Л. Гриневич: головне для учнів - цінності та компетентності

На 2018 рік мають бути готові не тільки стандарти, а й розроблені та апробовані нові шкільні програми

Л. Гриневич: головне для учнів - цінності та компетентності

Автор: Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України.

Сьогодні у Варшаві ми продовжили роботу над стандартами для Нової української школи. В цьому нам допомагають кращі польські фахівці-освітяни. 

На 2018 рік мають бути готові не тільки стандарти, а й розроблені та апробовані нові шкільні програми.

Ми зіткнулись з кризою змісту в сучасній українській школі, де учні здобувають лише суму певних знань. В той час, як у всьому світі головними в освітньому процесі стають цінності та компетентності.

Спираючись на кращі світові практики, враховуючи європейський вибір України та факти агресії з боку сусідньої Росії, а також беручи до уваги виклики, пов’язані з інформаційною епохою, ми маємо чітко визначити нові стандарти для нашої середньої освіти, зокрема базові цінності, компетентності і ядро знань для нової української школи.

Оригінал

Освіта.ua
23.06.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
не я
Шановне товариство не знаю як Ви а я ще раз переконався, що наші МОНівці грають за правилами своїх господарів і їм абсолютно байдужі і ми, і наші діти, і їх майбутнє, і вся система освіти в Україні, та і Україна загалом. Вони отримали чітке завдання, щоб через кілька років жоден випускник будь-якої нашої школи не мав ніякої конкурентоздатності, знав мінімум, хіба вмів читати і писати. Кому потрібні конкурентоздатні,недай боже ще претендуватиме на місце якогось"Великовозростного недоросля" високопоставленого татуся. Вони прекрасно розуміють, що з великою сумою знань, аж ніяк не компетекнтностей, людина значно легше адаптується у будь-якій ситуації, знайде можливість застосувати ті знання, а якщо їх немає, що застосовувати?. Дуже шкода, що маючи величезні можливості ми танцюючи під чужу дудку загубили все! І вищу освіту, і професійну, доречі, хто б що не казав, одну з найкращих в світі, і дошкільну, тепер прийшла черга середньої.
БАЗОВІ цінності вже ось кілька тисячоліть
не мінялися. Стандарти? Стандарти змінити у сторону пришвидшення можна. Та ось вже три століття, від того часу, як вміннЯ читати та рахувати стали більш-менш доступні великій кількості людей, швидкість навчання лдиною цьому дійству НЕ збільшилася. Виходячи з цього, маючи результати ЗНО, навіть надто зайнята власними справами (як то виживання) людина здатна побачити результат та необхідні кроки. Невже робітники МОН, усіляких інститутів розвитку, маса "науковців", марно отримуючих НАШІ гроші,б’ючи байдики, хоч трохи нездатні виконувати СВОЇ ВЛАСНІ обов’язки?
Інна
Яке відношення до освіти має агресія Росії ? Кожний новий міністр починає реформу в освіті ! Може дасте просто працювати ?
ничого
+Для Інна: Кто-то ПЕРЕГРЕЛСЯ ...на солнышке, вот и приехали к абсурду, что кроме двух слов и связать-то ничего не можем. Не многие дают дельные советы, поправляют "власть имущих", т.е. не имеют Гражданской позиции. Почему? Тому что МЕЩАНЕ, бояться аппаратура испортится домашняя.
"Не многие дают дельные советы, поправляют "власть имущих", т.е. не имеют Гражданской позиции."
Для ничого: Двойное "не" приводит фразу в неудобоваримую. А аппаратура.Так и есть - перегрелась.ЛИбо менять, либбо чистить. И то, и другое - финансы. Так что те, кто не дают советов-логично мыслят.Те,кто на стульчике,они слышать лишь себя-любимых и тех,кто выше ( и в деньгах),и ЭТО всегда следует учитывать. Поэтому либо быть "над", либо иным способом.Говорят"повторение-мать учения".А ещё говорят - "капля камень точит".
Коментувати
так i ne-так
По данному высказыванию: "Ми зіткнулись з кризою змісту в сучасній українській школі, де учні здобувають лише суму певних знань. В той час, як у всьому світі головними в освітньому процесі стають цінності та компетентності". - просто уточню. ЗНАНИЯ как понятие, шире понятия "компетентность". Знания бесконечны, а вводя "компетентность", мы сужаем требования к учебно-воспитательному процессу только определенными "компетентностями" ребенка, а значит и "ценности " образования, общества, страны, человека. Получается, все, что не включено в "компетентность", не является для нас ценным. Есть над чем подумать.
она в образовании НЕ разбирается.
Для так i ne-так: Незачем учить 50летнюю тётку тому, что она обязана знать в 20. Принимаем то, что имеем и двигаемся дальше. Обходя саму систему, поскольку систему,именно сисема позволяет тёткам МОН сыто ить
приехали
аппаратура перегрелась
Коментувати
Правда
Дожили, уже здесь удаляют правдивые комменты. Это верх "демократии". Строим тоталитарное государство, однако.
зато не удаляют
Для Правда: оскорбления. Учим, однако. Воспитываем. Вот только ЧТО?
Олекса Позняк
Для Правда: правда удаляют, если задели своих.Свои это наши суперэксперты которые из штанов выпрыгивают чтоб в МОНе их заметили и дали место поворовать
троля-ля
Для зато не удаляют: Энто вы, о чем, милейшая? Скоко класов маете, сердешная? Плагиату ли много?
Коментувати
совесть
у Варшаві, та хоч на Луні - надихає оце "апробовані" нові програми до 2018 р. Так набридло все нашвидкоруч, як одноразовий посуд, створене в освіті за останнє десятиліття... Може зробимо, нарешті, щось путнє для середньої освіти, ЗНО не рахуємо, але й воно також вже потребує глибини!
жах
і нафіга ж тоді нам АПН та 17 наукових установ при ній........для вчителів ніфіга не роблять, стандарти не вміють, але вже розглагольствувати ................
Правда
Просто вопиющая русофобия. ...............................................................................
Олекса Позняк
Для Правда: Лиля лучший друг русского языка она поддержала в школе "2 иностранных" Табачника прекрасно понимая что вторым будет русский
Коментувати
цікаво
Дивно , що стандарти для української школи розробляють польські фахівці ! Невже в Україні немає спеціалістів , які б могли це зробити ? Сміх та й годі !
Михайло Чиж
Для цікаво: Мабуть, керівництво МОНу сподівається "відкусити" гарний кусок від оплати послуг польським фахівцям.....
Коментувати