На стипендії витрачається 5 млрд, - Совсун

Сьогодні на виплату стипендій витрачається 5 млрд грн, або майже 5% від бюджету на освіту

На стипендії витрачається 5 млрд, - Совсун

Дискусія з приводу скасування стипендій, що триває останні два тижні, є безпідставною. Про це під час зустрічі з представниками органів студентського самоврядування повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

"Стипендії ніхто не скасовує, водночас, це не означає, що ми не повинні думати про майбутню реформу про стипендійне забезпечення", – зазначила Совсун.

За словами першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, у рамках закону "Про вищу освіту" потрібно знайти більш ефективнішу модель стипендійного забезпечення, яка водночас зберігала права студентів, щоб вони могли себе забезпечити, та ефективно розподілялася.

Інна Совсун повідомила, що сьогодні на виплату стипендій витрачається 5 млрд грн, або майже 5% від бюджету на освіту.

"Це великі кошти, особливо в тих умовах, в яких опинилася країна. Необхідно враховувати потреби студентів. Для розробки моделі вивчати досвід інших країн. Потрібно розпочинати не популістське обговорення, а критичне, з усвідомленням відповідальності всіх сторін у цій ситуації", – зазначила перший заступник міністра.

За словами Совсун, наразі опрацьовується ідея створення окремого єдиного стипендійного фонду. Посилаючись на міжнародний досвід, перший заступник міністра повідомила, що стипендії поділяються на два типи: соціальні та академічні, де соціальні виплачуються студентам на житлові потреби або студентам з фізичними вадами та іншим соціально незахищеним категоріям, а академічні – за особливі та видатні успіхи в навчанні.

"Але це потребує широкої та складної дискусії. На сьогодні такі зміни не плануються", - запевнила Інна Совсун.

Як відомо, Міністерство освіти і науки України офіційно заявило, що уряд не відмінятиме виплати стипендій студентам вищих навчальних закладів та професійно-технічних училищ.

Освіта.ua
26.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Коли вчителям за відпрацьований місяць заплатять? Змусили усіх освітян м.Котовська написати заяви на два дні за свій рахунок, та ще й зарплатні не дають
вважаю
Для Ольга: подавайте в суд. Не пишіть заяв. Як то-змусили? Вашою рукою водили?
J
Для Ольга: Та не скигліть ви, бо дістали. На окупованій території взагалі пів року сидять без зарплат і пенсій. І взагалі, в країні війна, зараз гроші повинні йти на армію, тож забувайте про вчасну виплату грошей. Хотіли змін? Отримали. Для того, щоб стати розвинутою європейською країною, треба пройти важкий і тернистий шлях. А то хочуть щоб усе їм одразу було.
Otto
Для Ольга: То ще у вас добре. А нас перевели на скорочений робочий тиждень, але на роботу треба ходити повноцінно кожен день. Ще й поставили умову - кому не подобається, то звільняйтесь. Усна вказівка, не підкопаєшся.
Коментувати
мама студента
Навіщо відміняти стипендії, можна ж просто дати вказівку "валити" студентів (як зараз це робиться, нормальні оцінки ставлять тільки кому потрібно) Настільки все корумповано, що в нашій країні ніколи не буде змін на краще. Жаль, що звичайні діти з першого курсу бачать всю несправедливість. Єдине, що залишається нам, батькам, надіятись, що у них буде достатньо мудрості і мужності залишитись чесними та гідними
мама стулентки
Для мама студента: Полностью с вами согласна. Как теперь убедить дочь. что нужно стараться хорошо учиться, если у некоторых оценки стоят еще до начала сессии
Otto
Для мама студента: Дурню говорите. Менше слухайте своїх дітей. Хай вчаться і заробляють на стипендію.
мама
ТРЕБА ВЧИТИСЬ, ТОДІ БУДЕ І СТИПЕНДІЯ, І КРАЩЕ ЖИТТЯ, БО РОЗВИНЕНІЙ КРАЇНІ ТРЕБА КВАЛІФІКОВАНІ СПЕЦІАЛІСТИ. зА 3 РОКИ НАВЧАННЯ В КИЄВІ АНІ КОПІЙКИ НЕ ПЛАТИЛИ, А У ДОНЬКИ СТИПЕНДІЯ ПІДВИЩЕНА.
Коментувати
Кіровоград
Можливо знає хто, вчителям будуть платити з/п під новий рік? Вже 26-е грудня, а грошей нема - 14 гривень в кишені залишилося. Яка ситуація в інших регіонах країни?
Пенсіонерка
Для Кіровоград: Запорізька область. Моєму чоловікові заплатили за грудень двадцять п’ятого все, крім престижності. ЇЇ з березня чи квітня або зовсім не платять, або дають якісь копійки.
Коментувати
Олекса Позняк
Грошей бідному студенту немає, є тільки на перекроювання програм з подальшим друком нових підручників, є на маразми лікарчука, є на дармоїдів районо. Скоти доведуть країну до банкрутства псевдорефомами
стипендіат
Казав Володимир Висоцький "Положено в тюрьме гитара - отдай". Має студент право - видайте стипендію. А скільки ви там % тратите - це ваші справи. Думайте, коли відкриваєте нові ВНЗ, роздаєте квоти та ліцензії. Думати - не шкідливо перед тим як робити.
Ярема
Дура дурою і думає всі дураки! Ми що не знаємо, що перед тим, як вносити у Верховну Раду проект Бюджету, його перед тим розглядає і приймає Уряд? На цьому засіданні міністр освіти і науки проголосував за цей проект Бюджету на 2015 рік! А це - ліквідація пільг вчителям по оплаті комунальних послуг, пільги студентам на проїзд, зняття доплат і виплат вчителям, збільшення навантаження на вчителів і викладачів, а це скорочення вчителів біля 100 000 у 2015 році, це збільшення наповнення класів, це ліквідація програми підвозу учнів сел до шкіл районів і багато інших геноцидних "подарунків" від Уряду Яценюка і члена Уряду міністра Квіта! Ганьба запроданцям і брехунам Квіту І Совсун !
зважаючинадумку
Для Ярема: А що, існували пільги вчителям на оплату комунальних послуг?
Ярема
В селі.
сільський директор
Для Ярема: Це Вам хто таке сказав? Ви у ньому жили останні 30 років?
Коментувати