Уряд недоплачує студентам стипендії

У профспілках стверджують, що розмір стипендій не відповідає нормам закону «Про вищу освіту»

Уряд недоплачує студентам стипендії

Розмір стипендії для студентів університетів, академій, інститутів, а також коледжів, технікумів, педагогічних училищ з урахуванням її підвищення з вересня поточного року, складає лише 62% та 46,8% від середнього прожиткового мінімуму. Про це йдеться у листі Профспілки працівників освіти і науки до Кабінету Міністрів.

Зокрема, у профспілці наголошують, що ще раз звертаються до уряду з приводу необхідності підвищення рівня стипендіального забезпечення студентів вищих навчальних закладів до рівня, визначеного статтею 62 Закону України «Про вищу освіту», а саме встановлення розміру стипендій не менше, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць.

У профспілці повідомляють, що попереднє звернення не було підтримано Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

«Така відповідь міністерств не задовольняє студентську молодь, чисельність якої лише в лавах освітянської Профспілки складає понад 519 тисяч осіб. Рівень матеріального забезпечення переважної частини здобувачів вищої освіти унеможливлює задоволення їхніх найнеобхідніших життєвих потреб. На даний час розмір стипендії для студентів університетів, академій, інститутів, з урахуванням її підвищення з вересня поточного року, становить 825 гривень, коледжів, технікумів, педагогічних училищ - 622 гривні, що відносно середнього прожиткового мінімуму складає лише 62% та 46,8%», - зазначають у Профспілці працівників освіти і науки.

Також, у профспілці висловили стурбованість з приводу низького рівня стипендіального забезпечення, особливо в умовах стрімкого підвищення цін та тарифів на продукти харчування, товари та послуги, а також зростання рівня інфляції.

«Минає рік, як Законом України «Про вищу освіту» уповноважено Кабінет Міністрів України визначити терміни поступового збільшення розміру мінімальної академічної стипендії до рівня прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць, які прикінцевими положеннями закону передбачено у строк, не пізніше 1 січня 2015 року», - йдеться у зверненні.

У зв’язку з цим, у Профспілці працівників освіти і науки, наполягають на прийнятті урядом рішення про приведення розміру стипендії студентів до законодавчо гарантованого рівня.

Освіта.ua
11.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
4ek
Эти положения к закону не имеют крайней точки, кабинет министров никак не ограничен в том вопросе — когда начнется повышение и уж тем более, когда и какими темпами размер стипендии достигнет прожиточного. Есть только норма — начать рассмотрение, а вот когда воплощать в жизнь и заканчивать — не указано, практически. Я думаю, профсоюз должен прекрасно это осознавать. Стипендиальной фонд университета ограничен, с таким постановлением какабмина при повышении до прожиточного и нормы 75% от учащихся, придется или стимулировать отчисления, или прекращать все выплаты в абсолютном порядке, так как такой выход приведет насыщению рынка валютой, девальвацией, повышением цен на внутреннем рынке, что в конечном итоге приведет к внутреннему дефолту. Студентам стоит учесть, что они сделают еще один новогодний подарок — дефолт.Прочитайте внимательно все положения после текста закона, а потом — возмущайтесь.В Минфине не дураки сидят — будет вам обещания отмена стипендий и выход на майданы. Удачи
Голосzнарода
Для 4ek: Під час мого навчання в університеті стипендія була 40 грн. в місяць. З власного досвіду скажу, для очищення організму від шкідливих клітин інколи корисно і голодати.
Педагог
Дайош студентам стипендію на рівні зарплати асистента!
makarela
Для Голосzнарода: на свои 40 рублей ты мог купить 250 буханок хлеба, а на сегодняшнюю стипендию - 100. За общежитие платил 20 рублей в год. Это 4% от годовой стипендии. Сейчас за общагу платят 30-40% от стипендии. Разницу улавливаешь? От такой стипендии только "шкідливі клітини" и останутся.
Коментувати
Петро
Після підвищення ситуація із стипендіями для студентів ще більше погіршиться. Невже ви не знаєте, що уже зараз встановлений відсоток студентів, яким можна давати стипендію. І викладачів заставляють виставляти трійки навіть де студенти заслуговують кращої оцінки. Щоб не перевищити встановлені ліміти. Ніхто ж не буде збільшувати розмір стипендіального фонду
Голосzнарода
Для Петро: Ну так вже викладачам стало важко продавати оцінки студентам, бо всі вже не можуть бути відмінниками.
Коментувати
аіавіаівавіа
Студентам гроші не потрібні. Вони повинні задовольнятися патріотизмом і речівками про хуло. Чергова перемога. Аж сльози на очах.