Абітурієнти-медики знову вступатимуть без обмежень

Депутати від БПП домоглись скасування підвищеного бала для вступу на медичні спеціальності

Абітурієнти-медики знову вступатимуть без обмежень

Народні депутати від БПП домоглись скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» на рівні мінімального значення 150 балів з кожного предмета.

Про це, на своїх сторінках у Facebook, повідомили два депутата від правлячої партії Ольга Богомолець та Олександр Співаковський.

Зокрема, за словами першого заступника голови комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського, для скасування зазначеної норми йому та голові комітету з питань охорони здоров'я Ользі Богомолець довелось взяти участь у засіданні уряду та переконувати його членів у необхідності негайного виправлення існуючої ситуації.

«У залі засідань навколо цього питання розгорнулась гаряча дискусія. Проте здоровий глузд взяв гору! За результатами обговорення було прийняте протокольне рішення щодо доручення міністру освіти і науки України внести відповідні зміни до вищезазначеного наказу, передбачивши запровадження цієї норми з 1 січня 2018 року», - наголосив депутат.

«Наостанок хочу звернутись до усіх тих хто турбується про якість освіти з наступним меседжем: Ми повинні усвідомити головне – вступ до вищого навчального закладу, навчання у ньому та отримання диплому, за змістом є трьома різними речами! І ми про це ніколи не маємо забувати», - зауважив Співаковський.

У свою чергу, Ольга Богомолець, коментуючи рішення про скасування норми прохідного бар'єру в 150 балів з кожного конкурсного предмета ЗНО на медичні спеціальності, повідомила, що «випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями».

«А всім, хто стурбований якістю підготовки наших лікарів, хочу сказати, що якісь майбутнього лікаря визначає те, як він здав державні іспити після завершення навчання в медичному вузі, а не вступні бали ЗНО! Хто не зможе вчитися - буде відрахований після першої чи другої сесії …», - зауважила Богомолець.

Також вона порекомендувала Міністерству охорони здоров'я посилити контроль за навчанням студентів.

«МОЗу, в той час, коли іде війна в нашій країні, коли є тисячі дітей сиріт та сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, потрібно не обмежувати права абітурієнтів на вступ до вишів, а просто затвердити стандарти підготовки студентів та посилити контроль за навчанням», - наголосила Богомолець.

Як відомо, норма про підвищення вступного бала при вступі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» набрала чинності разом із набранням чинності наказу МОН № 637, яким внесено зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році.

Про офіційне рішення Міністерства освіти і науки буде повідомлено додатково.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я наголошували, що рішення про підвищення конкурсного бала було ухвалено з метою встановлення адекватного механізму позитивного відбору на медичні спеціальності і, відповідно, підвищенню «якості» медичного студента.

У відомстві розраховували, що встановлення прохідного бала, перш за все, мало на меті відбору дійсно кращих випускників, мотивованих та готових до навчання.

 

Освіта.ua
25.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів