Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Поріг ЗНО для медичних спеціальностей скасують
Поріг ЗНО для медичних спеціальностей скасують

Встановлення порогу на медичні спеціальності стане актуальним для наступної вступної кампанії

Поріг ЗНО для медичних спеціальностей скасують

Питання встановлення 150-бального порогу на медичні спеціальності стане актуальним для наступної вступної кампанії. Про це під час прес-конференції, присвяченій вступній кампанії, повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словам, цього року норма про встановлення 150-бального порогу на медичні спеціальності не застосовуватиметься, оскільки ця ініціатива була запроваджена в той час, коли вже завершилася реєстрація на ЗНО.

«Якби вступники знали про це до реєстрації, вони могли б прийняти усвідомлене рішення. Розуміючи, що у них є сумніви, чи досягнуть вони вищого результату, ніж 150 балів, вони могли б обирати інші спеціальності", – зазначила Гриневич.

Вона висловила переконання, що встановлення такої вимоги могло б стимулювати хвилю позовів від абітурієнтів щодо недопущення їх до конкурсу на вступ.

Вона також зауважила, що після завершення вступної кампанії, питання можливого введення порогу для медичних спеціальностей буде виставлено на громадське обговорення і пройде усі необхідні процедури, щоб рішення не могло бути скасовано.

«Ми публічно обґрунтуємо, який саме поріг має бути. Може, це буде не 150 балів, а 160 чи 140, можливо, не лише на медичні спеціальності має бути встановлено такий поріг, а й на інші. Дуже важливо, щоб громадськість під час цих дебатів активно висловлювала свою позицію та обґрунтовувала її. Усі нововведення ми публічно обговоримо, і готовими та озброєними зайдемо у цей процес», - пояснила міністр.

Як відомо, народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський взяли у участь у засіданні уряду, у ході якого домоглись скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія».

Освіта.ua
27.06.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катя
Есть такое понятие момент стресса! Вступительные баллы завышены, что по биологии , что по химии! Контролировать нужно уже учащихся в мед ВУЗе, а то взятка на взятка и зачет в кармане! И так по всем вузам страны! Можно не комментировать, сама врач! И понимаю , что вступительная компания завышена, студентов будет не хватать! Вопросы на зно составлены не корректно! Нужно учить врачей, а не завышать баллы, т.о. считая что отсеятся не достойные! Ой как много не достойных в институте!
Полина
Глупые люди какие-то в комментариях! Сдавала ЗНо по химии и биологии на 190+, поступила в ВУЗ. Скажу, что порог надо увеличивать только! ВЫ НЕ ПРЕДСТАВЛЯЕТЕ, КАКИЕ ЛЮДИ СТАНУТ ВРАЧАМИ!!! Тупые, алчные, лживые. Тех, кто учился, были единицы. Делайте выводы! пороги они тут отменяют! Ага, МОЛОДЦЫ *сарказм* Нация тупеет на глазах, а все хлопают в ладоши. А Химия для медиков НЕОБХОДИМА, потому что как вы выучите хим. билогию, а гистологию??? А микробиологию без знаний ХИМИИ, а? - НИКАК!! Так что подумайте над этим, или будет достаточным сдавать только украинский язык и только разговаривать с пациентом и считать деньги. Бред полный. Аж горит, не могу!
:
ПОРІГ потрібно робити тільки по біології. Хімію виучить тяжко і хімія, що допоможе майбутньому лікареві рятуввти життя? Біологію повинен зтати обовязково.ТІЛЬКИ ПО БІОЛОГІЇ ПОТРІБЕН ПОРІГ ПО ІНШИМ ПРЕДМЕТАМ НІ!!!!!!
Катя
Для :: порог нужен по анатомии!!! А не по эволюции динозавров!!!!
Коментувати
Вася
Людина яка може здати хімію на190+ може стати гіршим доктором чим та яка здасть на 130. Це правда якщо людина не розуміє хімію але хоче стати доктором, щоб допомагати людям хіба це погано. І як мені відомо були введені Кроки так навіщо поріг 150?це порушення. Якби дискримінація виходить ті роки поступали з 102-105 балами а тут резко 150 цікаво цікаво. Добре, я згоден що лікарі повинні бути розумні і так дальше але яка зарплата у медика? Абітурієнт повинен все то вчити боятися чи пройде він поріг, а зарплату буде мати 5 тисяч гривень ну це в середньому. Мені здається ПОРІГ ЦЕ ФІГНЯ ПОВНА (вибачаюсь) але якщо учень захоче стати професіоналом своєї справи він стане якщо ні геть з університету або хай перездає теми але поріг то взагалі нонсенс.
Кира
ДЛЯ КРИТИКА хотя если правильно сказать для критикана, который "роздал всем сестрам по серьгам". У Вас все идиоты, неучи , недалекие и глупые, а Вы , видимо психиатр, ставящий заочно диагнозы. Не несите бред и не пугайте граждан .Вас послушать так в Мед. вуз прорывается шайка дебилов и идиотов, знающих все на 100 баллов, а в ВУЗах их ждут профессора взяточники с хлебом -солью. Они (дебилы) не посещают пары, платят взятки и приходят только на КРОК, который удачно (видимо тоже за взятку) сдают. А потом, став интерном эти идиоты лают взятки в больницах и благополучно угробив всех пациентов получают вожделенный диплом и, уже будучи врачами, принимают толпы благодарных пациентов, половина из которых умирает, а вторая тащит взятки, видимо чтобы не залечил до смерти. Да Вы батенька не Критик-вы Хичкок.
oj
Для Кира: А ви поцікавтеся на сайтах медвузів як здають КРОК, до ЗНО йому ще треба "дорости" в об’єктивності, як стверджують самі студенти.
Костя
я хочу чтоб меня лечил врач: 1. окончив школу 5 лет поработает санитаром по уходу за тежелыми больными 2. далее закончит мед . училище 3 года. поработав 5 лет медсестрой 3. вот потом можно и академию поступать и планку в 150 баллов осилить это будет осознанный выбор и хороший врач
Кира
Для oj: А мне не нужно ни кого спрашивать . Я сама сдавала Крок после Медучилища. И, поверьте, это испытание не для слабонервных. И ни о каком списывании или взятках речь идти не может ни в коем случае. Я вот читаю посты тех, кто при помощи нарушения закона хотят сделать реформу в Стране и диву даюсь. Такие страшилки, что кажется мы в разных ВУЗах учимся. И адептам 150 бальной реформы жутко "повезло" и КРОКИ-необъективны и экзаменаторы-покладистые воровайки готовые ради взятки "опустить" отечественную медицину ниже плинтуса, а главное, в медики стремятся двоечники и прогульщики, мечтающие о взятках. Странная позиция.
Коментувати
Небайдужа людина
Шановна,Лілія Михайлівна!На мій погляд 149 балів з укр.мови і літ, це не поганий бал (якщо склав/не склав-100 балів).Ми ж всі тільки вчимося зараз літературно розмовляти українською.Послухайте, як розмовляють у транспорті, у селах наших - це "суржик".Навіть диктори,телеведучі інколи вживають в словах наголос не зовсім правильно.Та навіть при всій повазі до в.о.Мііністра охорони здоров’я пані Супрун,яка намагається щось змінити в нашій медицині, нема впевненості в українській мові.Але це не завадило їй очолювати МОЗ.Цим рішенням Міністерство підрізало крила дітям,які мріяли стати лікарями,мати престижну професію.Яка саме зараз втрачає свій престиж,бо складовою "престижної" є та праця,яка дає достойну і гідну зарплату та змогу достатньо утримувати свої сім’ї.Ця професія най-найгуманніша серед усіх.Це покликання! Нехай вчаться всі, в кого є таке покликання!А 149 чи 150 не є показниками майбутнього лікаря. Це моя думка.
9q
Для Небайдужа людина: до 12 липня пороговий бал 100% відмінять.
Aня
я конечно извиняюсь... но ответьте ,пожалуйста . проходной балл украинского языка для мед.вуза это что профильный предмет или от уровня его знания зависит жизнь человека?
9q
Для Aня: Считается, если школьник не смог осилить,хотябы на 8 баллов, украинский язык,то программу медицинского он не потянет, будет проплачивать многие сложные предметы
Коментувати
Inna
О чем мы вообще сейчас говорим? Были нарушены права абитуриентов, которые с теми предметами, которые сдавали на ЗНО в медицинский вуз, больше никуда не смогут поступить!!! Я за себя не переживаю, у меня есть среднее медицинское образование и стаж работы, я ничего не потеряю кроме мечты, а другим, придется еще год или сидеть на шее родителей или раздавать флаеры на улице. Я очень достойно сдала биологию и украинский (выше 180), но математика подкачала. Училище я закончила с красным дипломом а школу еле вытянула на семерки. Давайте лучше беспокоиться о тех врачах, которые отучились потому что родители этого хотели, а не они сами.
Ll
Для Inna: Інна, я тeбe порадою. Сьогодні я тeлeфонував на гарячу лінію МОН, там сказали, що до 12 липня точно відмінять прохідний бар’єр у 150 балів. Так що абітурієнти, вступайтe до мeдичних вузів.
Марія
Для Inna: Мабуть, тому знову такий галас за 150 балів , бо ті діти, які мріяли про професію лікаря, готувалися сумлінно і ЗНО у них на належному рівні, а ті, що були впевнені в платоспроможності своїх батьків, не дуже і старалися. Люди для здійснення мрії докладають багато зусиль, а яка ж тут мрія?? Тут зачепили самолюбство!!!!!
Коментувати
критик
СКОЛЬКО МОЖНО ГОВОРИТЬ ТАКИМ КИРАМ, ЧТОБ ЗАКОНЧИТЬ МЕД ВУЗ НУЖЕН УМ, А У ВАС, СУДЯ ПО ВАШИМ ПОКЛОНАМ богомолец ОН ОТСУТСТВУЕТ. ТАКИЕ КАК ВЫ НЕДОУМКИ И ТЯНУТ МЕДИЦИНУ В БОЛОТО.
Rimm
Для критик: в болото вы затянете, когда вообще не сыскать врача будет.
Кира
Для критик: В отличии от Вас я не опускаюсь ниже плинтуса, пытаясь оскорбить и унизить постороннего мне человека. В отличии от Вас я пишу свое имя и горжусь своей позицией, а Вы, спрятавшись за ником, пытаетесь меня унизить , используя троллинг и общие, ничего не значащие оскорбительные фразы. Я против того, чтобы используя сомнительную целесообразность, те, кто обязан по статусу принимать законы их тупо нарушали. Так далеко можно пойти и ради "прекрасной цели" пренебречь законом. А ,главное, сейчас выбор врача не ограничен, идите к хорошему, кто Вам мешает?Кстати Циолковский, Эдисон, Бердяев, Энштейн-были великими двоечниками слава Богу, что на их жизненном пути не появились Вы и Супрун. Кто его знает как тогда могла бы развиваться наука. И еще... Написанная маленькими буквами фамилия достойного человека и ваш крик-капс говорит о том , что Вы лично заинтересованы в этом бардаке. И это не делает Вам чести. Не нужно "кричать" на нас мы Вас не боимся
Павлович
Для Кира: Про Энштейна -неправда.Не был он двоечником, аттестат можно посмотреть здесь: https://scienceblogger.livejournal.com/281860.html А ещё поинтересуйтесь,отзывами Н.Тесла о Эдисоне.
Коментувати
Кира
Именно сейчас власть может показать народу, что она привержена справедливости. Именно сейчас БПП и Богомолец, как ее представитель могут доказать , что Украина не Зимбабве и не Тумба-Юмба, а большая европейская Страна, где каждый человек защищен от произвола и несправедливости чиновников. Только рейтинговый отбор и установленный Государством барьер сдал-не сдал. Все это единственный справедливый критерий. И не нужно нести ерунду, что какие-то двоечники прорвуться со 100 баллами, приодалеют КРОКи, Интернатуру и станут врачами-дебилами, которые нас всех уничтожат своим незнанием. Это рассказы для тех , кто не в теме и не понимает, что такое медвуз и что такое Крок. За него нельзя заплатить. вы поймите одно, ни кто из нас не знает истинную причину того, как появились эти 150 баллов и почему. Богомолец низкий поклон за то, что она всеми силами пытается восстановить справедливость.
Марія
Для Кира: Саме так, опустивши бали до 100, самі поїдуть лікуватися за кордон, а їхні діти навчатимуться теж за межами України.
Alya Kirichenko
никогда не было 100 баллов, всегда в медицинские вузы есть порог, например Одесса биология 140, Запорожье биология 135, на фармакологию порог был 124. Иначе документы не принимали.
Коментувати
критик
Как достали эти нытики и попрошайки нет,чтобы понять что такие, как они в медицине не нужны.Ну нет, у них и на это ума не хватает, никакой гордости нет. Ну если нет мозгов идите в другой вуз, где не надо отвечать за здоровье человека и за его жизнь, нет лезут, думают только о себе. Противно.
Мозок
Для критик:????
Кира
Для критик: Это Вы противны и отвратительны. Вы либо не в теме-либо пишите по заказу Супрун, чтобы показать неистовство масс не желающих лечиться у врачей получивших по математике 120 баллов. И ни чего, что по биологии 190, это плевать. Математика-вот центр вселенной, а не сдавший ее на 150 будет 100% плохим врачом.Почему такой шквал негатива и возмущения? потому , что нарушены элментарные права и украдена мечта. Нарушено конституционное право. А здесь не нытики и попрошайки. Нам нечего просить у вас и у Супрун. Все что нам нужно это исполнение законности и здравый смысл. А ныть не нужно. Нужно идти под министерство и требовать от клерков исполнять свои прямые обязанности и не заниматься популизмом. Лучше выработайте механизм, когда плохой врач будет сидеть и без зарплаты и без пациентов.
критик
Для Кира: да для меня было бы стыдно писать в защиту своей глупости. Для недалеких можно повторить-ЧЕЛОВЕК КОТОРЫЙ НЕ ОСИЛИЛ МАТЕМАТИКУ.НИКОГДА НЕ ОСИЛИТ ХИМИЮ,БИОХИМИЮ и др . Ему придется П Л А Т И Т Ь.
Коментувати
Ирина Кот
Вирішіть уже будь-ласка , нема сил чекати. Хіба можно так знущатися над дітьми та батьками. Спочатку одні умови,після першого ЗНО - другі. Де так робиться ? Повинна бути законність. А то так можно, щось придумалось і ввели зранку нові правила. Хто такі люди, кому потрібні наші діти? А в форумах понаписували скільки єрунди, спутали все,грішне с правидним.
Jon
Для Ирина Кот: якщо ваш абітурієнт здав нормально ЗНО, то хвилюватися вам не потрібно! А якщо він.вона його провалив, то нема чого пхатися в медвуз з такими знаннями!
Ирина Кот
Для Jon: Дякую Вам за пораду!!!
9q
Для Ирина Кот: вступайтe— цe вашe право на освіту.
Коментувати
Оксана Терещенко Ліснича
донька вчиться у НМУ Богомольця, вже закінчує 3курс (саме сьогодні пішла здавати Крок) . Вступала із середнім балом 196. Вчитися, саме ВЧИТИСЯ, дуже важко!!! Навіть таким підготованим дітям, а що говорити про тих, хто має навіть 150. Як на мене, то шанс на вступ повинні мати достойні. Але ПРАВО довчитися повинні мати не всі, а лише ті, хто вчиться. Решту потрібно безжально виганяти, нехай ідуть в мед. коледжі, якщо так мріють про медицину.
Natalya Terefelska
Для Оксана Терещенко Ліснича: майже всі маніпуляції виконує медсестра. 24 години на добу за хворим спосткрігає медсестра, а не лікар і тому першу допомогу теж надає медсестра. Я вже мовчу за фельдшера, який на селі - ЛІКАР. А Ви кажете, нехай ідуть в медколеджі. А там ТАКІ треба?
Оксана Терещенко Ліснича
Виконувати маніпуляції і встановлювати діагноз та призначати лікування - це зовсім різні речі! В одному випадку: мінімум знань - максимум вміння, а в іншому - максимальні знання і розуміння суті патологічних процесів. Хоча з Вами можу теж погодитися. Трієчники взагалі повинні доучуватися на підготовчих курсах (за добру плату!!), якщо не спромоглися вивчитися за 11 років у школі.
Коментувати
для мальчика роол
до тех пор, пока люди села не начнут ТРЕБОВАТЬ для своих детей хороших учителей (хороших условий) в ОНО любого формата,до тех пор вопли типа Вашего -это всего лишь глупые вопли.ЧТО сделали Вы,ЧТО сделали Ваши родителй,ЧТО сделали Ваши односельчане,чтобы в Вашей школе химию читал специалист?Ныли на кухне?Нойте дальше.А то,чтоВы не знаете химию-так учитесь в ПТУ,коледже,но НЕ в медВУЗе.НЕЗАЧЕМ.Баранов там и так достаточно
Н
Для для мальчика роол: готовы ехать преподавать в село?
а в чём, собственно, проблема?
Для Н: Во мне, или, всё - таки в родителях этого глупейшего дитятка
9q
Тот, кто обзывает детей глупыми— сам глупый и неразвитый человек.
Коментувати
роол
Підіть в сільську школу і вивчить самі хімію яку читає завгосп , а якщо я сам її вчив та біологію так , що мені несвітить? Але я набрав 119 балів і мріяв про лікаря , дайте вчителів в село а потім 150 балів будемо просити.Я винен що сам вчив їх
Anna
Для роол: биология это не физика, ее особо обьяснять не надо. Берешь книжку и учишь, или вы думаете вам в универе будет кто-то что-то разжовывать? То что вы не способны к самообучению говорит о том что в меде вам делать нечего.
9q
Для Anna: Для роол: Анна, нe будьтe—такой жeстокой. Прeдставтe, что вы бы не сдали один предмет на 150 баллов. Как бы Вам было обидно, что Вам не хватило несколько баллов. А мальчик, как мне известно в этом году имеет право поступать— так как Гриневич отменила наказ МОЗ. Теперь проходной 100.
9q
Для роол: Для Anna: И еще—химия, это один из самых сложных предметов. Учитывая, что мальчик учил сам без всяких репетиторов, и сдал на 119 баллов, то это еще неплохо даже. По старым меркам (до 2015 года) это было 140-150 баллов. Так что желаю удачи в медецинском учебном заведении.
Коментувати
SS
А гроші за курси підготовки до ЗНО, додаткові бали за які відмінили заднім числом мені теж повернуть ?)
9q
Для SS: наврядчи повeрнуть.
Коментувати
4 курс
А чому БПП так не постарався щоб кваліфікацію спеціаліста ще продовжили. А за тих хто ледве 100 виятгнут стільки шуму підняли. Тепер бачимо хто є хто.
9q
Для 4 курс: шум піднявся завдяки пані Супрун. Нe будe Супрун (пора відправити у відставку і нeхай працює простим лікарeм), нe будe проблeм. Спілка рeкторів проти підвищeння такого прохідного балу, так як вважає, що таким чином розвалять освіту МОЗ.
Anna
Для 9q: они против так как это очень сильно скажется на их кармане (взятки носить будет некому) А то поступают со своими 190 и учатся вместо того чтобы денюжку носить, как так-то?
ххх
Для 9q: Ти є тупий доцент Вінницького медичного університету. Перестань писати безглузді коментарі і ганьбити свій вуз.
Коментувати
9q
До 12 липня мають відмінити. Гринeвич так казала—можe ранішe.
Лена
Определитесь наконец! Извелась вся семья! Завтра начинается регистрация эл.кабинетов!!!
Светлана
Разговоров много но когда именно отменят мінімальне значення кількості балів з кожного конкурсного предмета встановлюється не менше 150
Светлана
мінімальне значення кількості балів з кожного конкурсного предмета встановлюється не менше 150 Rju
9q
Для Светлана: а нe 100?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!