В. Бєлий: мова цифр про різницю ВНЗ і школи

Чи може сегмент вищої освіти стати кардинально новим простором для особистісного розвитку?

В. Бєлий: мова цифр про різницю ВНЗ і школи

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Чим ВНЗ відрізняється від школи? Мова цифр

Мова про наші немовбито справжні ВИЩІ навчальні заклади - університети, академії, інститути … та школи, гімназії, ліцеї. Я ставлю дещо оце очевидно неочевидне «немовбито» тому, що внутрішня організація діяльності у наших як ВНЗ, так і ЗНЗ, дуже сильно відрізняється від закордонної у рази більш успішної «модельної» практики. Попри існування всіх їхніх національних відмінностей.

В Україні 3 млн. 800 тис. учнів у системі загальної середньої освіти, які вчаться 11 років.

В Україні 1 млн. 300 тисяч студентів у ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, які вчаться 5 (дехто 6) років.

При цьому в середньому на одного вчителя ЗНЗ припадає дещо менше ніж 10 учнів, а на одного викладача ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації припадає дещо більше 10 студентів.

Крім того, за даними держстату в Україні цього року атестати отримають (немає підстав боятися, що комусь не дадуть) 211 000 випускників 11-х класів, а минулого року наші ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації прийняли на навчання 253 200 осіб. Заявки ВНЗ на цьогорічну вступну кампанію на рівні минулого року.

Схоже, що у нас навчання у ЗНЗ (школі) просто з часом лінійно продовжується у ВНЗ (університети, академії, інститути). Чи може у такій моделі (пам’ятаймо – кількість визначає якість) сегмент вищої освіти стати кардинально новим простором для особистісного розвитку молодої особи?

Чи ж з’явиться у нас дійсно сучасна еліта з дійсно державницькими та національно-орієнтованими політичними цінностями, щоб привести ці цифрові показники структури освіти до рівня характеристик успішних країн світу як передумову до подібного тамтешнім показникам свого національного ВВП?

Корінь історично-нагальної для України потреби у тім, щоб сформувати таку управлінську та політичну культуру, за якої в урядовців, депутатів та, головне, у Першої особи (не лише держави, а й кожного закладу) в основі цілепокладання буде не лише бажання влади, що надає можливість у тіньовому режимі реалізувати ту «цінність», що «українців багато і з них є що взяти». На часі історичний запит на політиків, здатних до конструктування суспільного простору європейських цінностей у 42-х мільйонному географічному центрі Європи, що виходить з-під протекторату Кремля.

Оригінал

Освіта.ua
15.05.2017

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Якби ми (народ) не пнулися, а саме від якості та цінностей наших політиків маємо ту чи іншу ситуацію з правовою та суспільно-економічною культурою та рівнем життя. Так скрізь як було, так і буде.
да всё это
Для Владимир Белый: О "РЕФОРМЕ СНИЗУ" - как бы учитель не пнулся -но результат зависит от МОН и иже с ними
Владимир Белый
Результат має здатність інколи бути гарним не "завдяки", а "не зважаючи" на несприятливі умови. От останнє точно залежить від того, чим "дихає" менеджмент вищого рівня (МОН, КМУ, ВР, АП ...)
),
Для Владимир Белый: на будь-який "не зважаючи" існує певне "завдяки". Варто лише, не лінуючись, подивитися далі. А от щодо умов - саме так. Лише від (о, а що таке "менеджмент"???00) тих, хто рулить процесами, залежить результат...
Коментувати
да всё это
необходимо в комплексе. Одно без другого не будет, равно как и другое без первого... А запрос на политиков? Его в принципе отдельно не бывает. Политики либо выращиваются целенаправленно, как это было в царской России, либо лезут как тараканы на сладкое
???
"На часі історичний запит на політиків"??? А я думаю, що на часі історичний запит на фахівців промисловості, сільського господарства, технологів, толкових вчителів та лікарів, а не на всяких пустобрехів та піарщиків!!! І серед останніх ви займаєте (вибачте за тавтологію) не останнє місце.