МОН змінить підхід до нарахування стипендій

У Міносвіти планують змінити систему нарахування студентських стипендій, що успадкована від СРСР

МОН змінить підхід до нарахування стипендій

Система нарахування студентських стипендій, яка успадкована від Радянського Союзу, повинна бути змінена. На цьому під час брифінгу наголосила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Вона підкреслила, що наразі стипендійний фонд не змінено і складає 5 млрд грн, але разом з тим, реформа в цьому напрямку давно назріла і буде відбуватися.

"Якщо ми витрачаємо 5 % від бюджету всієї освіти, 5 млрд грн на стипендії, то це викривлена картинка у порівнянні з міжнародним досвідом. Тому зараз ми сформували робочу групу, яка працюватиме над новим механізмом і принципом нарахування стипендій", - зазначила заступник міністра.

За її словами, принцип нарахування стипендій буде змінено з 1 вересня для тих студентів, які вступатимуть на перший курс вищих навчальних закладів.

"На сьогодні у нас зберігається принцип «ми дамо всім потрошки» і є діти, у кого фактично немає коштів, і які не можуть вижити на стипендію у Києві. Водночас, є діти з сімей середнього достатку або навіть заможні, для яких ці гроші є дрібничкою, і за великим рахунком вони не особливо цього потребують", - зазначила Інна Совсун.

"Тому планується велика реформа, будуть публічні обговорення. Це звичайно важкі дискусії, і звичайно, що ці кроки навряд чи будуть популярними, але запроваджувати реформування потрібно для тих студентів, хто вступає", - наголосила перший заступник міністра.

Освіта.ua
16.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
Чому ви відіграєтеся на звичайних людях,не щоб собі зарплати зменшити
Катерина
Тобто, для тих студентів які вступили раніше 2015 нарахування стипендії не зміниться ?
Светлана
Студенти мають отримувати стипендію на рівні прожиткового мінімуму за виключенням тих, хто має академічну заборгованість. Це має бути на рівні конституційного права
МАРИНА
У цій державі все робиться для того , щоб ще більше погіршити життя людям
тетяна
у багатих нащадки вчаться за кордоном. Совсун нехай буде без зарплати разом з начальником. Вони ж теж з грошима
Нас обманюють
В усьому світі є стипендії а) соціальні б) академічні. Стипендії а) - залежні від доходів сім’ї, але щодо них ВНЗ лише оператори, як для лікарняних чи декретних. А змішування двох в одне, це немов би спроба непрофесоіналів показати себе реформаторами
Вчитель
Хто у нас бідний, а хто багатий? Той хто має підпільний бізнес, на заробітках за кордоном за тисячі доларів, той бідний. А вчитель із зарплатою 1500 грн багатий і не має ніяких пільг. Така держава, така влада. АНТИНАРОДНА!
Студент
Студенти! Невже ви не розумієте, що це віддяка Вам за Майдан, за те що привели Квіта і їм подібних до влади!
олена
Шановні панове міністри, ви взагалі хоть трохи бачите як ми виживаємо, я сама виховую сина, моєї вчительської зарплатні ледве вистачає на життя, була надія на стипендію, а тепер як жити, пані Совсун, може підкажите?
Наташа Кириченко
Для олена: не подскажет, они слишком далеки от нас и наших проблем
Олена
А хіба Вам треба жити? Ви ж бачите, політика на знищення бідний людей, тих хто віддає державі вміння, знання, здоров’я за копійки. Очевидно, ми не потрібні для держави, обуза. Ми вміємо працювати, проте НЕ ВМІЄМО ЗАРОБЛЯТИ! А тепер виживає не той, хто вміє красти, грабувати, обманювати. Словом ВМІЄ ЖИТИ!
Коментувати
Вікторія
нехай так звані "пільговики" поступають у вузи на загальних умовах, а стипендії платити всім лише за успішність. Для чого ми йдемо у вузи-за благодійністю чи за знаннями???????????
Євген
Питання забезпечення коштами малозабезпечених - питання мінсоцполітики, а не мінінстерства освіти. Стипендія повинна надаватись кращим студентам за знання, а не за фінансове становище їх батьків. Україні не потрібні ледарі на неучи. А так набирають у ВУЗИ під егідою "благочинності" неучів та бездарів. При такому підході у нас не буде майбутнього. Така освіта і наука нікому не потрібна як і само міністерство. Це не реформа а МАРАЗМ у мозку зам міністра.
Julia
Для Євген: Цілком погоджуюсь! це не благодійність, а наука!
Коментувати
Ihor
Якось дивно виходить. я вчився у школі аби вступити у ВНЗ за рахунок Держ. Замовлення для того, аби продовжувати навчання там. А тепер, виходить, що держава платить гроші за моє навчання, але фактично замість навчання мені потрібно буде прогулювати пари, і працювати десь, аби заробити кошти на проживання, адже, "бідною" сім’я буде вважатись по невідомо яким причинам, а відповідно і стипендію отримуватимуть в разу більше студентів. До того ж, стипендія є однією з основних мотивацій для того, аби вчити ВСІ предмети по програмі, а не лише те, що треба по майбутній професії. Тому вітаю наше міністерство з такою недоробленою, перекрученою реформою. Ну, власне, як завжди.
Ihor
стипендію отримуватимуть в рази !менше! студентів, вибачаюсь.
Коментувати
Ольга
Що ще міняти? Викладачі відкритим текстом кажуть скільки мають виставити позитивних оцінок, бо мають ліміти на степендії. Про які реформи йдеться? Коли на потоці з 32 "державників " мають дати лише 10 степендій. І ніхто не дивиться на рівень підготовки!!!!!!
Gordon
А как будет определяться, кому нужна стипендия?Плюс теперь нужно будет собирать дофига справок о доходах.Зачем менять нынешнюю систему начислений?Или может Совсунка вместе с Квитом,таким образом хотят уменьшить количество выдач стипендий?А разницу этих стипендий,конечно же будут класть себе в карман.
Елена Петровна
Возмущению нет предела!!!!!!!!!! При чем тут материальное состояние семьи????? Результаты учебы - единственный фактор для начисления стипендии!!!!! Может з/плату тоже не будут начислять молодым учителям и министрам, если они из богатых семей?????????????
Працівник відділу освіти, мама абітурієнта
Категорично не погоджуюся. Чому Совсун дозволяє собі собі робити висновки - кому стипендія потрібна більше, а кому менше. Вони що планують вимагати довідку про доходи батьків студентів першокурсників і з цього вираховувати кому вона потрібна. Стипендія мати бути в тих студентів, які НАВЧАЮТЬСЯ, і це в вже їх право як нею розпоряджатися: жити на ці кошти цілий місяць чи витратити на розваги за один день. А по великому рахунку, то стипендія дуже потрібна, адже заробітна плата батьків не зросла ні на 1 гривню, а навіть зменшилася. Я говорю про освітян, то чому Совсун думає навпаки, для кого це стипендія є "дрібничкою", для дітей депутатів, які і не навчаються в Україні?
Азбука
я не згодна, студент повинен отримувати кошти за успішне навчання! ЦЕ стимул, для кращого навчання. Питання до замміністра і міністра, чому ці кошти такі мізерні?
Лера
Для Азбука: Интересно,а какой стимул тогда должен быть у контрактников?Некоторые из них учатся намного лучше бюджетников.
Коментувати
qw
Стипендія повинна залежати від успішності студента, а не від матеріального статку батьків!
Роман
Для qw: Пані заступниця міністра знову показує свою "високу компетенцію" - плутає академічну і соціальну стипендії. Пані заступнице, це різні стипендії, вони мають різне застосування і призначаються студентам за різними принципами. Те про що Ви говорите - це називається "соціальна стипендія", яка до академічної не має ніякого стосунку! Вибачте, та "викривлена картинка", схоже, у Вашій уяві про те, як взагалі в Україні сьогодні функціонує освіта і як вона повинна функціонувати після реформи. Доки люди з "викривленою картинкою" будуть руйнувати вітчизняну освіту?! Пане міністре, або вживайте заходів, або "готуйте три конверти"!
Коментувати
К
У этой дефективной "замминистра" мозгов не хватает!!! Пусть она себе лучше зарплату подправит!!!
N
Можливо слід змінити підходи в нарахуванні стипендій. Рейтингові списки , як уже пропонувалось раніше.