Міністр освіти: слабкі університети просто помруть

За словами Ганни Новосад, слабкі університети перестануть отримувати державне фінансування

Міністр освіти: слабкі університети просто помруть

Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголошує, що освітнє відомство матиме кілька інструментів, які впливатимуть на роздуту мережу закладів вищої освіти. Про це вона сказала в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«У нас буде кілька інструментів, які впливатимуть на мережу. Перше, це зміни до закону, які були схвалені Верховною Радою наприкінці грудня про удосконалення вищої освіти. Там є одна з норм, яка говорить про те, що з 2021 року філії вишів в окремих містах мають зникнути. Я вважаю, що це дуже правильно, тому що у нас занадто роздута мережа цих філій, які часто прикриваючись назвою національного державного університету надають набагато гіршу якість освіти, а в дипломі написано, що ти навчався в хорошому виші», - сказала міністр.

Також, за словами Ганни Новосад, з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їх діяльності.

«В цьому році університети отримають 80% від свого бюджету попереднього року, а 20% почне розподілятися за показниками ефективності. Наступного року і надалі це співвідношення буде збільшуватися. Відверто слабкі університети просто помруть, бо перестануть отримувати державне фінансування. Якщо вони не почнуть рухатися, залучати гроші із бізнесу, шукати можливості наукової співпраці, займатися трансфером технологій, робити щось на замовлення, то у них буде менше шансів бути конкурентоспроможними для отримання державного фінансування», - наголосила міністр освіти.

Окрім цього, вона повідомила, що Міносвіти є засновником університетів, тому воно має адміністративні важелі і може ініціювати оптимізацію певних закладів.

«Зараз якраз готується великий кейс по оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їх основі одного хорошого закладу. Це буде дуже важлива історія успіху, особливо зважаючи на місто, де це буде робитися», - зазначила Новосад.

Освіта.ua
20.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lemberq
МОлодець Стадний!! Може образити любого, принизити, послати нафік ректора, кинути трубку, не брати слухавку. Хам справжній і наглюка.
Олена
Для Lemberq: Думаю, що це неправда, а наклеп. Державному службовцю такого рівня не личить так робити, тому що він представляє народ і відстоює його інтереси, захищає освітян. В іншому випадку народ може відмовитися від його послуг і обрати іншу людину, яка буде працювати на благо людей. Службовців з поганою репутацією ніхто не прийме на роботу. Державні мужі мають мати позитивний імідж.
Добрый учитель
Олена- тонкий троллінг, поважаю))
Коментувати
Святослав
Міністерство повинно розробити стратегію і вчинити дії, щоб бізнес вкладав кошти у підготовку фахівців для себе для розвитку університетів і науки. Не можна допускати до знищення університетів. Досить складно було їх створити. Потрібна матеріальна база, будівлі, підготовлені кадри. Важко створювати, а легко знищити. Криза промине, а університети потрібно зберегти. Освіта це майбутнє країни. Сам бізнес не захоче вкладати кошти в освіту. Має бути закон, який буде зобов’язувати підприємства підтримувати університети, особливо галузеві. Треба зробити пільгове оподаткування для підприємств, які підтримують університети і коледжі. Уряд може впливати на підприємства, а університет не може впливати, а тільки просити. Університет не має важелів впливу на бізнес. Олігархічний бізнес, як правило, використовуючи своє монопольне становище тільки викачує всі кошти з бюджету та економіки країни. Потрібний закон, який буде використовувати антимонопольні заходи, змушувати підприємства розвивати освіту.
Олена
Спочатку міністерство освіти наплодило ті ВНЗ, роздаючи направо і наліво ліцензії, окрім державних, ще й приватним ВНЗ. А потім - нехай виживе сильніший! Та ще й в законі про вищу освіту прописали, що рівний доступ до державного фінансування мають як державні, так і приватні заклади вищої освіти. Тому, можливо, краще запровадити ЗНО не лише при вступі до магістратури, а й при отриманні дипломів. Не склали ЗНО наприкінці навчання - не отримаєте диплом, відсутній диплом у випускника - зменшується ліцензований обсяг. Повірте - першими вимруть приватні ВНЗ.
Вчитель
Ключова думка у 4 абзаці - університет має сам заробляти гроші, а держава має фінансувати освіту здібних студентів, незалежно від їх соціального статусу: чи ти бідний, чи забезпечений - від держави бонус за твою гідну працю. Сьогодні склалася така ситуація, що всі, хто має бажання, мають дипломи про вищу освіту. Як бачите, я не кажу, хто може вчитися, просто, хто може просидіти на студентській лаві, або біля неї в барі 4-6 років, буде "дипломованим спеціалістом". Потім з усіх усюд лунають вигуки про те, що закінчила дитина ВУЗ, а роботи нема. Ніхто не каже, що дитина здобула освіту, чогось навчилась і стала конкурентноспроможним спеціалістом.
Олександр
Для Вчитель: А як будуть навчатись здібні студенти, які не мають фінансової можливості навчатись у іншому місті, якщо в їхньому місті закриють університет ? Це рівний доступ до освіти ?
Коментувати
Tet-a-tet
Правильне рішення, а то п.Поплавський скоро у кожному райцентрі відкриє філію КУК, гроші ж не пахнуть.Але мене більше хвилює, чому ще зберігається попит на липові дипломи, чому марнославні українці продовжують вірити в їх силу?
Сорокоід Марі
Міністр : слабкі університети самі помруть, а сильним ми поможем!!! Це гало на ділі реалізується в Україні
за державу
Багато університетів вже давно померли, але трупний сморід тхне на всю Україну і ще й гроші з неї тягнуть.
Андрій Смирнов
Для за державу: радієш , падла!
за державу
Для Андрій Смирнов: Від падла чую - радіти немає чому, але не я довів до цього, а справжні падла
Коментувати
Чаплыга Михаил
ЗЕЛЕНСКИЙ... отпусти уже эту ДУРУ без Образования с поста министра Образования! Не позорь уже остатки своего рейтинга. У нее даже МАГИСТРА нет! Она сраный бакалавр! Неполное высшее по простому. Этот организм реально покруче Милофонова тебя позорит. Посчитай сколько в Украине работает (все еще) в сфере Образования. Как они тебя "любят"? С учетом инициатив Миелофонова и этой дуры? А теперь по пунктам. Она говорит, что ей 36 тысяч мало и на детей не хватает... Даже на одного! Понимаешь дурочка, тут 99% страны на меньшее имеют больше детей. И ничего... никто не умер. Хотя при тебе школа превратилась в группу продленного дня пока родители вкалывают.... У меня жена и 2 детей... с головой хватает этой цифры. На всех. И даже на отдых... Если ты БАБЛОМ измеряешь рождение ребенка - твое место в @%^$#$^^... Да... именно там, бакалавр ты мой ТУПОЙ с амбициями. Ты мол в "дирехторате" больше зарабатывала? Ты не зарабатывала! "Дирехтораты" - это продажные уроды, которых белые дяди и тети из транснациональных корпораций поставили, чтобы они уничтожали отрасли. Ты не зарабатывала - тебя просто за ТУПОСТЬ поставили, чтоб твоими руками уничтожать Образование. На рынке с твоим бакалавратом тебя даже в "массажный салон" не возьмут. АМИНЬ.
Юрий Скороход
Для Чаплыга Михаил: Так есть же магистратура,только за границей.Разобрались-бы сначала,а потом уж грязь разливали.
Юрий Скороход
Для Чаплыга Михаил: более того,36 тысяч-действительно не зарплата для министра.Некоторые репетиторы с ценами 400+грн/час могут перебить это(репетитор зарабатывает>министра)
Жесть
Для Юрий Скороход: по образованию она политолог, пед опыта нет, полный ноль, она не соответствует занимаемой должности, дикость, когда профаны и чьи-то любовницы рулят страной, добивают.
Коментувати
Юрий Скороход
Ну здравое зерно определенно есть.Было бы идеально за счет недоуниверситов давать что-то более достойным
Шаров Олег
А розумна і дуже силтна міністерка вже встигла щось створити, чи тільки чиєїсь смерті здатна чекати!? Некрофілка неграмотна!
Олекса Позняк
А слабка пані міністерка отримає за це ще 100 000
Андрій Смирнов
Розуміння міністринею проблем вищої освіти просто шокує. Ні слова про стратегічні глобальні виклики , завдання для економіки, а звідси - - для університетів! Читаєш і здається, що це роздуми польського чи угорського конкурента: як прибити українську професійну школу! Треба думати, як підтримати колективи, а вона їх руйнує....?
Сергей Лимонов
Министр образования и науки Анна Новосад пояснила, что ей недостаточно зарплаты, которую она получает, для того чтобы думать о будущем, о каких-то сбережениях и пенсии. Также она уверена, что не сможет растить ребенка на такие деньги. читайте подробнее на сайте "Диалог.UA": https://www.dialog.ua/ukraine/199434_1579531192
Сергей Лимонов
https://ua.interfax.com.ua/news/interview/636506.html - величезне інтерв’ю в якому ЖОДНОГО слова про підвищення зарплат вчителям ! Прочитайте 6 відкрийте очі або зніміть ,нарешті , рожеві окуляри!
Сергей Лимонов
З таким квартально - комедійним урядом і паяцем Президентом -скоро помре ( загнеться) вся країна! Тупий і ще тупіші! От вибрав " мудрий нарід" -так вже вибрав!