Олена Панич: виші залишаються ізольованими

Наші вищі навчальні заклади так і не вийшли за межі тієї ізольованості, яка була і раніше

Олена Панич: виші залишаються ізольованими

Автор: Олена Панич, кандидат історичних наук, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова.

Почитала про The World's Largest Language Lesson, який планується провести в Україні, і подумала: щось постійно спонукає нас жити в паралельному світі. Уявну, конструйовану реальність нам вперто хочуть подати як щось справжнє, відволікаючи від вирішення дійсно важливих завдань.

За два роки реформ ми маємо не мало бюрократичних перешкод на шляху того, щоб університети могли запрошувати до себе іноземних викладачів. Зокрема, вони так і не можуть це зробити за власні гроші (навіть якщо їх мають), тому що контролюючими органами це тлумачиться як нецільове використання коштів.

Цей приклад (один і багатьох) ілюструє, що наші ВНЗ так і не вийшли за межі тієї ізольованості, яка була і раніше. Ніяких реальних спроб інтернаціоналізувати вищу освіту, полегшити їй шлях до міжнародних контактів так і не було зроблено. Зате «в руслі реформ» у нас з'явилася дотепна вимога до здобувачів вчених звань — сертифікат з англійської мови рівня В2.

Звичайно, англійська мова потрібна. Але вона вивчається від потреби, і підтримується так само. Здобуття сертифікату лише для звітності, в умовах, коли практичне використання англійської мови зводиться до спорадичного читання закачаних піратським способом статей, виглядає як злий жарт. Всього лише ще один спосіб познущатися над людьми з мізерними зарплатами. Можна очікувати, що невдовзі ми будемо мати багато сертифікатів В2, надрукованих на офсетному папері.

Оригінал

Освіта.ua
28.05.2016

Популярні блоги
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
І. Лікарчук: замість виховання – шароварщина і звіти Виховної роботи як системи формування людини вже давно немає, а є гам, шум, тріскотня
О. Сидоренко: як ставитись до репетиторів-двохсотбальників? Показником високої кваліфікації педагога є успішність його учнів, у тому числі за результатами ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
о таке
Сами учителя иностранного языка не умеют разговаривать на нем. В классе, во время урока не услышишь речи учня, учителя на нем. Только - здравствуйте, до свидания и еще пару слов, которые понимают учни. Тесты, списывания с учебника - и все, чем владеют учни.Олина права:"Здобуття сертифікату лише для звітності, в умовах, коли практичне використання англійської мови зводиться до спорадичного читання закачаних піратським способом статей, виглядає як злий жарт. "
Марія
Жодна людина, чесно працюючи у ВНЗ, не виконає вимог до вчених звань, а при цьому яка користь -- не доведеться підвищувати зарплатню цим викладачам. Все робиться для цього. Для цього ж ніде не публікується перелік журналів, які індексуються в SCOPUS. а телефони посередників - будь ласка(за 500 дол.). Продовжуймо шукати корупцію у ВНЗ? Чи може не там?
Google it!
Журнали, які індексуються в SCOPUS: http://scimagojr.com/journalsearch.php
Голосzнарода
Для Google it!: Вони не вміють гуглом користуватися, лише можуть лаборанту заплатити за скачаний текст наукової роботи, - і це масове явище серед сучасних вчителів шкіл та викладачів вузів, вони не вміють користуватися комп’ютером, і це люди з вищими освітами та науковими працями, а такі малограмотні; проте добре знають, що таким чином куплена наукова робота є здобута піратським шляхом, це лише тому, що не вміють відкрити офіційний сайт та прочитати статтю в режимі он-лайн. Хоча на багатьох офіційних ресурсах дозволено роздруковувати статті для власної навчальної діяльності, тому це важко назвати піратством також.
Коментувати
Голосzнарода
Наскільки мені відомо, то всі справжні вузи, наукові, даслідницькі установи, науково-популярні видавництва мають офіційні сайти та видають фахову літературу із висвітленням своїх наукових досягнень, піратськими методами качати всю достовірну наукову інформацію нема потреби. Це автор статті судить про світ по українських вузах, де наукові роботи справді лише скачуються піратськими методами, а потім продаються.
Вадим Мендерецкий
Цікаво, як це у Європі та Америці здобувають вчені знання без перевірки знання іноземної мови? А наші йолупи весь час видумують різні перепони, щоб не дати можливості людям здобувати вчені ступені та звання. Це ж потрібно мати багато розуму, щоб перевіряти у вченого знання англ. мови, якщо він все життя вивчав німецьку мову. Особливо якщо йому вже десь біля 50-ти років...