І. Лікарчук: про шматочки паперу під назвою «Грамота»

Ніхто із тих, хто виписує чи підписує ці папірці, не хоче напрягтися в роздумах про адекватність такої відзнаки

І. Лікарчук: про шматочки паперу під назвою «Грамота»

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Напередодні освітянського свята учителів дружно засипають шматочками паперу, котрі називаються «Грамота». Гарненькі, ламіновані, яскраві... У яких тексти однакові для всіх (за винятком прізвища та місця роботи). Інколи - тексти з помилками.

У хороших учителів таких «відзнак» - тьма. Навіть рахунок їм втратили. А чиновники, як і раніше, продовжують «спускати» на низи рознарядки щодо кількості тих, кого можна «подати» на різні грамоти...

А директори шкіл «подають». І, начебто, цим відзначають учителя.

Й ніхто із тих, хто виписує чи підписує ці папірці, не хоче навіть напрягти мозок в роздумах про адекватність такої відзнаки... Особливо на фоні сучасної ситуації з оплатою праці вчителів.

Але що поробиш. Традиція «грамотовручення» бере свій початок із далеких 30-х років минулого століття. Від часів Йосифа Сталіна. А від традицій, навіть якщо вони і з совковим душком, відмовитися дуже складно. І психологічно, і ментально, і матеріально.

Бо із чим же тоді на святковий захід до Дня працівника освіти прийде місцеве начальство? Із розпорядженням про поверненням 20% надбавки чи встановленням регіональної доплати вчителю? Такого, зрозуміло, не буде. Учителю достатньо й шматка ламінованого паперу... З промовистою назвою «Грамота»...

Оригінал

Освіта.ua
03.10.2018

Популярні блоги
Інна Совсун: чи забороняти смартфони в школах? На рівні держави поки немає розуміння, що робити зі смартфонами в школі
Н. Азарова: биті небитих возять регулярно Поважати свій труд і транслювати цю повагу, поважаючи інших, – оце і є суперзавдання
І. Лікарчук: ДПА в українських школах має бути ліквідована Проведення ДПА фальсифікує реальний стан якості загальної середньої освіти в Україні
А. Заможська: у космосі Тесла, а в нас — християнська етика МОН пропонує людям, які ходять до церкви два рази на рік, викладати християнську етику
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Софокл
Пане Ігоре , це вже маразм! Ви , певно , з розуму поступово виживаєте- таку муть прете.... Я був в Японії і бачив грамоти, подяки- не хлібом одним живуть люди.В Кореї є дошки пошани, в США - подяки письмові.... так було в древній Греції... Подумайте перед коментарями- не піддавайтесь віковим змінам!
Глеб
Для Софокл: я желаю вам всегда вместо надбавок, премий, ... получать грамоты.
Коментувати
mnenie
Навіщо розпалювати заздрість до інших? Кожному зрозуміло, що "грошей багато не буває" і скільки ні дай, - все мало. Про країну хоч іноді думайте і про інші соціальні групи: ветеранах ато, вдовах, батьках, що втратили синів, пенсіонерах-учителях, які в 20 столітті працювали і по суботах, не отримували премій, бо їх не було. А за класне керівництво отримували 10 рублів, ставку 100р. і жили, учили, але сьогодні пенсія маленька, але не ниємо.Соромно це не знать, не розуміти, а навішувати кліше - сталин і так далі
Volobymyr Sill
Для mnenie: Якась маячня раба влади.
Коментувати
Родион
Кому грамоти-папірці, а собі премії, звання заслужених та нагороди, що дають право на підвищення пенсії.
Ollesia
Українці, 4 жовтня необхідно зробити день свята. Вітаю вас з визнанням голодомору геноцидом проти українського народу. Сьогодні США визнало геноцидом голодомор в Україні. Тепер завдання- визнати Росію агрессором. Така політика дуже справедливою по відношенню до такої країни. Це рішення прийняте завдяки українським політикам, Європі та США. Завдяки США ми вирішуємо багато питань. США нам допомагає боротися проти російської агресії, завдяки цієї держави ми закуповуємо американські тепловози, вугілля, завжди виділяє нам мільярди для зростання економіки, та ще постійно захищає від нападів інших держав (наприклад Угорщини). Дякуємо США за підтримку українського народу- це сама найдемократичніша держава в світі.
спец
Роками учитель в державі ніщо .На словах віддають належне, а матеріально - нічого. Подачки, у вигляді підвищення зарплат, принизливі. А грамоти, звання, то в руках адміністрації, бо знову не тим дістаються. Та і не потрібні вони нам, так що правий автор. Давно пора припинити це дійство. За виконану роботу потрібно платити грішми, а за особливо якісну - більшими грішми.
Ірина
Дзвінок директору: " З вашої школи на районному святі День учителя будуть нагороджені грамотами районної адміністрації та відділу освіти 5 працівників. Вам необхідно закупити 5 букетів квітів для привітання". Ніби й не погано привітати колег з нагородою. Але ж цими квітами вітає нагородженого відділ освіти чи районна адміністрація. По дорозі до "вітальників" вчителі заїхали на ринок і купили для себе квіти. Вітайте нас !
sergey1979
Для Ірина: Добре хоч грамоти самі собі не купували ))). Потім ще чомусь завуч кожен рік питає чи не отримував грамоти ніби від цього зросте зарплата
Валентина
Для Ірина: за такої умови я б не їхала за тією грамотою.
Коментувати
Володимир
хм.
Ольга
Ігоре Леонідовичу,а при Вашому керівництві департаментом освіти Київської ОДА не було таких рознарядок ? Ви тоді не говорили про адекватність таких відзнак! Я особисто виконувала вказівки ДОН і возила на підпис такі відзнаки. То чому саме зараз Ви про це говорите?
Педагог
Дешевше видавати педагогам грамоти, ніж платити нормальні зарплати. Подивіться на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат", багато чого для себе відкриєте.
Гість
Ви, як завжди, все перекручуєте. Наприклад, в м. Калуш (Івано-Франківська область) педагоги отримають 65% - щорічну грошову винагороду, окремі - за вагомі здобутки та з нагоди професійного свята матимуть премії - від 7000 тис до 500 гривень, разом, як Ви висловились, з "шматочком паперу під назвою "Грамота"
Olenka
Для Гість: Та ім неймовірно пощастило! Рада за колег. Хоча ми(мої колеги і я) за моєї пам’яті (у школі працюю 16 років) жодного разу премій не мали((( Наші нагороди - оті "шматки паперу".
Сергій
Грамоти часто не несуть ніякої цінності, адже їх дають "по черзі".
Коментувати