Типи студентських віз у США

Сполучені Штати Америки видають три типи віз для тих хто приїжджає на навчання

Типи студентських віз у США

Якщо ви збираєтесь отримати вчений ступінь в американському університеті або ж пройти короткостроковий курс навчання в одному з навчальних закладів США, то без спеціальної студентської візи не обійтись. Цей матеріал присвячений трьом основним типам віз для тих хто приїжджає на навчання до США.

F Visa

Найпоширеніший варіант студентської візи у США – віза категорії F. Вона видається студентам, які планують отримати ступінь в акредитованих академічних установах: американських коледжах або університетах, консерваторіях, мовних школах. Для отримання візи даної категорії студент повинен мати академічне навантаження не менше 18-ти годин на тиждень.

Існує три типи віз категорії F:

  1. Віза F-1 видається студентам, які навчаються в режимі «повної зайнятості».
  2. Віза F-2 призначена для утриманців, наявних у одержувача візи F-1 (чоловік/жінка, діти віком до 21-го року).
  3. Віза F-2 дає право жителям прикордонної зони (Канада, Мексика) перетинати кордон для відвідування академічної установи для навчання за програмою часткової або повної зайнятості.

Студенти – отримувачі візи категорії F-1 мають право під час навчального року працювати в кампусі до двадцяти годин на тиждень. Учні, які хочуть працювати більшу кількість часу чи працювати за межами кампуса, повинні отримати спеціальний дозвіл на працевлаштування у Службі громадянства та імміграції США, вона також може надати дозвіл на проходження навчального практикуму на американських підприємствах (під час навчання) або на тимчасову роботу після закінчення навчального закладу. При цьому період працевлаштування не може перевищувати дванадцяти місяців (у деяких випадках його можуть продовжити до 17-ти місяців), період безробіття за весь строк не може перевищувати дев’яносто днів. Робота обов'язково повинна бути безпосередньо пов'язана з отриманою під час навчання у США спеціальністю.

M visa

Іноземні студенти, які бажають отримати неакадемічну або професійну освіту на території США, повинні отримати візу категорії М. Ця категорія ділиться на види віз (M-1, M-2, M-3), призначені безпосередньо для студентів, членів сім'ї студентів, а також слухачів курсів з оточуючих країн (за аналогією з візами категорії F).

Отримувачі віз категорії М мають право перебувати на території США протягом періоду навчання та проходження практики. Загальний строк перебування у Сполучених Штатах не повинен перевищувати одного календарного року (цей строк можуть продовжити за медичними показниками в разі серйозного захворювання). Під час навчання студенти не можуть працювати ні в кампусі, ні за його межами. Також вони не мають права змінювати категорію візи з M-1 на F-1.

J visa

Візи типу J відносяться до третьої категорії студентських віз, що видаються іноземцям у США. Вони призначені для студентів, які беруть участь у програмах культурного обміну. Незалежно від сфери діяльності (бізнес, медицина), апліканти повинні відповідати критеріям певної програми, а також мати спонсорів із приватного сектора чи фінансуватися за рахунок державної програми. Час перебування отримувачів віз категорії J, як правило, не перевищує 1-2 семестри.

Ця категорія віз видається самим студентам (віза J-1) або супроводжуючим їх членам сім'ї (віза J-2).

Отримувачі візи категорії J потрапляють під обмеження подальшого в'їзду у США. Після закінчення програми обміну її учасники повинні не менше двох років перебувати на території рідної країни. Ці обмеження стосуються медичних спеціальностей, а також окремих професій, позначених у Списку професій учасників програм обміну. Введення обмежень повинно сприяти застосуванню отриманих учасниками в ході обміну знань на батьківщині.

Супутні візи

Отримувачі віз типу F-2, M-2, J-2 також можуть вчитись на території США, якщо рівень їх кваліфікації відповідає вимогам навчального закладу. При цьому вони не зобов'язані отримувати візи типів F-1, M-1, J-1, але можуть звернутися за їх видачею, уже перебуваючи на території Сполучених Штатів.

Отримувачі візи J-2 можуть зареєструватися для отримання навчального ступеня (за програмою повної або часткової зайнятості), а також у будь-який час перервати процес навчання. Якщо ж навчальний процес іще триває, такі студенти можуть подати прохання про відкриття візи F-1 (якщо спеціальність не підпадає під дворічне обмеження на перебування у США).

Отримувачі віз типу F-2 і всіх видів віз категорії M не мають права офіційно працювати на території США. Для працевлаштування їм необхідно оформити робочу візу. Отримувачі ж візи J-2 можуть звернутися за дозволом на працевлаштування у Службу громадянства та імміграції США, подавши на розгляд форму I-765.

Освіта.ua
09.02.2014