Магістерські та докторські програми в США

США залишаються найпопулярнішим у світі напрямком для отримання магістерського і докторського ступенів

Магістерські та докторські програми в США

І не важко зрозуміти чому. По-перше - це велика кількість навчальних закладів (понад 1700), що пропонують великий вибір різноманітних програм. По-друге - якість американських навчальних закладів. У США знаходиться найбільша кількість кращих університетів світу.

Міжнародний досвід

З 2,6 мільйона здобувачів вчених ступенів у США, понад 10,5% становлять іноземні студенти, чисельність яких зростає. Так, у 2009 році спостерігалося збільшення загальної кількості зарахованих іноземних студентів на 8%. "Іноземних студентів приваблює те значення, яке надають роботодавці міжнародному досвіду - будь то навчання чи робота", - говорить Лорен Уелч, завідувач консультуванням у програмі Фулбрайта.

Вищі навчальні заклади США діляться на приватні й державні. Приватні навчальні заклади фінансуються за рахунок студентів та випускників. "Найчастіше це невеликі установи з тісним співтовариством, - зазначає Уелч, - тому вони більше підходять іноземним студентам, які хочуть швидше адаптуватися до життя в США".

Державні університети зазвичай є більш великими установами. Плата за навчання в державних вузах однакова як для місцевих студентів, так і для студентів з-за кордону. При цьому, державні вузи мають більшу гнучкість і тому можуть запропонувати іноземним студентам нижчі ціни, ніж приватні вузи.

Фінансування освіти

Середня ціна післядипломної освіти в США складає 21,000-34,000 доларів США на рік, це стосується як  державних, так і приватних ВНЗ. Для докторантів, ця цифра зростає до 28,000-40,000 доларів США на рік. Однак, за словами Лорена Уелча, зважаючи на значні вкладення у дослідження, більшість докторантів у галузі науки і техніки отримують значні обсяги фінансування (як приблизно і половина студентів у галузі мистецтва).

     

Одним з таких способів залучення фінансування є асистентська схема. "У обмін на фінансування студенти працюють в університеті від 15 до 20 годин на тиждень, - каже Уелч. - Це реальна вигода для студентів, так як вони не тільки заробляють гроші, а й формують свої резюме".

Студентам, які бажають поповнити свій бюджет, дозволяється 20 годин оплачуваної роботи на тиждень на території університетського містечка (кампуса), а під час канікул цей ліміт збільшується до 40 годин. "Вони можуть шукати роботу і за межами кампуса, але це тільки для тих студентів, яким це вкрай необхідно, - каже Уелч. - Наприклад, деяким студентам знадобиться зовнішнє стажування, але більшість студентів працює в університетському містечку".

Подання документів

Перше правило для вступу на післядипломні програми в США стосується часу: чим більше його у вас буде - тим краще. Уелч каже: "Дуже важливо, не дивлячись на престиж університету, звертатися до того закладу, який влаштовує саме вас". Плата за розгляд документів становить 50-100 доларів у кожному вузі, тому Уелч рекомендує звертатися в 4-6 установ. "Я б рекомендував подавати документи в університет своєї мрії і в декілька запасних вузів. Варто розширювати свій вибір", - говорить він.

Приймаючи документи, кожен навчальний заклад пред'являє різні вимоги, але для більшості необхідно три рекомендаційні листи, особиста заява, можливо науковий реферат та копії документів з університету в якому ви навчалися. "Як правило, вам вкажуть два останніх терміни прийому документів, - каже Уелч. - Формально крайній термін прийому - в березні, однак для більш престижних вузів останній термін подачі документів може бути в грудні". При цьому останній термін внесення оплати за навчання може бути вже в грудні або січні, а до 15 квітня вуз має повідомити вас про результати вступу.

При подачі заяви на навчання до США, іноземні магістранти і докторанти мають здати додатково один або кілька вступних іспитів. Більшість студентів здає тест Graduate Record Examination (GRE). Також можуть бути необхідними результати інших тестів: GMAT для вступу на програми бізнес-освіти (MBA), MCAT для медичних програм і LSAT - для юридичних.

Процес отримання візи для іноземних студентів тепер спрощено. "Найважча частина поїздки до Америки - це отримання місця магістранта або докторанта, - говорить Уелч. - Після цього, процес отримання візи відносно простий". При цьому ви маєте довести, що домоглися місця в акредитованій програмі, у вас є гроші або фінансування, щоб покрити ваші витрати, і що ви плануєте залишити США після завершення навчання.

Автор: Джеймс Дональд. QSTopUniversiries. Переклад з англійської Освіта.ua.

Посилання по темі:

Освіта.ua
22.09.2011