О. Халепа: ніколи вчителі так не тікали зі шкіл, як зараз

Чи розуміють люди в міністерстві, що вони з року в рік руйнують освіту і роблять з дітей неуків

О. Халепа: ніколи вчителі так не тікали зі шкіл, як зараз

Автор: Ольга Халепа, вчитель, громадський діяч.

Чи розуміють ті люди, які сидять в міністерстві, що вони просто з року в рік руйнують освіту, знищують школи, роблять з дітей неуків? А може, вони це роблять свідомо?

Навіть у найтяжчі економічні часи нашої країни вчителі так не тікали зі шкіл, як зараз. Скоро цієї професії будуть боятися всі працездатні люди! І лише ті, кому нікуди діватися, підуть працювати в школу!

Адже найпрекрасніші мрії про значення вчителя, всі рожеві плани про педагогічну діяльність та фантазії про авторитет вчительської професії розбиваються років через 5 об недосконалість системи освіти нашої країни.

Безправні, беззахисні вчителі, наче люди-роботи, наче слухняні песики, повинні чекати нового вітру від директора, управління освіти, департаменту, міністерства, щоб тут же виконати нову СУПЕРІДЕЮ, яка вже через пару років виявляється на фіг нікому не потрібна!

Строчити купу наказів, здавати гору документації, витріпати простим вчителям купу нервів своїми вічними перевірками, сотні грошей з вчительської кишені на двісті тридцять дві папки тільки зеленого кольору з даного питання (адже, о Боже, якщо червоного, або різнокольорового, то згорить в пеклі вся система освіти країни), витратити державні кошти на реалізацію пілотного (бісить ця назва!!!) проекту, заробити купу бабла на своїх нових методичках та іншій друкованій фігні, яку, повірте, ніхто не читає (а що, колеги, хіба не так?) а в результаті пшик! Пустота! Непотріб! І знову нова СУПЕРІДЕЯ!!!

Та не працює воно все! Не працює! Знаєте чому? Дуже просто (читайте перших три речення). Ось головна причина!

Тепер в нас знову нова ідея! Зустрічайте з 1 вересня у всіх школах країни: «Нова українська школа».

А я скажу так: мало назватися «НУШем», треба для початку припинити бути «совком»!

Оригінал

Освіта.ua
14.08.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Ну правильно - щоб створити заводи - потрібно підготувати працівників. А то одні менеджери і топ-менеджери))
Йош
Де тут ставити лайк? :) Правда, що толку, колеги... (О, за кольори папок я ваще... Хехехехехе... Майже слово в слово мої воплі з приводу оцих ідіотизмів).
Світлана
Для ПЕДАГОГ: Абсолютно з Вами згодна,якщо порівняти з/п у школі і д/с,то одна журба,а на сьогоднішній день розпочнеться так званий моніторинг кадрів,щогось у верхах думають що у садочки і школи черги на посади.От і думаєш освіту здобув(до речі магістер),а з/п ? і починаєш,а може на заробітки куди.Одним словом-ганьба.
Вчитель
Подивіться в Інтернеті відео "Бидло - це найкращий електорат!". Знайти його можна через гугл або ютюб. І все вам стане ясно.
Brunko, Tatiana
Любі друзі та коллеги. В Німеччині ще гірше. Але ж в неврології зустрінеш знаемих, то посміхаються.
Тетяна
Так, освіта на порозі краху! Безлад в системі! Більше всього мене дратує те, що постійно педагогам треба витрачати свої гроші для забезпечення навчально - виховного процессу!
Володимир
Для Тетяна: Витрачайте, скільки зважите за потрібне. І профінансуйте тих, хто розпилює бюджетну субвенцію 61,7 млрд. грн.
Коментувати
тра-ля-ля
Клочові слова "А може, вони це роблять свідомо?". Тільки речення з питального треба перетворити на розповідне (стверджуюче) "Вони це роблять свідомо!", виконують замовлення. Ми всі повинні зрозуміти, в Україні відбувається ГЕНОЦИД, як на генетичному рівні. знищується генофонд завдяки реформі медицини, так і на інтелектуальному рівні, в цій країні не потрібні розумні люди. Потрібне, пробачте, БИДЛО. І все відбувається за Шевченком: "А братія мовчить собі, витріщивши очі, Нехай, каже, може так і треба..."
Учитель
Для тра-ля-ля: Подивіться в Інтернеті відео "Бидло - найкращий електорат!". Знайти його можна через гугл. І все вам стане ясно.
Коментувати
ПЕДАГОГ
Школи як школи, а от в садочках ситуація жахлива. Немає ні зарплат (хоча б таких як школах), ні вихователів, ні нянь. У
учитель
Для Світлана: Якщо Ви магістЕр, то Вам дійсно пора на заробітки
Коментувати
OKSANKA
Щойно в Коблево оголошення в одному з барів:" Потрібен повар. Зарплата від 20 000". Тепер згадайте, скільки отримує вчитель.
Наталля
Для OKSANKA: а по вашому кухар менше за вчителя працює? Та і зарплати вчителів зараз немалі. На тому березі трава зеленіша. То йдуть в кухарі, навіщо сумувати.
Виктория Владимирова
Для Наталля: Да вже не сумніваються, а йдуть. Перечитайте назву статті.
Наталля
Ну звільняються місця для тих, хто може працювати. І не треба розповідати про малі зарплати. Попитайте в лікарів які зарплати після важкого десятирічного навчання отримують молоді спеціалісти!
Коментувати
Учитель
Люба праця має мати достойну оплату. Вчителю ніхто не хоче платити,а тільки попіаритись. Пан неук (без закінченої школи) Гройсман вже пообіцяв 50 відсодкове підвищення зарплати. Пообіцяють іще до дня Учителя!!! "Пообіцяємо " і ми про реалізацію нової реформи! Будемо всім і на уроках обіцяти.
Григорій
сто пудово я вже йду на 5й рік своєї вч. з/п і вже думаю чи не зрадити своєму вибору на більш прибуткову роботу (яку я маю як спершу додатк. заробіток і як вже 2й рік поспіль з/п в 2 рази більша ніж ота гола ставка вчителя)
Віктор
Розумні які вчились по десять років, які дійсно получили гарну освіту магістри які бачать як поновому треба виховувати молодь, повністю витеснуті зі школи посердністю посередність керуе школами їм не потрібний той вчитель який може завтра забрати в тебе посаду зауча, або деректора в районих школах нагрузка продаеться в школі правлять гроші.
Антоніна
Для Віктор: 100%правда, якщо директор в тобі, не дай Бог, побачить конкурента - він все зробить, що б тебе не було в навчальному закладі. Власний досвід.
катерина
Прошу не ображати всіх директорів. Якщо у вас у школі правлять гроші - ви зобов"язані, як чесний учитель або ж просто громадянин, повідомити про це правові органи. І крапка. Узагальнювати так про роботу всіх директорів не потрібно.
Коментувати
Небайдужий
Вчителі все чекають ману як у совку. А відповідь на поверхні - ринок вчителів як і викладачів перегрітий. Кількість дітей вдвічі менша, а кількість вчителів як 25 років тому. Так що можете тікати і далі. Поки ще 200 тис. вчителів не звільниться ніякого реального підвищення заробітної плати можна не очікувати.
Sergik
Для Небайдужий: МАН чи манну?
Коментувати
Сергій  Іванович
Безправні і беззахисні - згоден на 1000% . Кожна наволоч може всунути свій писок і творити " реформи" на рівні ОТГ навіть не питаючи педагогів . П.С. Пережив , працюючи у школі , 10 міністрів - реформаторів .ЖАХ.
Ганна
А я думаю, що жодні зміни не можна втілювати без апробації. Причому, не один рік у пілотних школах, а чотири (мінімум), в якості експерименту. До того ж, слід було змінити ту фінську систему освіти з урахуванням українських реалій. Ну ви хіба переносите без змін на наш ґрунт систему оподаткування чи чужу Конституцію? А чому ні? Чому не взяти Конституцію, скажімо, Франції, теж президентсько-парламентської республіки, от просто перекласти українською і сказати, що ми переймаємо найкращі надбання людства.
Ірина
Ми всі родом із"совка",. Наша свідомість міняється дууже повільно,. Ми повеземо до цивілізованого суспільства...І освіта у нас така сама. Але ми змінюємося і освіта повинна змінюватись. В свій час коли ввели ЗНО , теж всі критикували, а система працює....
Олена
До школи підуть працювати кандидати наук з вишів, в яких вже студентів не залишаеться! У цьому навчальному році вже є такі випадки: на вакантні посади вчителів предметників подають заяви науковці.
Павло Віктор
Для Олена: Еге-ж підуть! Це ж заборонено! Бо вони ж не мають у дипломах, там, у графі «спеціальність», слова «вчитель».
Aas
Ні. Спочатку школи попробують взяти під своє крило підприємці, бо це земля і будівлі, ще стадіон....Тоді за гроші підприємці куплять кандидатів наук і почнуть випихати простих вчителів. Бо кандидати мають зв’язки, допоможуть виграти гранти, а це -долари і євро. Оце і вся реальність. Вже час написати окрему статтю про це..
Val
Для Олена: а допустят их с детьми работать? У них же нет педагогического образования. Только курс педагогики высшей школы с аспирантуры.
Коментувати
Алла
Що поробиш? У такій державі живемо. А пані міністерка робить вигляд, що щось реформує. І парадокс: кожен наступний міністр освіти втричі гірший за свого попередника. Краще б вчила англійську мову. А ще б сама спробувала здати ЗНО зі свого фаху: що там біологія, хімія чи позакласна робота? І англійська - "no comments". Хоча б на рівень для вступу в магістратуру
Регіна
НУШ розрахована на те, що всі не втечуть. А ось ті, хто лишаться, будуть гарцювати! І причому - 24 години на добу. Так, бо особистого часу у вчителя НУШ, окрім сну, просто не буде. Плинність кадрів вражає. І йдуть не найгірші! Зважують "за" і "проти" і пакують валізи. І не тому, що бояться складнощів у роботі. Вони у кожній діяльності існують. Просто це все морально-матеріально виснажило, ще до повного впровадження і починає нудити, навіть при згадці про всі "перспективи НУШ"
Колишня
А я вже втекла і не жалкую ! Працюю за кордоном! В школі стало морально нестерпно!
linda
Для Колишня: А якщо втекти ніяк бо діти малі?
Olesya Olesya
я теж на валізах, не бачу майбутнього в школі)
Коментувати