відповідь - НІ.

Спитаєте: «Як вона може працювати з дітьми⁉»

З любов'ю до СЕБЕ У ЦІЙ РОЛІ.

Та про все по порядку.

Учитель, як і будь-яка інша особистість, має власний темперамент, риси характеру, звички, і вони іноді несумісні з особистостями інших.

У кожного власне поняття любові. Хтось розуміє її тільки через вербальне вираження, комусь потрібні конкретні (зрозумілі тільки йому) вчинки, і неможливо підлаштовуватись під усіх.

Природа нас нагородила безумовною любов'ю тільки до свого потомства. Це природні захисні механізми, що керуються на гормональному рівні. Вони сильно розвинені декілька років після народження дитини і згасають з часом. До чужих дітей вони не працюють.

Так про яку ж любов до дітей ми можемо говорити, чи вимагати, чи витискати з себе? І де знаходиться та чарівна кнопка, що ввімкне взаємозв’язок вчителя і учня?

Підкажу: всередині кожного з нас.

Не шукайте у комусь причину для любові, любіть себе у спілкуванні з іншими.

Підмічайте і отримуйте задоволення від реакцій дітей на вашу діяльність. Пишайтеся собою, коли вкотре змогли запалити вогники в очах.

Кожна «важка дитина» може бути вашою особистою перемогою, якщо ви підберете ключик до її серця. Сприймайте ситуацію як особистий виклик.

Усі без винятку мають важкі дні. Різниця між вами і дітьми тільки в тому, що ви розумієте причину негараздів, а вони - ні. Тому ви завжди на сходинку ближчі до спокою, тож простягайте руку допомоги і відчувайте свою силу.

Навчіться розуміти себе, дозвольте собі відчувати весь спектр емоцій, слідкуйте за реакціями тіла на зміни настрою, і тоді вам легше буде розуміти інших.

І головне. Якщо ви відчуваєте, що обраний вами шлях є помилковим - звертайте у інший бік. Не мучте насамперед себе.

Я глибоко переконана, що ми транслюємо те, чим наповнені. Досягнувши гармонії, легко дарувати її іншим.

Тож підтримуйте палаючу зірку у собі - і вона зігріє серця оточуючих!

Оригінал

Освіта.ua
17.09.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
Один філософ сказав, що шляхів для пізнання Бога є багато. А щоб наповнити себе людині іноді бракує цілого життя. До учня має йти людина, яка має поклик для цього, а не керується інтуїцією-вийде-не вийде. І педвиш має цим займатися професійно, відсіюючи тих, хто заздалегідь помилився у виборі професії. А оскільки він не несе відповідальності за майбутні покалічені душі, то й маємо багато таких, хто витискає зі себе "любов" до учня. Кількість підміняється якістю відбору. Любов живе там, де є правда, а що можна отримати від брехні?
Реаліст
Для Cirius: Який "поклик"? Які "покалічені душі"? Спустіться на землю і подивіться навкруги. "Любов приходит и уходит, а кушать хочеться всегда" От і розкажіть своїм дітям, які хотять їсти, яких треба одягати і т.д про якийсь химерний поклик і любов до чужих дітей за 5 тис учительської зарплати.
Cirius
Христос яку отримував зарплату?
Реаліст
Для Cirius: Ви це серйозно? Так відмовтеся від зарплати і працюйте за покликом, а нормальним людям не пудріть мізки. Невже у Вас є свої діти? Якщо так, то мені їх дуже шкода! Замість їжі пропонуєте коктейль із "поклика" та " відповідальності за покалічені душі"? Не калічте дітей (своїх і чужих), а також нормальних людей своєю нісенітницею
Коментувати
Олекса Позняк
Любити не знаю а розуміти і співчувати так. 1