І. Лікарчук: про шматочки паперу під назвою «Грамота»

Ніхто із тих, хто виписує чи підписує ці папірці, не хоче напрягтися в роздумах про адекватність такої відзнаки

І. Лікарчук: про шматочки паперу під назвою «Грамота»

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Напередодні освітянського свята учителів дружно засипають шматочками паперу, котрі називаються «Грамота». Гарненькі, ламіновані, яскраві... У яких тексти однакові для всіх (за винятком прізвища та місця роботи). Інколи - тексти з помилками.

У хороших учителів таких «відзнак» - тьма. Навіть рахунок їм втратили. А чиновники, як і раніше, продовжують «спускати» на низи рознарядки щодо кількості тих, кого можна «подати» на різні грамоти...

А директори шкіл «подають». І, начебто, цим відзначають учителя.

Й ніхто із тих, хто виписує чи підписує ці папірці, не хоче навіть напрягти мозок в роздумах про адекватність такої відзнаки... Особливо на фоні сучасної ситуації з оплатою праці вчителів.

Але що поробиш. Традиція «грамотовручення» бере свій початок із далеких 30-х років минулого століття. Від часів Йосифа Сталіна. А від традицій, навіть якщо вони і з совковим душком, відмовитися дуже складно. І психологічно, і ментально, і матеріально.

Бо із чим же тоді на святковий захід до Дня працівника освіти прийде місцеве начальство? Із розпорядженням про поверненням 20% надбавки чи встановленням регіональної доплати вчителю? Такого, зрозуміло, не буде. Учителю достатньо й шматка ламінованого паперу... З промовистою назвою «Грамота»...

Оригінал

Освіта.ua
03.10.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Софокл
Пане Ігоре , це вже маразм! Ви , певно , з розуму поступово виживаєте- таку муть прете.... Я був в Японії і бачив грамоти, подяки- не хлібом одним живуть люди.В Кореї є дошки пошани, в США - подяки письмові.... так було в древній Греції... Подумайте перед коментарями- не піддавайтесь віковим змінам!
Глеб
Для Софокл: я желаю вам всегда вместо надбавок, премий, ... получать грамоты.
Коментувати
mnenie
Навіщо розпалювати заздрість до інших? Кожному зрозуміло, що "грошей багато не буває" і скільки ні дай, - все мало. Про країну хоч іноді думайте і про інші соціальні групи: ветеранах ато, вдовах, батьках, що втратили синів, пенсіонерах-учителях, які в 20 столітті працювали і по суботах, не отримували премій, бо їх не було. А за класне керівництво отримували 10 рублів, ставку 100р. і жили, учили, але сьогодні пенсія маленька, але не ниємо.Соромно це не знать, не розуміти, а навішувати кліше - сталин і так далі
Volobymyr Sill
Для mnenie: Якась маячня раба влади.
Коментувати
Родион
Кому грамоти-папірці, а собі премії, звання заслужених та нагороди, що дають право на підвищення пенсії.
спец
Роками учитель в державі ніщо .На словах віддають належне, а матеріально - нічого. Подачки, у вигляді підвищення зарплат, принизливі. А грамоти, звання, то в руках адміністрації, бо знову не тим дістаються. Та і не потрібні вони нам, так що правий автор. Давно пора припинити це дійство. За виконану роботу потрібно платити грішми, а за особливо якісну - більшими грішми.
Ірина
Дзвінок директору: " З вашої школи на районному святі День учителя будуть нагороджені грамотами районної адміністрації та відділу освіти 5 працівників. Вам необхідно закупити 5 букетів квітів для привітання". Ніби й не погано привітати колег з нагородою. Але ж цими квітами вітає нагородженого відділ освіти чи районна адміністрація. По дорозі до "вітальників" вчителі заїхали на ринок і купили для себе квіти. Вітайте нас !
sergey1979
Для Ірина: Добре хоч грамоти самі собі не купували ))). Потім ще чомусь завуч кожен рік питає чи не отримував грамоти ніби від цього зросте зарплата
Валентина
Для Ірина: за такої умови я б не їхала за тією грамотою.
Коментувати
Володимир
хм.
Ольга
Ігоре Леонідовичу,а при Вашому керівництві департаментом освіти Київської ОДА не було таких рознарядок ? Ви тоді не говорили про адекватність таких відзнак! Я особисто виконувала вказівки ДОН і возила на підпис такі відзнаки. То чому саме зараз Ви про це говорите?
Педагог
Дешевше видавати педагогам грамоти, ніж платити нормальні зарплати. Подивіться на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат", багато чого для себе відкриєте.
Гість
Ви, як завжди, все перекручуєте. Наприклад, в м. Калуш (Івано-Франківська область) педагоги отримають 65% - щорічну грошову винагороду, окремі - за вагомі здобутки та з нагоди професійного свята матимуть премії - від 7000 тис до 500 гривень, разом, як Ви висловились, з "шматочком паперу під назвою "Грамота"
Olenka
Для Гість: Та ім неймовірно пощастило! Рада за колег. Хоча ми(мої колеги і я) за моєї пам’яті (у школі працюю 16 років) жодного разу премій не мали((( Наші нагороди - оті "шматки паперу".
Сергій
Грамоти часто не несуть ніякої цінності, адже їх дають "по черзі".
Коментувати