У конкурсі "Interstudent" переміг студент із України

Оголошено переможців у трьох номінаціях конкурсу на кращого іноземного студента у Польщі

У конкурсі "Interstudent" переміг студент із України

26 січня стали відомі результати конкурсу на кращого іноземного студента в Польщі "Interstudent", що були оголошені на урочистій церемонії нагородження переможців під час конференції "Іноземні студенти в Польщі 2015", яка відбулася 22-23 січня 2015 року в рамках багаторічної програми "Study in Poland".

Урочисте вручення призів, статуеток і дипломів проходило в Любліні на базі Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (UMCS) за участю організаторів конкурсу - представників Конференції ректорів академічних польських шкіл (KRASP) та Освітнього фонду "Perspektywy".

Як відомо, конкурс "Interstudent" створений спеціально для іноземних студентів, які навчаються в державних і недержавних польських вищих навчальних закладах за програмами ліценціату (бакалаврату), магістратури та аспірантури (пол. докторантури, PhD), як польською, так і іноземною мовою.

Переможцями п'ятого конкурсу на звання кращого іноземного студента в Польщі "Interstudent" стали студенти з України, США, Індії та Гаїті.

В категорії "навчання у ліценціаті (бакалавраті)" переможцем оголошено студента економічного факультету Університету імені Марії Кюрі-Склодовської Віталія Смігура з України.

"Я хотів навчатися в Польщі, оскільки це країна великих можливостей, а виші тут надають освіту високої якості. Я також хотів познайомитись із країною моїх предків. Моя мама є уродженкою Польщі, її культура і традиції завжди дбайливо зберігалися нашою родиною", - розповів журналістам Віталій.

Слід також зазначити, що серед величезної кількості іноземних студентів у даній категорії була номінована і ще одна студентка з України - Дарина Бражник. Також номінувалися й аспіранти з України - Олена Куліковець та Наталія Томчевская-Попович, які показали себе одними з кращих.

Умовами конкурсу була активність в локальному студентському середовищі - культурна, соціальна, екологічна, спортивна, діяльність на користь мультикультуральності, а також хороші результати у навчанні та участь у цікавих дослідницьких проектах; "діяльність, що збагачує місцеве академічне середовище і будує мости між культурами" - особливо підкреслювалося організаторами.

Особливістю цьогорічного конкурсу стала також і величезна кількість конкурсантів із 43 ВНЗ Польщі, серед яких комісією були відібрані 120 кандидатур, які повністю відповідали всім вимогам конкурсу. Серед заявлених конкурсантів переважали українці (45 осіб), білоруси (9) та індійці (7), але були також представники 25-ти інших країн світу. У підсумку фіналістами стали 22 іноземних студенти.

"Це просто фантастичні молоді люди, які дійсно багато чого вносять в наше академічне життя", - акцентував президент Освітнього фонду "Perspektywy" Вальдемар Сівінські. Він також підкреслив, що іноземні студенти в польських вишах навчають відкритості по відношенню до інших культур, а також стають послами цих навчальних закладів у всьому світі.

"Я переконаний, що іноземні студенти будуть все сильніше й сильніше впливати на обличчя і форму польського академічного середовища. Адже у світі зараз близько 4 млн іноземних студентів. Вони впливають не тільки на життя вищого навчального закладу, але також і на економіку і соціальну ситуацію країни в цілому. Нас вчать тому, що ми - громадяни світу", - сказав Сівінскі.

В даний час в польських вищих навчальних закладах близько 40 тисяч іноземних студентів. Це в чотири рази більше, ніж в 2005 році. Незважаючи на це, вони складають приблизно 2,7% від загальної чисельності студентів у Польщі, що є все ще одним з найнижчих коефіцієнтів інтернаціоналізації вищої освіти в світі (середній показник у країнах ОЕСР становить 7,1%).

При цьому слід зазначити, що більш ніж 40% іноземних студентів у Польщі - це українці.

Наприклад, в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської з України 940 осіб, це найбільш переважна група іноземців у цьому навчальному закладі (всього тут навчається 1113 студентів із-за кордону).

Ректор Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (UMCS), професор Станіслав Міхаловський розповів, що цьому сприяє, зокрема, географічне розташування Любліна недалеко від кордону з Україною, а також більш низькі витрати на проживання в порівнянні з іншими містами Польщі.

"Дуже важливий також той мікроклімат, з яким ми приймаємо цих студентів. Всі вони підкреслюють, що в нас тут добре, вони відчувають, що до них ставляться з теплом, знаходять друзів і колег. Це для них надзвичайно важливо", - підкреслив він.

Ректор UMCS додав, що найчастіше українці обирають навчання польською мовою, рідше англійською, тому виш спеціально організовує для них курси з вивчення польської мови.

"Для них також важливо, які існують культурні або спортивні пропозиції. Підкреслюють і важливість роботи, хоча б тимчасової, тому що часто приїжджають із не самих забезпечених сімей", - додав Михаловський.

Освіта.ua
27.01.2015