В. Громовий: справжні реформи - це непопулярно

Міністра, який системно реформує освіту, проклинатимуть сучасники й прославлятимуть нащадки

В. Громовий: справжні реформи - це непопулярно

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Іноді буває боляче розкривати очі...

Міністра, який візьметься за системне реформування освіти, проклинатимуть сучасники й... 20 років потому прославлятимуть нащадки.

Бо справжні реформи ніколи не бувають популярними.

Вони зачіпатимуть інтереси сильних світу цього.

Вони змушуватимуть наступати на горло власній пісні, бо доведеться відмовитись від начальникоцентрованості вітчизняної освіти, зокрема, від всевладдя вертикалі та від власної звички бути в центрі уваги.

Вони руйнуватимуть основний принцип організації та функціонування освіти в нашій країні: принцип взаємної амністії (ми вибачаємо вам патологічне здирництво, плагіат і фактичну відсутність освітнього процесу, а ви нам - п'ятирічне байдикування).

Вони призводитимуть до вкрай болісного «розриву шаблону» у батьків і вчителів.

Вони викличуть дикий спротив нинішніх псевдостудентів, псевдовикладачів, псевдонауковців, псевдоноваторів і псевдореформаторів...

Іноді буває боляче розкривати очі, якщо, після тривалого перебування у суцільному мороку, зненацька засвітись яскраве сонце.

У нинішній ситуації в Україні не просто треба буде «різати по-живому» і без наркозу пострадянську Систему. Потрібно буде «вигризати вовком» (і не тільки бюрократизм), випалювати напалмом звичні корупційні практики, труїти «нервово-паралітичними газами» (закрелено) чистим повітрям освітянських «священних корів», виводити на чисту воду імітаторів освіти всіх рівнів і ґатунків...

Міністру, який візьметься за системне реформування освіти, потрібен буде не тільки пістолет. Потрібен буде танк і полк «вартових освітянської революції» навколо будівлі МОН та «штурмові групи» на місцях!

Бо, якщо почнуться справжні реформи в освіті, в країні буде дуже «весело». Будуть страйки й голодування, демонстрації й відставки урядів, тріумфи й трагедії. Доведеться відчути смак перемоги й біль... Так, саме біль як індикатор того, що зачіпаються чутливі сфери хронічно і майже безнадійно хворої системи освіти.

Усе це буде...але згодом, після болісної операції й довгої санації, ми матимемо нову освіту України та нову європейську Україну.

Оригінал

Освіта.ua
03.07.2017

Популярні блоги
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
І. Лікарчук: замість виховання – шароварщина і звіти Виховної роботи як системи формування людини вже давно немає, а є гам, шум, тріскотня
О. Сидоренко: як ставитись до репетиторів-двохсотбальників? Показником високої кваліфікації педагога є успішність його учнів, у тому числі за результатами ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergik
Реформи заради реформ - це повна туфта. Як, зокрема, програми з інформатики. А дванадцятирічна освіта - повний аут... Є позитивні речі, але таке відчуття, що Міністерство живе на іншій планеті... І для чого копіювати невдалу американську шкільну систему освіти?
Pasufik
Після Вашого фаталізму п. Громовий хочеться застрілитися. Насправді усе буде не так трагічно, як Ви зобразили у своєму блозі. Поміркованість і здоровий глузд візьмуть верх над авантюризмом і донкіхотсвом. Не можна прискорити те, що потребує поступової і розміреної реакції. Українській освіті потрібна не операція з видалення органів, а тривале, планомірне, наполегливе і послідовне запровадження адміністративних, економічних та гуманітарних чинників, направлених на отримання її громадянами якісної і конкурентноздатної європейської освіти. Чого бажаю Вам, нашому уряду і усім українцям.
Бабуся
Для Pasufik: То застрельтесь... І довгих щасливих Вам років життя...
Коментувати