І. Лікарчук: успішно вчиться той, хто робить це з радістю

Якби у нас було запроваджено вільне відвідування шкіл, то більшість із них стояла б вічною пусткою

І. Лікарчук: успішно вчиться той, хто робить це з радістю

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Сьогодні мав нагоду бути свідком цікавої розмови.

У поїзді метро їхали тато з донькою. Дівчинці, мабуть, років із 10. Розумні оченята, супер непосидюча, відмінний словниковий запас, дуже грамотна українська мова, безкомлексність. Сучасне дитя. І сучасний тато: з гарно доглянутою бородою, у джинсах із дірками на колінах, із тАту на всю шию...

Насамперед, дівчинка тьоті-сусідці сказала, що в школі канікули. Сказала так, що чули всі. Але найбільш цікавим було те, що вона голосно промовила далі. «Я не розумію для чого ці канікули. Мені ТАК ДОБРЕ в школі. Я не хочу йти на канікули і їхати на море. Я хочу в школу».

Я був страшенно радий і гордий за школу, у якій навчається це миле створіння, та за вчителів, котрі там працюють. Бо вважав і вважаю, що успішно навчатися може лише той, хто це робить з радістю. Ніколи не смакуватиме борщ, який тебе силують їсти. Отак і з навчанням.

На жаль, переважна більшість сьогоднішніх учнів йдуть до школи тому, що їх до цього силують.

І, якби у нас було запроваджено вільне відвідування шкіл, то більшість із них стояла б вічною пусткою.

Оригінал

Освіта.ua
24.10.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
оЙЙЙЙЙЙЙ.
=
Вчителька
Пане Лікарчук, наведіть мені часовий проміжок в розрізі історії не лише України, а і усього світу, коли всі учні з підскоком - гайда до школи. У нас, у звичайній сільській школі теж є діти, яким подобається відвідувати школу, а є і такі, у яких немає жодного пропуску. В обох категоріях є діти з розумними оченятами, а є і зі скляними, зате у школі є доступ до Інтернет-мережі через Wi-Fi. І у селі є батьки, які доглядають за своєю зовнішністю, ходять на батьківські збори у модно подертих штанях, а діти при цьому школи щоб і не бачили, бо їм нічого не цікаво. ВИСНОВОК: не можна один вирваний з контексту випадок видавати за, принаймні, результат соціологічного дослідження. Мені за вас соромно, ви себе позиціонуєте поважною, розумною, всезнаючою людиною, а я вкотре пересвідчуюсь у тому, що час невпинно пливе, все змінюється, а дехто топчеться на одному місці.
Val
А еще такие люди на войне с улыбкой (и выпущенными осколком кишками) умирают. Просто потому что идиоты.
Іван
Все так! Це мабуть зразкова столична школа, до якої хочеться ходити і навчатися. Школа з добрими й привітливими вчителями. Так і повинно бути по всій країні. Але нажаль, школи бувають різними, як і вчителя. І в деякі діти не хочуть йти з радістю, тому що ситуація в них нагадує сцену з фільму "Кін-дза-дза!": "...господин Пэжэ приказал всем пацакам надеть намордники и радоваться!.." )
Володимир
Дівчинці повезло. Лікарчуку - теж з цією дівчинкою.
Val
А у деда татуировки есть или он из более культурной среды? А если серьезно, то странно читать такие "выписы" от человека много лет не занимавшегося практической педагогической деятельностью.
Оксана
Це миле створіння, мабуть, навчається в приватній школі, де максимум 15 чол і клас оснащено сучасною технікою.
1
Не может ликарчук просто порадоваться, обязательно какуюто гадость вставит:"І, якби у нас було запроваджено вільне відвідування шкіл, то більшість із них стояла б вічною пусткою." Ага, и стада незанятых ничем подростков, которые ищут "приключений", заполнили бы улицы. А всякие демагоги-ликарчуки сидели бы дома, боясь выткнуть нос на улицу. Повысилась бы и так криминогенная обстановка, потом бы пересадили бы кучу таких вольных детишек. И тогда бы демагоги-родители начали бы ценить работу тех, кто сдерживает их невоспитанных отпрысков, каждый день принимая удар на себя. Основная причина существования массовых школ - занять чем-угодно детей и подростков, пока родители на работе.
ПЕТР
Для 1: Кошмар просто! Так в вашем понимании школа - это просто колония для несовершеннолетних с дневным пребыванием?) Поэтому и результаты ЗНО потом такие, что дети в вузы поступить не могут!!
Петро Тополя
Для Петра:Не журись, вузів так багато, що й останні бовдури будуть там "учитися"
1
Для ПЕТР: А для вас это новость? Вы думали, что массовые школы созданы для того, о чем вам лживо рассказывают министрики. Если бы этой стране нужны были бы знания, то учеба бы ценилась. А так) Кому она тут нужна. Вузы подгребают сейчас всех, даже с нулевыми результатами зно.
Коментувати