Osvita.ua Вища освіта Рейтинги ВНЗ Як складається консолідований рейтинг вузів
Як складається консолідований рейтинг вузів

Рейтинг складено на підставі відомих рейтингів: "ТОП-200 Україна", "Scopus" і "Вебометрикс

Як складається консолідований рейтинг вузів

Консолідований рейтинг вищих навчальних закладів складено інформаційним ресурсом Освіта.ua на підставі найбільш відомих в Україні рейтингів вузів: "ТОП-200 Україна", "Scopus" і "Вебометрикс".

Рейтинги, що використовувалися при складанні консолідованого рейтингу вузів України:

"ТОП-200 Україна" - у рейтингу діяльність вищих навчальних закладів оцінюється за допомогою агрегованого показника (інтегрального індексу), який формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80%), експертної оцінки якості підготовки випускників ВНЗ представниками роботодавців та академічного співтовариства (15%), а також з використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5%).

Рейтинг "Scopus" - результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша - кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.

Міжнародний рейтинг "Вебометрикс" - ураховує кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вузу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів (іншими словами, змістовну та інформаційну активність сайту навчального закладу). Рейтинг "Вебометрикс" публікується двічі на рік.

Підрахунок рейтингового бала. У консолідованому рейтингу кожному вузу присвоєно бал, що дорівнює сумі його місць у рейтингах "ТОП-200 Україна", "Scopus" і "Вебометрикс". Якщо в якому-небудь із рейтингів вуз не був представлений, то йому присвоювалось місце, наступне за останнім у цьому рейтингу (201, 137, 341 відповідно).

Підсумкова таблиця включає 288 вищих навчальних закладів. У консолідований рейтинг потрапили всі вищі навчальні заклади, що здійснюють підготовку бакалаврів та магістів і присутні хоча б у одному з перерахованих вище рейтингів.

Матеріали рейтингу:

Освіта.ua
10.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій К.
Дивно, але місця у стовпчику вебометрікс не співпадають з тими що оприлюднено на сайті вебометрікс за липень 2017 року. Мабуть було використано дані за січень 2017 р. Чомусь використано застарілу інформацію.
Тетяна Гайдар
Згодна з попереднім коментарем. Як на мене, то логічно було б оцінювати рівень освіти за кількістю успішних випускників, реалізованих в Україні, визнаних за кордоном, а також за кількістю патентів, авторських свідоцтв в окремих галузях, окрім того - за кількістю справді вагомих особистостей, що уже залишили або прогнозовано неодмінно залишишать слід в історіі нації - вже є суттєві досягнення, і т.і.
Ольга
це тупо! кількість публікацій не показує рівень освіти у внз

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!