Президент підписав закон про вдосконалення вищої освіти

Закон створює умови для зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти

Президент підписав закон про вдосконалення вищої освіти

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» № 392-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 18 грудня 2019 року.

Закон має на меті врегулювання процедури ліцензування освітньої діяльності, вступу на навчання для здобуття вищої освіти, реалізації міждисциплінарних освітніх програм.

Окрім того, документ урегульовує питання, що стосуються забезпечення якості вищої освіти, форм здобуття освіти, вимог до керівників закладів вищої освіти, Національної рамки кваліфікацій тощо.

Також закон створює умови для зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти, що сприятиме її зближенню із системами інших країн Болонського процесу, а також збільшенню прозорості, доброчесності, автономії, відповідальності головних учасників освітнього процесу за результат.

Передбачено також створення передумов для більш рівного доступу до освіти та якісного вимірювання результатів навчання завдяки розширенню сфери використання зовнішнього незалежного оцінювання.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Зміни у сфері вищої освіти: основні положення

Освіта.ua
13.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Степан
Реформи мають полягати у тому, щоб державі повернути вкрадені у неї підприємства і вивезені за кордон кошти. Україна має бути сильною. Люди хочуть незалежної держави, але не хочуть, щоб вона належала олігархам, які її обграбували. Землю продавати не можна, тому що повернеться панщина. Це вже було. Люди не зможуть купити землю, а тільки олігархи. Землю держава має здавати в оренду на тривалий термін і контролювати її використання. Кошти мають йти у бюджет. Тоді будуть йти реформи, а не топтання на місці. Має бути державна стратегічна програма розвитку країни. Випадкові люди не мають бути у владі. Вони знищують країну. Держава має бути для людей, а не для кількох осіб олігархів. Якщо держава буде сильна, нам не страшний буде ніякий ворог і газ ми зможемо купувати як Німеччина, не будемо боятися ціни. З нами будуть рахуватися. Доки не змінимо систему, не виженемо олігархів, нічого не буде. Має бути приватна власність у розумних межах, яка стимулює конкуренцію і розвиток, а не монополія.
Cirius
Для Антидот. Таке враження,що з усіх міністрів освіти гарним був тільки Табачник, усі наступні не дають вільно жити.Не зменшувати держзамовлення уВНЗ, навіть якщо стільки спеціалістів не потрібно,не підвищувати платню, аби дебіли могли купувати липові дипломи, навіщо нам знати іноземну мову, ми будемо докторами наук і без неї- ну просто ідилія для недоучок. І з таким підходом ми хочемо добре їсти, гарно одягатися і жити заможно, як німці чи шведи. Що у вищій школі трощити, хіба що дошки з крейдою, липові дипломи та пусту теорію без будь-якого пов’язування з практикою( у більшості з них).
Антидот
Якщо Президент не змінить уряд , міністра Мон , то довго він не втримається, розтратить весь авторитет. Всі зміни у закон= на шкоду: зно для коледжів, зменшення держзамовлення, ріст цін за навчання, англійська для всіх привступі в магістратуру.... Повна троща вищоі школи. Капець.
Олекса Позняк
Для Антидот: авторитет? У ЗЕ? У розумних він його не мав а дурні віритимуть аж до його відльоту в Ізраїль з грошима за земельку
Коментувати
Володимир
Для Cirius: Я цілком підтримую Вашу гіпотезу щодо спочатку визначитися із професією а потім ВО. Основна кількість людей які закінчують ВУЗи на початку трудової кар’єри усвідомлюють, що вибрали не ту спеціальність і потім працюють всупереч своїм уподобанням, щоб не було обідно за безцільно втрачений час на навчання.
Викладач ЗВО
Це зроблено лдя того, щоб розумні діти виїхали вчитись в інші країни, де не потрібно ЗНО, а тим більше з іноземної мови незнаючи свою рідну, де розумним дітям пропонують бюджет і стипендію на яку можна жити, а не тільки платити за гуртожиток і проїзд, де після отримання освіти людина працює за гроші, а не на мінімалку. Це все зроблено проти розвитку України. І поки в Україні буде головним знання іноземної мови і необґрунтована витрата грошей на ЗНО і знещення ПЗСО шляхом введення НУШ, освіта і знання будуть недоступні. В нас була найкраща освіта. Наші співвітчизники будували ракети, першими летіли в космос, створювали найкращі літаки і багато іншого завдяки тій застарілій освіті. Нова освіта по європейських нормах ніколи не зможе виховати нам нових Корольва, Антонова, Сікорського.... Тож може хвате знищувати овіту підкладаючи її під невисокі європейські вимоги. Може треба повернутись до тої застарілої освіти, а не писати руйнівні закони
Олександр
Для Викладач ЗВО: щось ви як для викладача надто безграмотно пишете) "чудова" радянська освіта не навчила грамоти навіть, але "космос, літаки..." так-так, авжеж
Запорожье
Для Олександр: а тебя такого умного не советская школа, случаем, выучила? Как же кумарят такие неблагодарные.
к.т.н., доц.
Для Викладач ЗВО: Люди з "найкращою освітою" слухали Кашпировського, заряджали воду перед екраном телевізора, несли гроші у фінансові піраміди (декілька разів), вірять у плоску Землю, лікуються гомеопатією та не роблять профілактичних щеплень. Сікорський досяг успіху в США. Радянська космічна програма була заснована на трофейній Фау-2, кресленнях та деяких спецах фон Брауна, Антонов перейняв деякі ідеї (зокрема, широкий фюзеляж) у італійця Р. Бартіні. На закиди про "савєцкую школу, какая тєбя виучіла" скажу, що я вивчився не завдяки, а всупереч радянській системі освіти. От такі справи!
Коментувати
Cirius
Чому деякі люди сприймають ВО як панацею від усіх проблем? Чому папірець під назвою диплом дехто сприймає як перепустку у щасливе і забезпечене життя? Лише 5% людей мають природні здібності до управління, окремі люди мають здібності бути лікарем або вчителем, і так по багатьох професіях. Торгівля дипломами - це вульгарний обман населення, адже людина вірить, що його купівля дає їй якісь преференції. В умовах СРСР це було справді так, видали диплом-мусите дати роботу,липового інженера страхував талановитий слюсар. Причому, кількість вступників строго лімітувалася, бо партія дбала про збільшення чисельності робітничого класу. І це нікого не обурювало, усі мовчали як риби.В умовах ринку кожен власник прагне отримати кваліфікованого спеціаліста, а не надутого ледаря з купленим дипломом ВНЗ. То може рацональніше спочатку отримати професію, перконатися для якого виду діяльності тебе створили батьки, а потім витрачати кошти на ВО, якщо твоя професія цього вимагає?Де наш прагматизм, українці?
Сулашвілі
Для Cirius: то була індустіальна епоха, а нині- інфомаційна. Без освіти- ніяк.
Cirius
Для Сулашвілі. Оте, що ми маємо у ВНЗ Ви можете назвати вищою освітою? Я ж не проти освіти, я проти липових дипломів і обману. Якщо виші нас дурять, то ж давайте самі себе не обманювати.
Коментувати
Нина
Все це робиться для того, щоб ми не мали шансів отримати освіту, росли ідіотами і стали звичайними рабами для депутатів. Щоб нас було легко дурити. Дурнями легко управляти. Виховують стадо рабів. А люди терплять. Хоча мені здається до майдану не далеко. Жаль, що я не повнолітня і вирішити нічого не можу.
Cirius
Для Нина: А І.Франка хтось питав, чи хоче він отримати ВО? А отримав, тож не плетіть дурниць, освіту можна завжди отримати, справжню, а не липовий диплом. Ви напевне за цим переживаєте?
Коментувати
Вадик Пиздяковский
Не нойте, все равно большинству образование ничего не даст в плане перспективы. Так, что от того, что вы тестики напишете ничего не отвалиться, лучше сейчас уже искать, где можно работать и что для этого нужно
Trampel
Для Вадик Пиздяковский: привет соросоковскому чмошнику!
Коментувати
Студент коледжу
Таких ще не було!! Мон і парламент ро- блять все на шкоду!!! Нахрена ви ввели три Зно дл випускників коледжів?? Ідіоти!! Ми ж вступали на 3 курс, вчились по спеціальності , економили сотні міліонів , були орієнтовані на професію. А як тепер бути заочникам?! Коли працюєш після технікуму і треба здавати три Зно?? Ох і Зе-недотьопи!!!
Для Студент коледжу:
Халява закінчилася!
Студент прав
Студент стопудово прав!!!
Коментувати
Правда
Раз подписал закон, придуманный соросятами, значит соросёнок и он тоже. Кончают страну ускоренными темпами. Гриневич сломала справедливое начисление стипендий студентам, теперь тупьё с депрессивных специальностей со стипендиями, а дети реально умные с восстребованных факультетов , отличники, не все получают стипендию. А Новосад вообще добьёт систему.
Студент 6-й курс
Для Правда: я вчуся і таке чути для мене дивно. Система працює нормально, бувають лаги але ви їх перебільшуєте.
Правда
Для Студент 6-й курс: что ты слышишь впервые? Что до 2017 стипендию получали те, кто учится на 4 и 5 средний бал, а сейчас платят 45% потока в которые на депресивных специальностях попадают и троечники? А на престижных специальностях учатся только те, кто сдал зно под 200, и в итоге 45 %у них тоже со стипендией, а остальные 55% отличников стипендию не получают!
Експерт освітній
Правда має рацію.Гриневич поламала систему нарахування стипендій
Коментувати
Шаров Олег Игоревич
Законом закрыли около 200 филиалов/институтов, подвесили судьбу выпускников на неаккредитованных специальностях, закрыли дорогу в Украину для иностранцев, закрепили за Украиной статус резервации англо-саксов, возведя английский во второй государственный.
Cirius
Для Шаров Олег Игоревич: І слава Богу, що закрили оці контори роги і копита.
Шаров Олег Ігорович
Так це ж я і зробив!! Дякую Вам за оцінку!
Студент
На палю шарикова!!
Коментувати
Навіщо це робити???
Якби Президент знав, що він підписав- підняв для бідних дітей ціну на контракт вдвічі, ввів Зно для вступу у вузи для випускників коледжів,відмінив ліцензіі на відкриття спеціальностей, відмінили державні дипломи.... Отже- черговий крок руйнаціі вищоі школи.