Володимир Бєлий: в освіті так само

Продовження політики, спрямованої на вдосконалення пострадянської моделі освіти – це шлях до повного фіаско

Володимир Бєлий: в освіті так само

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Зараз наше суспільство у точці біфуркації щодо переосмислення підсумків чвертьстолітньої історії своєї поки формальної незалежності від колишнього імперського центру.

При цьому, як зауважує відомий соціолог і доктор філософських наук Євген Головаха: «…Головне, що людей непокоїть – вони живуть у несправедливому суспільстві. У них дуже велика образа на існуючу політичну еліту. Це ознака того, що вже все. Треба змінювати країну. Не формально! Формально зроблено багато. Формально здається – стільки зроблено, щоб побороти корупцію! Одних структур по боротьбі з нею зроблено більш, ніж у будь-якій країні…».

Зроблено ТАК багато і в освіті. Формально.

А неформально як надавалися можливості списувати, так і надаються. Як видавалися псевдо атестати/дипломи/сертифікати/тощо, так і видаються.

Сумна життєва несправедливість: хтось має вчитися по-справжньому, а комусь можна й «на халяву»…

Продовження політики, спрямована на вдосконалення де радянської, а де пострадянської моделі освіти – це шлях до повного фіаско.

Шлях до успіху освітньої реформи пролягає через центри політичної волі та управлінської здатності держслужб до кардинальної (не плутати з радикальністю) і повномасштабної відмови від успадкованих моделей мережі закладів, змісту освіти та форм її реалізації.

Ви можете продовжувати їздити на ЗАЗ-968М чи «Москвич – 412», але ви не зможете ніякими вмовляннями схилити молодь продовжувати підтримувати ваші архаїчні освітні пріоритети, що невіддільні від принципів зрівнялівки та безвідповідальності.

Оригінал

Освіта.ua
19.04.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Завтра
Переконаний, що Україну чекає руїна і потрясіння. Коломийський із маріонеткою Зе потрощать все. Було «хорошо «, а стане ще краще.
Владимир Белый
Для Завтра: До речі, як у Господа, так і у президентів не має інших рук ніж людські.
Коментувати
Провидець
З тривогою чекаю завтра. Права рука Зе - Данилюк зменшить охоплення до 15% стипендією, скоротить безоплатку, а це молоде Чмо Бабак( син відомого горе - ректора авіаційного ) пустить за прикладом Супрунші «гроші за студентом».... Каюк решткам вишки!!! Пакуємо валізи на Польщу!!! Ура!!!
Местный
Для Провидець: бояться учителя рабы-бюджетники, очень бояться.
Cirius
Для Провидець. Що має бути - того не оминути. Ми і не таке пережили.
Коментувати
Владимир Белый
"...маємо купу проблем із вищою освітою, яка залишається швидше ознайомчо-орієнтувальною, навіть не теоретичною, бо тоді потрібні лабораторії та сервіси для порівнянь і перевірок теоретичних висновків. Ми продовжуємо імітувати процес навчання через менторство, тобто абсолютну монополію статусу викладача" - https://glavcom.ua/columns/golomsha/ukrajina-maje-kupu-problem-iz-vishchoyu-osvitoyu-yaka-zalishajetsya-shvidshe-oznayomcho-orijentuvalnoyu-587866.html
Чорний -Херсон
Бєлий, щоб ти вже з‘ів , та не писав би дурниць.... Йому реформи давай!! Ти працюй, а не плещеш , що попало. Не такі школи, формалізм ,безвідповідальність... А молодь тобі віре?
Marta
Сто відсотків: зрівняйлівка і безвідповідальність. Коли останніми днями бачу у фейсбучній стрічці емоційні патріотичні гасла таких безвідповідальних осіб)))) Нема слів