Ігор Лікарчук: залежне оцінювання якості освіти

У Верховні Раді обговорювалися зміни до закону про вищу освіту, що стосуються діяльності НАЗЯВО

Ігор Лікарчук: залежне оцінювання якості освіти

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Ділюся враженнями та супутніми думками від споглядання тієї частини сьогоднішнього засідання нашої «славної» Верховної Ради, де обговорювалися, (якщо це можна назвати обговоренням), зміни до закону про ВО, що стосуються діяльності НАЗЯВО.

Із виступів народних депутатів зрозумів таке. Необхідність прийняття змін пояснюється щонайменше двома причинами.

Перша. МОН заблокувало діяльність обраного НАЗЯВО і для того, щоб розблокувати, потрібно приймати зміни до закону. Як на мене, подібне обгрунтування якщо не дивне, то смішне до реготу. Невже немає інших механізмів, щоб МОН розблокувало діяльність НАЗЯВО? При цьому з трибуни було заявлено, що подібне блокування є не чим іншим як корупційним діянням???????

Друга (а ось тут, як кажуть в Україні й «собака зарита»): Кабмін повинен мати МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ на НАЗЯВО, бо його діяльність фінансується з Держбюджету. Ось тут і приїхали. Яке ж в лиха це НАЗЯВО буде незалежним? Та воно буде залежним від усіх: від ректорів, бо ВНЗ, які ті очолюють, делегуватимуть майбутніх членів НАЗЯВО; від КАбміну, який може (чи не може) затвердити делегованих членів, а в наступному вигнати їх із складу НАЗЯВО; від чиновників МОНУ, які готуватимуть відповідні рішення Кабміну…

То чи потрібна така інституція залежного оцінювання якості освіти? І наскільки обєктивною буде його залежна від усіх оцінка? І чи не було б простіше й чесніше зробити так: виписані в законі повноваження НАЗЯВО передати МОН, розширити його штати й повернутися до колишньої ВАКівсько-ДАКівської практики? Й не морочити голову обіцянками, виборами, розмовами про реформу…

Оригінал

Освіта.ua
19.03.2016

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
лира
«Національне агентство — інституція, яка повинна працювати за принципом Европейських Інституцій забезпечення якості вищої освіти. Тобто, це — колегіальний орган, де будуть найкращі фахівці з РІЗНИХ академічних середовищ." - Лілія Гриневич. Игорь, Вы прсто не обратили внимание на такие слова - "принципом Европейських Інституцій забезпечення якості вищої освіти". Мы все живем в ЗАВИСИМОМ Мире, увы.
Правдоруб
Все правильно сказав Лікарчук. Незалежне оцінювання хочуть знищити, бо після кожного ЗНО з’ясовувалося, що діточки наших чиновників такі ж дебіли, як і їхні батьки. А так у чиновників з’явиться можливість "робити" своїм дітям гарні сертифікати ЗНО,
Вадим Мендерецкий
Для Правдоруб: А навіщо дітям чиновників гарні сертифіати ЗНО? Невже ви наївно думаєте, що діти чиновників підуть навчатись в пратично знищені ВНЗ України?
можливо
Для Вадим Мендерецкий: нет. Чиновники разные есть. Есть те, кому балы ЗНО и БЮДЖЕТ - это ИМИДЖ с рядомсидящими. Дескать:"Вот, мой умный, а какая-то училка считала, что я бездарь, и дети мои бездари". Так что - Вы не прав, Вадим. Есть чиновники, которым очень нужен и балл ЗНО, и бюджет, не смотря на то, что контрокт спокойно проплатят.
Коментувати