Працевлаштування випускника стане показником діяльності вишу

Міносвіти відмовиться від принципу фінансування університетів лише по кількості студентів

Працевлаштування випускника стане показником діяльності вишу

Одним з результатів діяльності закладу вищої освіти, який буде враховуватись при фінансуванні вишу, стане працевлаштування випускників на посадах, які вимагають вищої освіти. Про це, в інтерв'ю Українській правді. Життя, сказав заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

«Ми не будемо фінансувати університети лише по кількості студентів. Будемо оцінювати результати їхньої діяльності. Одним з них буде працевлаштування випускників на посадах, які вимагають кваліфікації вищої освіти, а не будь-де», - зазначив заступник міністра, відповідаючи на запитання щодо запланованої зміни фінансування університетів.

За його словами, якщо університет випускатиме студентів, які не зможуть знайти роботи, де потрібна вища освіта, він буде втрачати державне фінансування.

«Зараз наша поведінка, базована на тому, щоб зарахувати побільше, втримати під час навчання, не відрахувати і випустити, змінюється. Тепер в такій поведінці стає набагато менше сенсу. Так ми приберемо хрестоматійну проблему, коли на вступі університет може зарахувати тих, які погано склали ЗНО і не готові опановувати програму вищої освіти», - наголосив Єгор Стадний.

Освіта.ua
22.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола
Працевлаштуванням випускників має займатися служба зайнятості, яка за це відповідає, а не навчальні заклади. Навчальні заклади мають виконувати свою функцію - якісно навчати студентів. Потрібно прийняти закон, який буде передбачати, що великі підприємства мають обов’язково фінансувати заклади освіти і мають укладати контракти із навчальними закладами, щодо забезпечення першого робочого місця для випускників. Підприємства і працедавці мають брати участь у підготовці кадрів для себе. Підприємства повинні фінансувати навчальний процес, брати участь у розробленні навчальних планів і можуть контролювати процес підготовки кадрів для себе. Держава має розробити стратегію розвитку галузей виробництва і передбачити, які фахівці будуть потрібні. Має бути державна програма працевлаштування. Цей процес має регулюватися і контролюватися державою. Має бути порядок, а не безлад. Міністерство освіти має дбати про навчальні заклади, а не розвалювати їх. Легко розвалити, але важко створити щось нове.
Небайдужий
Результатом цього буде тільке погіршення якості освіти. Ті заклади, які нормально викладають англійську, IT, точні науки - доведеться закривати. Бо випускники будуть за кордон їхати, а в цій статистиці фігурувати не будуть. Кінець якості освіти, прощавайте універи, привіт ПТУ. Хто буде випускати найбільш тупих кадрів, той буде на коні, бо нікуди такі кадри не втечуть.
unforgiven 2
Не всі можуть влаштуватися працювати суддями і прокурорами після закінчення вузу... І міністрами освіти без педагогічної освіти теж далеко не всі...
Наталія
Шановні міністри, а давайте вже почнемо ефективність вашої роботи оцінювати! Не працевлаштувалися на 10%більше випускників вам 10 %зарплати, не знизилася інфляцію - мінус зарплата одному з вас, не зміцнилася гривня - одного з вас звільнити. Померло більше українців торік, комусь з вас відрубати голову!!!
Сенатор
Так он куди держава повертає! Виявляється, що це не в державних мужів голова повинна боліти як створити робочі місця, а в працівників навчальних закладів де ті робочі місця знайти. Виявляється, що ми повинні переконати випускника університету або коледжу, що 4-5 тис. грн. в Україні це набагато краще ніж 1-2 тис. євро у Європі. По-моєму вони над нами сміються.
Людина з вищою освітою
А міністр та зам відповідно освіти галузь очолили? Зрозуміло, що коментарі вони не читають, але складається враження, що молодь "видавлюється" із країни тепер вже не тільки як робоча сила, а й як молодий потенціал для їхніх ВИШів
qwerty_qwert
А давайте фінансувати школи за вступом їх випускників у ЗВО! Це буде особливо актуально при встановленні мінімальної ціни за навчання у ЗВО. Випускникам ЗВО: хочете "помститись" своїй "альма-матер" - не влаштовуйтесь певний час на посадах, які вимагають кваліфікації вищої освіти, а просто будь-де ;)
Думати треба!!!
Оцінювати вузи по працевлаштуванню ? Добре. Але ж повне безробіття. Де влаштується електронщик, машинобудівник, конструктор .... Немає де!! Отже виш закриють. А через півроку чи рік збудують заводи- - да брати інженерів???? Хіба такому зеленому хлопцеві, як Стадний можна довіряти майбутнє економіки, вищої освіти? Все значно складніше і потребує стратегічного бачення, а не гри грантоідів.