Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Депутати закликали міністра навести лад у вступній кампанії
Депутати закликали міністра навести лад у вступній кампанії

У ВР пропонують перенести оприлюднення списків вступників, рекомендованих до зарахування

Депутати закликали міністра навести лад у вступній кампанії

Народні депутати, члени парламентського комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський та Олексій Скрипник звернулись до міністра освіти Лілії Гриневич із закликом вжити невідкладних заходів для вирішення критичної ситуації, що склалась навколо питань вступної кампанії. Відповідне звернення до міністра у своєму Facebook оприлюднив очільник профільного комітету Олександр Співаковський.

За його словами, до нього та народного депутата Олексія Скрипника надходить багато звернень від батьків цьогорічних абітурієнтів щодо проблем, з якими вони стикаються під час подання заяв до вищих навчальних закладів.

«На нашу думку, така ситуація склалася у зв’язку з неготовністю нового програмного забезпечення ЄДЕБО до експлуатації. Очевидною причиною проблеми є надто малі терміни для виконання поставлених завдань. Окрім того, доступна у публічному просторі інформація ставить під сумнів наявність необхідного досвіду та кваліфікацій у компанії, котра виграла тендер на розробку програмного забезпечення», - наголошують депутати.

Зважаючи на ситуацію, що склалась, члени парламентського комітету з питань науки і освіти висловили переконання, що ДП «Інфоресурс», як технічний адміністратор ЄДЕБО, повинен якнайшвидше провести незалежний аудит нового програмного забезпечення, що визначить основні недоліки системи. За результатами аудиту стане зрозуміло, які питання потребуватимуть першочергового вирішення.

Також депутати звертають увагу міністра освіти, що теперішня ситуація підриває довіру батьків та абітурієнтів не лише до системи вищої освіти та нових механізмів проведення вступної кампанії, зреалізованих протягом попередніх двох років, а й до всіх органів державної влади, які відповідальні за роботу цієї системи і за належне проведення вступної кампанії.

«Перелік проблем, які призвели до такої ситуації, є досить великим. По-перше, надзвичайно сумнівним виглядає той факт, що всупереч вимогам чинного законодавства, було прийнято рішення про анулювання близько 40 000 електронних заяв вступників. Це може призвести до масових судових позовів проти Міністерства освіти та науки України та ДП «Інфоресурс». Права жодного вступника не повинні порушуватися через недосконале програмне забезпечення ЄДЕБО. Наразі необхідно зробити все можливе, щоб абітурієнти, заяви яких були скасовані, мали можливість та час подати їх повторно», - зазначають автори звернення.

По-друге, за твердженням депутатів, на сайтах вищих навчальних закладах досі відсутня інформація про конкурсні бали абітурієнтів. Лише 18 липня 2017 року, як повідомило Міністерство освіти і науки, розпочала роботу Інформаційна система «Конкурс». Але перший аналіз інформації на зазначеному ресурсі та спілкування з представниками приймальних комісій ВНЗ свідчить про те, що інформація неповна, наявні дублювання прізвищ, помилки у формування відповідних списків.

Таким чином абітурієнти не можуть відслідковувати стан своєї заяви, співвідносити його з заявами інших вступників та приймати рішення щодо вищих навчальних закладів для вступу. Через це також відсутні умови для проведення громадського спостереження за вступною кампанією.

«По-третє, у перші дні подання електронних заяв програмне забезпечення ЄДЕБО не переводило бал атестату в 200-бальну систему, досі не вирішена проблема із неможливістю внесення навчальним закладом бала за олімпіаду ВНЗ та за підготовчі курси. Враховуючи рівень конкурсу в деяких університетах, від цих балів може залежати місце навчання майбутнього студента», - йдеться у зверненні до міністра.

Також залишається невирішеною проблема реєстрації вступників, які не змогли самостійно створити електронні кабінети. Через це навчальні заклади не можуть прийняти електронні заяви таких вступників.

«Ми переконані, що доля сотень тисяч абітурієнтів є занадто високою ціною за вирішення суто технічного питання. І Міністерство освіти і науки України, і ДП «Інфоресурс» повинні забезпечити до початку роботи алгоритму «широкого конкурсу» незалежний аудит розробленого програмного забезпечення ЄДЕБО з метою визначення проблемних місць та їх якнайшвидшого вирішення. Необхідно переконатись, що усі подані заяви коректним чином внесені до бази даних, з правильно розрахованим конкурсним балом та встановленим пріоритетом. Адже навіть найменші помилки у заявах ставлять під загрозу проведення «широкого конкурсу», - наголосили представники профільного парламентського комітету.

Також вони підкреслили, що цілком ймовірно, що у зв’язку з цим доведеться перенести дату оприлюднення переліку абітурієнтів рекомендованих вищими навчальними закладами до зарахування.

«Але це буде меншою ціною, ніж порушення прав вступників на доступ до вищої освіти на конкурсних засадах», - підкреслили парламентарі.

Як відомо, напередодні чиновники Міністерства освіти заявили, що більшість помилок, які виникали у абітурієнтів під час роботи з електронними кабінетами виникали через неуважність вступників і адміністрацій навчальних закладів, зазначивши, що більшість помилок системи вже виправлені.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

 

Освіта.ua
20.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Нам на цей час не нараховані додаткові бали за перемогу в в олімпіаді. Куди вже тільки не зверталися , в приймальні комісії вузів , гарячу лінію МОН , а все залишається як було . Що робити ?
ТАРАС
Для Інна: А як Вам їх нарахувати ? Чому? У Вашому підрахунку конкурсного бала К5=0. та і якщо К5*ОУ=10- такого не може бути, бо К5=0, та і К1+К2+К3+К4+К5=1, та і К1+К2+К3+К4=1. Повний прольот МОН- геть усіх. Вступу 2017- не буде!!!!
Коментувати
Олександр
Відсутній досвід та відповідної кваліфікації у компанії псевдореформаторів МОН на чолі з міністром-плагіатором Гриневич ставить під сумнів їх компетентність, а тому треба гнати в шию таких горе-спеціалістів.
Артур
Для Олександр: чому досвід відсутній,? Минулого року було те ж саме і з програмою, і з помилками програми. А от компетенції і kваліфікації не додалось за рік!!
Коментувати
Mari
Меняйся или сдохни. Грубо, но ничего больше не могу сказать Вам. Спасибо за потраченное время и нервы. Люблю.
сузанна
для орест.скажите а где вы видели на сайте мон обсяги? я искала и не нашла
Орест
Для сузанна: http://mon.gov.ua/activity/education/vishha/vstupna-kampaniya-2017/ ось тут є на молодшого спеціаліста і бакалавра (для вступу на базі молодшого спеціаліста і на спеціальності з фіксованим обсягом). Але дані лише попередні і можуть помінятися і суттєво! Я висловлювався про те що таке відношення до виконання прямих функцій у МОН було і раніше, але щоб аж настільки - це вперше...
Коментувати
Орест
А щодо поточного стану розподілу держзамовлення якось усі забули. На сайті МОН висять орієнтовні обсяги для молодшого спеціаліста і бакалавра (з приміткою, що усе може змінитись), а для магістра і того немає. Запізнення з розподілом місць вже давно норма для міністерства, але так щоб затягнути аж до закінчення прийому документів, це вперше...
Олег Грица
минулого року я пройшов пекло від Мону. система висіла 5 діб. цього року перевершння помилок 2016 і сміло можна писати - зрив вступної компанії. це, що кожного року запускається нова програма для вступу і виділяються нові кошти на її забезпчення? чому не виправляти помилки старих програм? минулого року за технічний зрив звільнилась (-ли). совсун. цього року знову знайдуть стрілочника? скільки при вступі бардак буде тривати, п. Гриневич?
Артур
Для Олег Грица: пані Совсун за вказану вами роботу не звільнили, а перевели в медичне міністерство, на відповідну їй посаду, поцікавтесь. А все решта- правда
Коментувати
Елизавета
В кабинет заходить, все заполняет только нажимаю кнопку поиск и всё не реагирует. Что делать? Куда обращаться от горячей линии смысла никакого?!
Іван
Для Елизавета: В википедию (если пробуете на киевских вузах). Там черным по белому написано, что Киев не входит в состав Киевской области. Отсюда и плясать.
Арина
У Вас не ищет ВУЗы Киева или остальные тоже? Если только Киева, то надо выбрать не "Киевская оьл/г.Киев", а просто "Киев" в самом конце списка. Попробуйте, говорят помогает
Арина
И обратитесь, если что не выходит в приёмную комиссию. Если есть возможность подъехаеть, езжайте! Там, на их компьютере под наблюдением сотрудника можно подать заявления. Можно подъехать в любой ВУЗ, обязательно помогут . Не волнуйтесь!!! Удачи!
Коментувати
Мама
А де ж були депутати, коли вирішували про запуск системи "Конкурс" (хто це робитиме і як), цю вже так сяк налагодили, а тепер знову чекати невідомо чого і скільки?! Може дітям після ЗНО і "успішної подачі документів" треба відпочити? Чи нам ще мало зіпсованого здоров’я? А депутати нехай уже прочинають думати про Вступ-2019, бо у нас завжди намагаються усунути недоліки, замість того, щоб їх попередити. Минулого року була ця сама ситуація. Невже ніхто не знав? Чого депутати такі далекі від простого народу?
Абітурка
Депутати? Які? Ті, що на морях? Я вже хочу їхати після сьомого серпня також на море. Я заслуговую. В мене подані всі заяви.
мама
Чи можливо в цьому році підніматись в рейтингових списках, якщо абітурієнт перед дитиною відмовляється подавати документи в бажаний внз?
оля
Для мама:Якщо не помиляюсь, то нІ. Ці мсіця віддають квотникам і пільговикам.
Julia
Можете, пільговикам місця даються тільки у випадку, якщо рекомендована до зарахування особа не принесла оригінали паперів.
оля
Для Julia: Саме так, якщо "рекомендована до зарахування дитина не принесла оригіналів паперів," то цим вона відмовляєиться від бюджетного місця.А та дитининаі, що за нею, НЕ МОЖЕ підніматися у рейтинговіих списках і претентувати на бюджетне місце(як це було у попередні роки). Це місце віддається квотникам і пільговикам. Читайте Умови вступу 2017.
Коментувати
Вероніка
коли буде відома к-сть бюджетних місць у внз і де знайти цю інформацію?
абітурієнт
кабінет не працює!!!!!!!!!!!! після того, як вибрано спеціальність, кнопка пошук нічого не дає.... що робити???? у кого ще така проблема???????
Елизавета
Для абітурієнт: у меня точно так же, подаю 100 раз в день, по ночам и утрам и ничего. Сил уже нету. Просто всех все равно на абитуриентов в этом году!
Наталия
Для Елизавета: Зайдіть у любий ВУЗ - там вам допоможуть. Навіть, якщо ви туда не поступаєте. Десь ви щось неправильно нажимаєте.
Коментувати
Ксена
Зареєстрували кабінет і подали заяви за якихось 15-20 хвилин!!! У чому вбачається проблема? Якщо все робити правильно, за інструкціями, ніяких питань не виникає!
Валя
Для Ксена: Цена тим не подобається, хто реально зі своїми "високими" балами не проходить на бюджет. У нас було все в порядку із самого початку.
Юлія
Для Ксена: ми також, але якби я не відкрила інструкцію і не сиділа коло своєї дитини,та би точно і приоритет пропустила і ще багато чого..батькам треба було взяти під свій контроль! Наші діти(багато) не хочуть читати,їм нема коли і не до інструкції де все чітко прописано
Irina Yakovleva
А у нас вже тиждень статус "Зареєстровано у навчальному закладі" і тиша... ні допуску до конкурсу, ні відмови.
Коментувати
Анна
Навіщо було вводити регіональний коефіцієнт, якщо на нього одним дітям домножують бали, а іншим ні? У Тернопільській області РК 1.02, але моїй дитині його не застосували при обрахунку балів у Інформаційній системі «Конкурс».
Ollesia
Для Анна: Все чесно і прозоро- я би не тільки дозволила помножувати коефіцієнти сільській молоді на 1,02, а на 1,5 і дозволила першочерговий вступ таким громадянам України. Також на першочерговий вступ потрібно надати право інвалідам, чорнобильцям, шахтарям та іншим пільговим категоріям громадян (95% від бюджетних місць). Це буде справедливо. Необхідно дозволити міністру фінансів (Олександру Данилюку) вказувати, скільки бюджетних місць має бути в кожному вузі і на кожній спеціальності, а не МОН чи іншій структурі. Олександр Данилюк дуже чесно і прозоро ці бюджетні місця розподілить між університетами. Я, як викладач вищого навчального закладу це питання дуже добре розумію. Абітурієнти, приходьте до МАУП- це самий чесний університет в Україні. Приймальна комісія чекає від вас заяви та оригінали документів.
Женя
ДЛя Olessia: Да-да-да, ваш ВУЗ как раз для таких, кто может поступить только, если ему набавить каких-нибудь коэффициентов. Действительно, зачем нам грамотные специалисты, давайте набирать всех подряд в ВУЗы. Зачем нашей стране развиваться, пусть остается в той же яме.
оля
Для Женя: Cколько можно детей шахтеров делать умственно отсталыми, они уже и сами на это обижаются. Поступать ВСЕ должны только по результатам ЗНО!!! А льготы разные пусть государство обеспечивает после поступления у ВУЗ.
Коментувати
Іван
Так досі відсутня інформація про конкурсні бали абітурієнтів. Чому ВУЗи не виставляють відомостей кожного дня так як було у минулі роки? Кожен ВУЗ має свій сайт і напевне повинен це робити...
юлія
Для Іван: ми подаємо по 1 заяві кожен день,все з"являється рівно через добу,через дві -на абит поиск, може то ВАШ вуз не встигає?
Друзілла Галицька
Подали 9 заяв 19.07, 4 з них зявились зранку 20.07, ще 4 - зранку 21.07. Не бачу проблеми
Коментувати
Софія
У моєї дочки неправильно обраховані бали - не помножено на регіональний коєфіцієнт. Хто має виправити помилку? У ВУЗі говорять, що система Конкурс прцює ще погано і тому ті бали, що вона висвітлює неправильні, з понеділка будуть зміни. Я не розумію, вже другий тиждень вступної компанії, а абітурієнти досі у невідомості: ні конкурсних відомостей по ВУЗах, ні державних місць по спеціальностях, почала працювати система Конкурс, але ж толку з неї мало. Діти масово подають документи у Польщу, Словаччину- напевне недовіра до нашої освіти цього року зросте ще більше. Шановні відповідальні за весь цей хаос наведіть порядок кінець-кінцем!!!
Абітурієнт
Для Софія: В Польщу і Словаччину їдуть діти, які до цього готувалися, ми вивчали іноземну мову.
Катя
Для Абітурієнт: Теж смішно, як тільки в когось щось не гаразд, так і починає волати про те, що пора бігти в Польщу. Так начебто там не університети, а притулки для неспроможних!
оля
Для Катя: А так і є. Поляки їдуть на нвачання до Великобританії, Германії тощо. ВНЗ залишаються порожніми і туди їдуть наші, ті що здали ЗНО на 105-120 балів.
Коментувати
А чому
депутати на закличуть збільшити кількість місць у магістратурі? Раніше спеціаліст та магістр і разом було достатньо. Тепер як ви розумійте спеціаліста не має. На бакалаврат можуть набирати 50 студентів, а в магістратуру 12. Всім іншим очевидно краще не працевлаштовуватись адже відповідно до положення про атестацію їм категорії не будуть присвоювати. Це дуже проста математика. І її не хотіти розуміти - це лукавство по відношенню до молодих педагогів. А як же лозунги та різняі виступи. Виходить пуста балаканина.
Svetlana Ilchenko
Ідея добра, втілення жахливе. Міністр повинна особисто пояснити, та вибачитись перед дітьми та батьками ,а не звинувачувати в помилках ВУЗи, школи та дітей.
Zoia
Досі не працює кабінет!!! ВУЗи не беруть заяви у паперовій формі, це пріорітет лише пільговиків...хоча в статті вказано що цим можуть скористатись усі, в кого не працює кабінет...нікуди дозвонитись не можемо... Що робити??????? Істерика!!!!!
Наталия
Для Zoia: Зверніться у будь який найближчий ВУЗ -там допоможуть. Навіть, якщо ви не поступаєте у цей ВУЗ.
Только так
Для Zoia: делайте скриншоты, чтобы были доказательства неработающей системы, а потом детка в суд, заплатят все сполна.
Наталья Лещенко
Для Zoia все прекрасно работает. А ВУЗы абсолютно правы, так как изменения в правила поступления на 2017 год не были внесены - было просто разъяснение МОН про то, что если не получается зарегистрировать иди в приемные комиссии...
Коментувати
Наталя
Я не згідна,ми нормально подали заяви, бали пораховані вірно.Вже все працює.А після 7 серпня запланували відпочинок для дитини після важкого навчального року. Тому продовження вступної компанії може перекреслити усі плани.
Таня
Для Наталя: 100%. Я так само хочу відпочити. Ціле літо змарнували біля комп’ютера. У мене все подано, чекаю результати.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!