Володимир Мещеряков: чому не фізика на ЗНО?

Чиновникам потрібні рейтинги, тому йде тиск на директорів, а ті вже проводять пропаганду «ніжної освіти»

Володимир Мещеряков: чому не фізика на ЗНО?

Автор: Володимир Мещеряков, учитель, Харківська область.

Чи потрібне ЗНО міністру освіти й чиновникам міністерства? Так, адже тільки так вони мають вплив на мережу шкільних закладів, запровадивши такі дистанційні іспити!

Чи потрібне ЗНО чиновникам обласного і районного рівня? Як собаці кийок»!

Тому вони до цього зручно пристосувалися, маскуючись під турботливих мам.

«Не завантажуйте дітей іншими предметами, нехай здадуть ЗНО!»

«Та дитина ж не здає ЗНО з цього предмету! Невже важко поставити потрібну оцінку?»

«Навіщо перевантажувати дитину непотрібними їй предметами? Їй і так важко готуватися до ЗНО!»

Такі і їм подібні наполегливі застереження лунають постійно. Зрозуміло, що чиновникам потрібні рейтинги. А при поганому рейтингу і з дохідним місцем можна розпрощатися. Іде тиск на директорів. Ті, в свою чергу, у школах проводять пропаганду «ніжної освіти».

«Хімія – права рука фізики, математика – її очі!» Так висловився у свій час видатний вчений М. В. Ломоносов.

Я пропоную приєднатися до слів Михайла Васильовича і запровадити обов’язкове ЗНО з фізики, а з хімії та математики – взагалі скасувати! Буде три в одному.

Я згодний з тим, що легкої освіти бути не повинно. Якщо я вчився сумлінно, напружуючись, то й мав високий рівень. І державні іспити були чимось природнім. Не думаю, що пропагандисти «ніжної освіти» напружувались, навчаючись. Тому в них є співчуття до бідних діточок, а я – жорстокий фюрер…

Освіта.ua
18.09.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
kvp1248
Коментарі – своєрідний тест. Що являє собою світ, в якому є Я? Що головне треба зробити, щоб прокинутись від «сну» і відчути себе самосвідомим індивідуумом, а не вегетативною істотою, мандруючою за течією буття? Фізика відповідає на ці головні питання. Той, хто не розуміє цієї головної місії фізики, той живе не своїм життям, а життям «сусіда», тобто як всі, сліпо копіюючи вчинки оточуючих людей. Треба враховувати, що соціум-зграя – має лінійну природу, а Всесвіт індивідуального Я – багатовимірний, з нескінченним лабіринтом віток реальності. Життя жорстоке. Кожен індивідуум відчує на собі подих фізичної безодні нескінченності, коли в достатньо похилому віці помирають його ровесники, діти та внуки. Кожен має пройти долю одинокого мандрівника в пустелі.
а если подумать?
Для Тата: НЕ зающий таблицы уможения ученик КАК решит задачупо химии,в которой необходимо решить квадратное уравнение для получения результата реакции? При чём здесь пояснения учителя? А учитель этот поясняет ЗНАЮЩЕМУ таблицу умножения так,что тот с полуслова понимает. И ЧТО? С ЧЕГО надо начинать?
а если подумать?
В принципе идея дать детям индивидуальную траекторию обучения в стенах школы хороша. И дать право НЕ изучать математику(физику-химию),начиная с 7 класса, вообще идеальна. В том случае дети,НЕ умеющие считать,НЕ знающие таблицы умножения...,НЕ станут МЕШАТЬ учителю проводить урок.а одноклассникам.развитым в данном направлении одноклассникам,усваивать предмет.Но... всё это следует продумать в организационном плане. А так - идея для любой политсилы,которая стремится рулить процессами реально,а не манипулятивно,создавая шум на пустом месте.И да, организационно всё простенько получается. Но,в любом случае на это необходимы ДЕНЬГИ.ВСё очень просто и перспективно в плане успокаивания населения...
Для дівчинка:
Аесли подумать? Не зная одного из международых универсальных языков мира, языка математики, девочка да,сумеет выучить иностранный. Но... в каком возрасте Вы,мама,решила избавить дочь от математики(физики-химии)?Это хороший ход,неспособных (то бишь ленивых.НЕленивые освоят предмет на балл не меньше 8, что способствует их развитию,практика) детей освободить от изучения предмета. Но Вы,мама,проследите за ребёнком.Школа же у нас коммунальная и общая ДЛЯ ВСЕХ. А это означает,что в школе обучаются дети тех родителей,которые следить за собственным потомством НЕ станут. ЧТО Вы предлагаете?
спец
Так зір то перевіряти також треба, бо від зору багато чого залежить. Крім того, сфера використання математики не обмежується фізикою, її після школи, у вузах, не тільки майбутні фізики вивчають. Значить в ЗНО вона займає і відповідно до цього місце. Ну більше вишів виставляють математику чим фізику.І не треба з цього приводу паритись і чогось шукати.
дівчинка
Цікаво, а для чого мені математика, фізика або хімія, якщо я хочу вивчати іноземні мови?
Володимир
Для дівчинка: А як же загальний інтелект?
дівчинка
Для Володимира: тобто, Ви вважаєте, що ті, хто має схильності до мов, - тупі? А як щодо людей, що взагалі ніяких талантів до наук не мають, проте в них золоті руки? Ви не вважаєте, що таким чином людей ображаєте? Мало того, головне те, що Ви забираєте в них свободу вибору.
тра-ля-ля
для дівчина. Вивчайте хоч 100 мов, але тоді коли Ваша дитина попросить маму допомогти з математики, фізики чи хімії, щоб мамі не довелося червоніти, а дитині не здалося, що її мама тупа і провтикала в школі 11 роківі.
Коментувати
мамочка Ирина.
Вы попробуйте сперва подумать. ЛИцеи-гимназии получили финансирование из кошельков родителей.Финансирование на всё.И на оборудование тоже.Количество часов на физику у них несколько больше.Тоже чрезвычайно любопытно - откуда деньги. Так вот. для тех. кто хоть чуточку способен думать-оборудование для демонстраций. материалы для лабораторных работ - физика это исследовательский придмет. И значительно бОльшее количество уроков.Мамочка думайте. А Вы тут распинаетесь об ответственности учитилей.Для начала ответственность следует нести организаторам общественной жизни.Именно они не сумели организовать рабочее место учителя и ученика и часы на предмет. Рыба всегда гниёт с головы. А Вы хотите отрезать здоровый хвост. А гнилую голову оставить.
Ірина не байдужа мати
Для мамочка Ирина.: В школе где учились мои дети была и интерактивная доска и материальная помощь родителей, но если учитель не умеет, не научился сам этим оборудованием пользоваться, то как не организуй его рабочее место ничего не поможет! Вы хотите сказать, что у учителей работающих в 80-е-90-е годы была хорошая материальная база для работы?! Но даже двоечник был знаком с основами физики, а из класса в 40 человек все поступили в ВУЗы.
Коментувати
Ірина, не байдужа мати
Очень бы хотелось увидеть учителей физики, которые могут дать знания не одному ученику(за отдельную плату), а большинству в классе(класс из 30 человек). Сравнивая рейтинги сдачи ЗНО по физике, только специализированные школы или лицеи показывают хорошие результаты. А в "обычных" школах дети выбирают в основном иностранный язык, историю Украины, географию, математику, биологию(кто мечтал стать врачом) и все. И какую бы материальную базу не предоставило государство, министерство образования и т.д. для обучения физике, если учитель не способен или у него нет желания давать эти знания,при этом он не несет ответственность за знания учеников ничего не изменится в этом направлении. А будет еще одним кошмаром для родителей выпускников, которые и так практически по всем предметам(которые будет сдавать ребенок на ЗНО) берут репетиторов.
спец
Для Ірина, не байдужа мати: А почему физики? Такаая ситуация по всем предметам. Есть классные спецы, но их единицы. Основная масса учителей - это серая масаа. Уровень их далеко не достаточный, а средний и даже ниже. Ну просто надо признать это.
тра-ля-ля
Для спец. І хто ж тоді вас таких розумних навчав. Сіра маса? А для тих хто забув нагадую. За совка у випускному 10 класі для підготовки до ВУЗУ вивчалося Укр мова і література - 7 год./тиж., - сьогодні - 4 год/тиж., алгебра і геометрія - 4+3 год/тиж., сьогодні - 4 год. фізика - 5 год/тиж. сьогодні - 3 год/тиж. хімія - 3 год/тиж, сьогодні - 1 год. Ще щось треба казати. Невже не зрозуміло, що це з наших дітей свідомо роблять Сіру масу безграмотну і не здатну до конкуренції. І це вина не школи, хоча я не знімаю відповідальності і з вчителів, а в першу чергу ДНРЖАВИ, яка своїми руками гробить майбутнє наших дітей
тра-ля-ля
Для Тата. Не знаю як ви, а ваші батьки за сучасними мірками навчалися в класах з поглибленим вивченням математики, фізики, хімії і вчителі тоді були не кращі ніж тепер, просто освітня політика була іншою. Державі потрібні були розумні люди, а зараз потрібні дурні не більше і не менше. Дурнями керувати легше.
Коментувати
Тата
А вчителів знайдете? З хімії? Здатних викладати так, щоб діти розуміли? Їх одиниці. Починати треба з підготовки вчителів, а не з ЗНО!
Володимир
Для Тата: Є всі вчителі! Знищена матеріальна база ділками від освіти!
Cirius
Для Володимир. Підтримую Вашу думку, особливо у боргу місцеві органи влади, які перед виборами усе обіцяють, а потім за рахунок бюджетних коштів необхідних для підтримки школи будують собі дороги до своїх особняків.
linda
Для Тата: Це як в анекдоті: "Поясніть мені таблицю множення так, щоб я зрозумів!" Діти не хочуть вчитися, не виконують домашні завдання. І батьки забули, що навчання - це велика праця, просто так знання в голову не застрибнуть. Авжеж, у всьому винні вчителі, бо дитятко на уроці губи фарбує, інше в телефон "втикає", третє - сидить, бідне, після нічної рибалки, сонне - йому не до уроків. А вчитель перед ними танцює, вигадує все нові методи, щоб було цікаво, та намагається не звертати увагу на відверті знущання учнів, бо у учнів всі права, а вчитель - обслуга чи то вже прислуга розбалуваних та наглих дітей.
Коментувати