Вишам радять вводити посаду фіндиректора

Університетам пропонують створити власну систему відповідального використання ресурсів

Вишам радять вводити посаду фіндиректора

Прорив у вищий освіті можливий тільки за умови впровадження фінансової автономії вищих навчальних закладів. Про це під час круглого столу «ВНЗ: інституційний розвиток, фандрейзинг та партнерство з приватним і державним секторами» заявив заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко.

Також, за словами чиновника, потребує часу запровадження у штаті українського ВНЗ аналогу американської посади фінансового директора.

«Приватному сектору знадобилось близько 15 років для того, щоб у компаніях, які не мали іноземного походження, почали з’являтися фінансові директори. Я думаю, українські університети швидше побудують систему управління фінансами за допомогою фінансового директора, бо у нас є великий потенціал», - зазначив заступник міністра.

Перший проректор Українського католицького університету Тарас Добко повідомив про основні переваги економічної моделі американських вищих навчальних закладів.

Він зазначив, що Український католицький університет вже давно намагається вибудовувати фінансову систему управління схожу на американську.

Зокрема, економічна модель американського університету і вищої освіти в цілому ґрунтується на системі поглядів, які лежать в основі американського способу життя.

«Потрібно ввести в штат наших ВНЗ аналог американської посади фінансового директора, основне завдання якого – створити систему відповідального використання ресурсів та забезпечення фінансової стабільності університету», - заявив Добко.

Освіта.ua
01.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анонімка
Ну да зараз, інститути пооб’єдувати, працівників скоротити, і у ВУЗі залишуться тільки посади ректора, тисячі проректорів і їх заступників і бухгалтерів і фіндиректора. Гарний університет вийде.
Мукачево
В МДУ головний бухгалтер суміщає дві посади-проректора з економічних питань та головного бухгалтера за внутрішнім сумісництвом. Ректор Щербан Т. з гол.бухгалтером Пігошем в. давно в міністерстві порішали введення ще одного проректора за сумісництвом гол.бухгалтера. Тому немає необхідності в МДУ вводити посаду фінансового директора. Зараз проводиться ревізія фінансового стану Мукачівського університету Дерфінінспекцією Закарпатської області (начальник Рябець М.М.), треба відмітити про відвідування ресторану "Велюр" поруч з МДУ, де часто можна помітити за обідом двох членів перевірки з Держфінінспекції в Закарпатській області (Горват О.О. іншого прізвище невідомо) та головного бухгалтера МДУ Пігоша В.В. Побачимо, що громадськість скаже на такі спільні обіди, де очевидні прояви підкупу перевіряючих та корупції .