Навчання в Сполучених Штатах: огляд країни

Маючи безліч навчальних закладів у топових світових рейтингах університетів, США може запропонувати величезну кількість варіантів тим, хто хоче навчатися за кордоном

Навчання в Сполучених Штатах: огляд країни

Загальний огляд

Написання покажчика з навчання за кордоном у одному з кращих університетів США – непроста задача. І не лише тому, що ми говоримо про четверту найбільшу країну в світі (після Росії, Канади та Китаю, якщо вам цікаво), справа ще й в тому, що освітня система США в різних регіонах значно відрізняється.

Було б простіше описувати ситуацію меншими обсягами, як варіант регіонами (наприклад, північний схід, північний захід, південний захід або середній захід). Але й тут є відмінності між штатами, які складно узагальнити. Однак ми спробуємо це зробити!

Освітній огляд

США має найбільшу кількість університетів у світі, багато з яких входять до кращих у міжнародних рейтингах: Гарвард, Йель, Масачусетський технологічний інститут, Чикагзький університет, Каліфорнійський технологічний інститут, Прінстон та інші.

     

Загалом приватних та державних закладів вищої освіти в Сполучених Штатах буквально сотні; вони пропонують таку кількість курсів, що важко уявити. Спочатку потрібно вибрати курс, який вам найбільше до вподоби, а потім мати на увазі вартість.

Деякі приватні інститути беруть тисячі й тисячі доларів, у той час як інші, як наприклад муніципальні коледжі, широко розповсюджені по всій країні, коштують значно дешевше.

Медична освіта в США відрізняється від іншого світу. Тут немає ступенів нижче магістра (Північно-західний університет – єдине виключення).

Майбутні медики мають вивчати ще один предмет під час отримування першої освіти, у той же час готуючись і проходячи MCAT (Medical College Admission Test) – дев’ятигодинний тест – щоб потрапити до медичної школи. Як результат, дуже невелика кількість іноземців – менше 0,5 % відвідують медичні школи.

Вивчення права в США схоже до вивчення медицини. Немає юридичних ступенів менших за магістра. Студенти повинні отримувати ступінь з гуманітарних наук, у той же час готуючись до тесту LSAT (The Law School Admission Test), щоб вступити до юридичної школи.

Існують певні розсадники навчання. Бостон та сусідній Кембрідж, наприклад, мають приголомшливу кількість приватних та державних вищих навчальних закладів.

Іноді здається, що будь-яка будівля навколо Авеню мистецтв та Хантігтон авеню у Бостоні це ще один коледж. У Кембріджі, місті де знаходиться Гарвардський університет, створили величезний масив, присвячений задоволенню потреб студентів та викладачів.

Нью-Йорк, Чикаго, Лос-Анджелес, усі мають велику кількість студентів. Для іноземних студентів однак картина не цілком рожева. Не так уже й просто отримати студентську візу для навчання в США, особливо з 2002 року, коли отримання візи F-1 стало ще більш складним.

Якщо ви серйозно налаштовані вчитись в одному з топових американських університетів, ось кілька порад: отримайте усю можливу інформацію з цього приводу в посольстві США, заповніть усі документи правильно, настільки хорошою англійською, наскільки ви можете це зробити. Якщо ви припустились помилки, починайте усе спочатку. Вони використають будь-яку можливість, аби відмовити вам, то ж не спрощуйте їм життя.

За і проти

ЗА

ПРОТИ

Велика кількість відомих університетів

Високі ціни на навчання

Добре забезпечені приватні і державні заклади

Невелика квота для іноземних студентів

Упорядкований он-лайн вступний процес

Важко отримати студентську візу

Високоякісна служба підтримки іноземних студентів в кампусах

Важко отримати робочу візу по закінченні навчання

Викладання англійською мовою

Висока конкуренція

Хороші шанси отримати роботу

Високий рівень злочинності у деяких районах

Стипендії та фінансова допомога іноземним студентам

 


Пристосування іноземних студентів

Як іноземний студент в США ви можете почати університетське життя в гуртожитку з такими ж іноземцями як і ви, що ще не призвичаїлись до умов, або жити з американцями, щоб краще призвичаїтись до середовища.

Крім проживання в університетах, популярністю користується проживання в американській родині. Умови цього варіанту можуть різнитись від родини, яка прийме вас як члена сім’ї, включаючи вас у своє життя, до родин, що просто здадуть вам кімнату.

Іншим варіантом проживання можуть бути братства чи сестринства, які до цих пір є значною частиною студентського життя у деяких кампусах.

Будь то Каппа, Дельта чи Гамма, ці коледжні групи володіють будинками, де ви можете влаштовувати вечірки або спілкуватись більш тісною групою. Це чудовий спосіб пізнати людей, який значно відрізняється від життя у традиційних гуртожитках.

Погода/Клімат

У країні такого розміру, погодні умови неймовірно різноманітні. На північному сході, домінує, як правило, сезонна погода з різними варіаціями, особливо у Новій Англії.

Весна та осінь характеризуються дуже гарними змінами листяної палітри, на що приїжджають подивитися багато людей.

Для північно-західного узбережжя характерні дощі та тумани, зумовлені рухом теплого морського повітря через Скелясті гори, що призводить до помірного клімату. На південному заході менше пір року, а клімат в основному пустельний з високим відсотком спекотних днів та холодних ночей.

Далі вглиб континенту, на півдні, ви потрапляєте на рівнини покриті синім небом зі спекотним літом та холодною зимою, і звичайно ж всесвітньо відомий сезон торнадо. Південний схід теж спекотний і сонячний влітку, з кліматом середземноморського типу, помірними зимами та, звичайно ж, сезон ураганів з Атлантики, що можуть представляти загрозу, особливо для Флориди.

Транспорт

Потяги/Літаки. Не дивлячись на те, що США найбільш заможна країна у світі, вона, за деякими винятками, не може похвалитись найкращою у світі транспортною системою. Це правда, що внутрішні авіарейси сполучають практично усі міста з однією або й взагалі без пересадок, і зазвичай коштують досить дешево, однак інший спосіб дістатись кудись важко знайти.

Залізничній системі явно не позаздриш, вона не така розгалужена і комфортна як у Європі. Що й казати, більшість американців ніколи в житті не їздили на потязі, а метро поширене лише у великих містах, таких як Нью-Йорк, Бостон та Чикаго.

Автобуси. Відомі автобуси компанії "Greyhound" забезпечують пасажирів цікавим досвідом, а тому можуть досить довго везти вас із точки А до точки Б. А якщо порахувати гроші, які ви витратите під час подорожі на воду та харчі, їх вартість буде не такою вже й дешевою.

Автомобілі. Найбільший американський винахід – автомобіль, на якому тримається вся транспортна система, а тому нафта настільки важлива для американського уряду. Якщо ви вмієте водити, краще візьміть із собою посвідчення водія, а ще краще міжнародне посвідчення водія.

У кожного штату свої правила дорожнього руху, тому зважайте на це під час їзди. Загалом у США досить просто водити машину. У Техасі, наприклад, можна водити машину до трьох місяців, якщо ж ви хочете залишитись довше, доведеться отримати Техаські водійські права.

Машини недорогі, а бензин, не дивлячись на протести американських водіїв, набагато дешевший, ніж у інших частинах світу. Якщо ви проживатимете не у великому місті, вам доведеться дістати машину, аби подивитись Америку. Тож, якщо ви ще не вмієте водити, то навчіться, або швидко знайдіть друга, який вміє!

Дві країни розділені спільною мовою

Загально відомий факт, що британська англійська та американська англійська досить сильно відрізняються. Враховуючи, що в Україні більшість учнів та студентів вивчають саме британський варіант, зайвим не буде список найбільш вживаних слів, що відрізняються. Однак особливо не переймайтесь, більшість американців намагатимуться зрозуміти вас, як би ви не говорили.

Ціни*

Товар

Ціна

Маленька пляшка пива

US$ 0.95

Сувенірна футболка

US$ 10.00

Літрова пляшка води

US$ 0.95

Буханка хліба

US$ 1.45

Хот-дог у Нью-Йорку

US$ 1.50

Літр бензину

US$ 1.55

1 фунт яловичини

US$ 1.85

Друк фотоплівки

US$ 5.00


QS TopUniversities. Переклад Мирослав Гришин, Освіта.ua.

Освіта.ua
13.07.2011