О. Калинич: фото в інтернеті — справа особиста

Освітяни, як не прикро, харчуються, сплять... фотографуються і навіть... носять купальники

О. Калинич: фото в інтернеті — справа особиста

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

Уже, напевно, з тиждень онлайн-спільнота активно обговорює фото виховательки в купальнику, за яке її звільнили з роботи. Як і завжди, можна виокремити два полюси дискусії: "аморалістів" і "моралістів".

Насправді в цих обговореннях справа не в купальнику й навіть не у звільненні.

Пригадуєте, як інтернет-простір смакував формою для вчителів, коли педагоги з Вінниччини одягли однакові сукні? Як ми тоді обурювалися: і пострадянський синдром, і стереотипне мислення... Тільки чомусь про моральність не згадували: а дарма, бо сукні вчительок були прямого крою з довжиною міді і - що вкрай важливо для вчителя - фігуру не підкреслювали - от що нам тут не догодило?.

Про моральність ми заговорили зараз, бо побачили - о який жах! - світлини виховательки в купальнику. Приватні фото в інтернеті - справа особиста. Так само, як і реакція на них. А реагувати ми любимо - гострим слівцем, інколи - приниженням, осудом, брудом... бо це, напевно, дуже морально й не несе такої загрози НАШИМ дітям (які, до речі, читають НАШІ дописи, коментарі в соцмережах), як фото в купальнику.

Вихователь, учитель, викладач... Як добре, що є освітяни - люди, покликані бути святими, але не святі. Вони, як не прикро, харчуються, сплять... фотографуються і навіть... носять купальники.

Літо, відпустка, сонце, пляж. Збираючись на море, учитель повинен прихопити діловий костюм (бажано з довгим рукавом) - для фотосесії під пальмами, бо купальник - то не наш формат:). Світлину в костюмі варто опублікувати у фейсбуці - вона точно буде моральною:).

Оригінал

Освіта.ua
22.06.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правдоруб
Загугліть фразу "учительница из петербурга оказалась порнозвездой". Можете скільки завгодно переконувати мене, що те чим займаються вчителі за межами школи - це "їхня особиста справа", але я ніколи не повірю в те, що нормальні батьки довірять свою дитину такій кінченій б.л.я.д.і.
Правдоруб
Ой,тільки не треба тут про "особисту справу". Припустимо я люблю їб.ати дітей, причому самі діти теж люблять коли я їх ї.у. Здавалося б обидві сторони задоволені, але ж ні, завжди знайдуться якісь мудаки, які спробують посадити мене за педофелію і, тим самим, зроблять дітей дуже нещасними. P.S. Під словом "діти" я маю на увазі 15-річних сісястих і сракастих розтраханих тьолок.
Реаліст
Для Правдоруб: класно постібав. Цілком очевидно, що не може бути публічна демонстрація аморальної поведінки "особистою справою" викладача.
Коментувати
Володимир
Вчителька теж думати повинна, що є елементарна чорна заздрість. Адже ті, хто звільнював її, не мають красивої фігури.
Випускник
Для Володимир: Отой пуд зайвого сала ви називаєте красивою фігурою????! Ну тоді я збоченець )
Володимир
Звичайно, збоченець!
Коментувати
Евгений Илюстраторов
«Руссо туристо – облико морале». Читаю, удивляюсь. Одни моралисты. «Вот были учителя», «Советский учитель» и подобную чушь. Был период, когда во времена СССР в учительских стояли пепельницы и курение считалось «моральным». Откройте современный типовой коллективный договор и почитайте, какое состояние опьянения должно быть, чтобы не допустили учителя к работе, и какое «наказание» понесёт учитель. В каких школах не устраиваются попойки на 1 сентября, День учителя и т.д. (во времена Союза это была стабильная практика). И многое, многое другое. Поскольку судей нашлось много, и они все высоко моральные христиане, перефразирую, кто без греха киньте в женщину в купальнике камень.
Небайдужий
Опять учитель всем должен. Ведь он учитель! Ну да, работник за минимальную заработную плату. Что-то не вижу возгласов, что учитель должен получать хотя бы две средних зарплаты. Ведь он учитель!
Евгений Илюстраторов
Морально, аморально.... О чём вообще разговор. Если я не ошибаюсь, то учительницу уже востановили на прежнее место работы. Теперь о морали. А вот когда директриса школы приходит вся в золоте, 10 перстней, "жгут" на шее, утром с замами обсуждает свои и их наряды, по пятницам администрация после уроков "успокаиваит нервы" - это морально? Я работал с 88 по 95 год с такой "моралисткой". Теперь о себе. С самого первого дня работы в школе ношу джинсы, успеваемость детей от этого не ухудшилась. В городе один пляж, отдыхают все на одном берегу. Очень часто вокруг меня собираются учащиеся и их родители, обсуждаем вопросы пространства и времени, мироздания и многое, чего нет на уроках математики - кем быть, куда пойти учиться. Что в этом плохого?
Випускник
Для Евгений Илюстраторов: Думаю, що у вашому випадку все нормально, поки ви свої фотки у намошоннику на фейсбуці не виставили.
Евгений Илюстраторов
Для Випускник: Если кто-то из детей сфотографирует меня на пляже, да ещё в окружении учеников и выложит в соц. сетях, то значит будет повод меня уволить? И ещё один вопрос, чисто так поржать, Вы украинский где учили? (Для справки, часть купального костюма, которую Вы упомянули называется - плавки).
Тетяна Кіба
Як вчителю поводитись у соцмережах за правилами етикету https://osvitoria.media/experience/yak-vchytelyu-povodytys-u-sotsmerezhah-za-pravylamy-etyketu/ Ось це адекватна стаття.
Коментувати
Akvarius
Прийшов на профорієнтацію в свою СШ. Нас зустріла заст. директора з в/р. Піджак на голе тіло, гудзики ледве сходяться, спідничка коротше нікуди, зачіска з великим начісом, макіяж на межі пристойності. Пані явно приготувалася йти кудись після роботи. Згадав своїх вчителів 70 років, в них було більше внутрішньої краси, але трохи менше визиваючого одягу. Деяким педагогам потрібно усвідомити, для чого вони прийшли до школи- навчати дітей розумного і світлого, чи демонструвати себе надкрасиву. Якщо тобі залежить на думці людей і цікавить професійна етика приватні фото тримай в альбомі, а якщо хочеш похизуватися своїми "прелестями" йди у модельний бізнес.
Випускник
Для Akvarius: В модельний бізнес ту виховательку (жирну корову) явно не приймуть. Треба перед тим пуд сала скинути )
Коментувати
Учитель
Можливо я і ханжа, але вчитель є вчитель. Так нічого людсьго їм не чуже, але все ж треба тримати себе у певних відповідних рамках. Давайте виставимо фотки з кальян клубу, в сптриптізклубі, за чаркою, п*яними на лавочці, ... Мені пощастило навчатися в ту епоху, коли вчитель був зразком
Witalina
Для Учитель: "За чаркою,п’яними на лавочці",- жодна НОРМАЛЬНА людина ,як на мене, виставляти не буде !!!Я теж вчилася в ту епоху,але робити з вчителя НАДЛЮДИНУ,вимагати бути взірцем, НЕ ВАРТО!
Местный
Для Учитель: то есть рамки только для учителя, ибо "але вчитель є вчитель"? Вы не ханжа, Вы - раб системы.
Учитель
чому лише для вчителя? Є певні правила етики для всіх.
Коментувати
Випускник
Вони, як не прикро, харчуються, сплять, ходять в туалет... От чому б не виставити фотки, коли вчителька на унітазі? Я не ханжа, але мені дуже було б цікаво, як вона це робить естетично. Взагалі, чому б усім учителям школи не роздягнутися догола і не виставити свої фоти, щоб уже учні на уроці розвивали уяву, що там під одягом в учительки, вона ж така сама людина, як інші, а то роблять з учителя якогось ідола! Деякі умудряються так замаскувати свої вади під тим одягом, що й не здогадаєшся. Добре, що я зі своєю нареченою на море поїхав. Фігура у неї набагато краща від тієї виховательки, але фоти ми прибережемо для нашого сімейного альбому.
Witalina
Я, особисто,взагалі, не бачу теми для дискусії !!!! Ну,виставила вихователька фото в купальнику,і ЩО? Діти ніколи не бачили жінки в купальнику? ПОГОДЖУЮСЯ ,що "Якщо людина виставляє фотографію публічно, то це уже не приватність" АЛЕ крамоли НЕ БАЧУ!!! А якщо за це звільнили,то ЦЕ - НЕВІГЛАСТВО,"дурдом"!!!!
Тетяна Кіба
Для Witalina: Я з вами повністю погоджуюся, але люблю дискусії)
Поціновувач
Яка Ви розумна, і красива на фото! А якби ще й у купальнику побачити!!!
Тетяна Кіба
Приїжджайте) https://fakty.ictv.ua/ua/videos/korostyshivskyj-kar-yer-yak-doyihaty-shho-podyvytys-ta-tsiny/
Коментувати
vladko
Тетяна, я маю для вас "моралізуючу роботу". Треба одягнути Венеру і багато інших "людей", з якими зустрічаються учні 6 -го класу на уроках світової історії. чи можливо ці зразки світової культури теж для приватного інтимного перегляду?
Тетяна Кіба
Для vladko: Дякую за роботу) Але не треба підміняти поняття. На своїх уроках зарубіжної літератури також працюємо з репродукціями. Але є багато нюансів: 1 - підготовка учнів до сприймання творів мистецтва; 2- тьотю Венеру та інших грішників діти не знають особисто; 3- мистецька цінність світлин виховательки ще не пройшла випробування часом)
Коментувати
читатель
У Калинич уже просто нет тем,устала, тянет к морю и купальникам... Высоко интеллектуальный пост
Тетяна Кіба
У цьому випадку буду моралісткою. Можете закидати мене купальниками))) Якщо людина виставляє фотографію публічно, то це уже не приватність. "Право на приватне життя означає надану людині та гарантовану державою можливість контролювати інформацію про самого себе, не припускати розголошення відомостей інтимного характеру"(с) А героїня сама опублікувала інформацію про особисте та інтимне життя. "Інтимний - який стосується почуття кохання; сердечний, любовний" (с). Будь - яка людина повинна думати про можливі наслідки своїх дій. Допоможіть мені і назвіть причини, які можуть спонукати до виставлення таких світлин публічно.
Віка
Для Тетяна Кіба: А що, повинні бути причини? Захотіла, то й виставила. Яка різниця, які фото виставлені - з музею, чи на морі. Не будьте ханжою, навчиться сприймати людей такими, якими вони є. Перші люди взагалі ходили голими, такими, якими їх створив Бог.
Тетяна Кіба
1. У кожної нашої дії є причини. 2. Різниця між світлинами з музею чи моря очевидна. Ви дійсно її не бачите?)) 3. Я сприймаю людей адекватно, а ви вже встигли мене обізвати ханжою. Чому ж ви не слідуєте своїм "принципам"? 4. Останній аргумент потрібно сприймати як заклик ходити голими? Чи може будемо зважати на правила етикету в цивілізованому світі?
Випускник
Для Тетяна Кіба: Підтримую!
Коментувати