МОН вивчить рівень зайнятості випускників вишів

Одним з критеріїв фінансування університетів стане рівень працевлаштування випускників

МОН вивчить рівень зайнятості випускників вишів

Одним з критеріїв фінансування закладів вищої освіти стане рівень працевлаштування випускників. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад в інтерв'ю РБК-Україна.

За її словами, моніторинг зайнятості випускників університетів буде проведений освітнім відомством вже у 2020 році.

«Проблема поганої освіти виходить з того, що у нинішній економічній моделі наші університети невмотивовані надавати кращу якість своїх послуг. Я узагальнюю. Є дуже різні кейси. А тому ми плануємо змінити механізм фінансування вищої освіти, який стимулюватиме не кількість, а якість», - сказала міністр.

Вона повідомила, що Україні потрібно відмовитись від ситуації, коли держава надає університетам кількість грошей відносно кількості студентів, та перейти до ситуації, коли фінансування відбуватиметься за результатами діяльності вишів.

«Це допоможе прибрати мотивацію, коли закладу треба набрати якомога більше студентів та їх втримати, щоб отримати державне фінансування. Тому тут краще обрати фінансування за результатами діяльності. Це інша фінансова модель, яку ми будемо впроваджувати. Це не означає, що буде скасована можливість навчатися на бюджеті. Це не означає, що буде зменшена кількість грошей. Справа у тому, що фінансування стане більш ефективним», - зазначила Ганна Новосад.

Зміна системи фінансування буде йти шляхом залучення адміністративних інструментів. Зокрема, планується оптимізувати мережу університетів.

«У нас працює близько 300 вишів. Але контингент студентів маленький і до того ж стрімко падає останні десять років. Нам не потрібна така мережа. Тому треба рухатися у напрямку об’єднання та укрупнення університетів. Також треба оптимізувати на них видатки», - сказала міністр.

Також Ганна Новосад наголосила, що одним з індикаторів діяльності вишів стане зайнятість студентів.

«Протягом 2020 року зробимо моніторинг зайнятості випускників університетів. Ми заклали кошти на розробку цього механізму. Після цього будемо розуміти, а куди ж йдуть випускники. Власне, це буде одним з критеріїв фінансування закладів вищої освіти. Якщо подивитись на сайт будь-якого хорошого американського університету, там завжди можна знайти інформацію, де їхні випускники працюють та скільки заробляють. Тим часом в України на сайті умовного лінгвістичного університету не знайти таких даних. Тому не можна зрозуміти, де потенційний випускник університету може працювати, які у його випускників є професійні здобутки на ринку праці», - підкреслила міністр освіти і науки.

Освіта.ua
12.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Багато випускників вишів, через неможливість отримувати високу зарплату за своєю спеціальністю, виїжджають працювати (легально чи напівлегально) у сусідню Польщу. Звичайно, не за отриманою професією. Тобто рівень зайнятості випускників залежить від кількості робочих місць і від достойного фінансування їхньої праці. А заяви про кейси - повна маячня. Складається враження, що міністр МОН (без педагогічної освіти і досвіду роботи в вузі) взагалі не розуміє значення терміну цього поняття.
Контрибуція
Шановне вчительство, колеги!!! Ми про що попало говоримо, але недооцінюємо одну стратегічну річ-вплив іноземних фондів, грантів на нашу краіну і освіту!! Іхня мета - зробити так , щоб конкурентноі школи в нас не було, щоб діти іхали з Украіни. Наше горе- що люди без патріотизму , які ненавидять все украінське , із сумнівними професійними якостями керують міністерстврм. Горе нам- за грантові копійки руйнують школи, коледжі вузи.Потрібно вимагати від Зе прибрати цих руйнаторів із штабу освіти.
Черкас
Для Контрибуція: цей вплив ще гірший, ніж відсутність коштів!!!
Брат
Де всі націоналісти, комуністи , Рухи, державники, нарвана Свобода? Що не бачать цього зрадництва?
Коментувати
Зупиніть руйнувати!
Чергова дурість від Мону . Чиста радянщина і планова система. В Конституціі є право на освіту кожного, в т.ч. І вищу. Ви ж , уряд, визначаєте на які спеціальності слід давати держзамовлення. А де буде працювати випускник - це його право! Хоч і ніде. Зробіть Стратегічний План розвитку держави, а під неі і перелік професій, держзамовлення.... Невже цим Зе , не ясно!? Як Соросята успішно і при Пороху і при Зе керують базаром.
Some C# developer
Но намного лучше было бы,если б государство создало предприятия,на которых бы эти спецы работали...И дальше просто бы мониторило знания этих студентов!Всё таки ВУЗ - место для обучения,а для работы надо идти в ПТУ...
Some C# developer
Тут дело вот в чём...Если взять,например,КНУ и КПИ,два университета с ИТ-факультетами.Допустим,в КПИ с кафедр 121 специальности все идут работать со 2 курса,и притом в бодишопы(например,циклум),где получают гроши за свой труд,а вот с КНУ ребята идут в более-менее адекватные отрасли,но с курса 3-4.Вопрос:где лучше трудоустройство? Так что следует к вопросу сравнения по трудоустройству подходить тщательно.Но в целом,идея верна.
Галина
Для Some C# developer: до чого тут робота під час навчання. Мова йде про працевлаштування за спеціальністю, яку отримав. Не секрет, що дуже багато абітурієнтів ідуть у виш лище за дипломом, не збираючись працювати за спеціальністю на яку вступили. А мкільки випускників університетів , витративши державні кошти на навчання, потім ідуть працювати за робітничими спеціальностями.
Коментувати
Українка
Саме таке враження і складається. На душі неспокій і хвилювання за майбутнє нації та й України, як держави...
Небайдужий
Чергове бла-бла-бла... Ой, вибачте, "новація" від нової міністерки... Для чого вигадувати якісь відмазки: скажіть відверто, що Україні, на вашу думку, ( чи сороса), геть не потрібні освічені громадяни, а потрібна тупа маса, яка буде пахати за пару копійок і голосувати за чергового клоуна з телевізора чи інтернету. Доживемось з цією владою до того, що буде 5-6 університетів, в школі будуть навчати, як зав’язати шнурки на черевиках і витирати шмарклі (а навіщо бидломасу, за яку мають населення України, навчати математики, фізики, хімії, ..., а також критично мислити, аналізувати, узагальнювати, робити висновки, самостійно здобувати знання?). Вже бачимо перші здобутки НУШ....
ми
Для Небайдужий: 100% підтримуємо. Дибілізація молоді. Всі гроші в ПТУ, готуємо рабів для Єаропи.
Коментувати