Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступна кампанія - 2016: проект Умов прийому до ВНЗ
Вступна кампанія - 2016: проект Умов прийому до ВНЗ

Міністерством освіти розроблено проект Умов прийому до вищих навчальних закладів в 2016 році

Вступна кампанія - 2016: проект Умов прийому до ВНЗ

Міністерством освіти і науки розроблено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Текст проекту документа у своєму Facebook оприлюднив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Документ містить ряд новацій, які після їх громадського обговорення, можуть стати нормами, що встановлять правила вступної кампанії у 2016 році.

Зокрема, проектом документа передбачено, що абітурієнти, які вступатимуть до українських вишів для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань, на основі повної загальної середньої освіти на денну форму навчання, подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.

Загалом, абітурієнти матимуть можливість подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийому за державні кошти, обмежуватиме не буде.

Усі інші категорії вступників зможуть подавати заяви тільки в паперовій формі. Вони подаватимуть заяви не більше ніж до п'яти вищих навчальних закладів України та не більше ніж три заяви у кожному з них.

У 2016 році Міністерство освіти і науки пропонує зберегти систему пріоритетності заяв абітурієнта, яка виправдала себе цього року. Зокрема, під час подання заяв про участь у конкурсному відборі на денну форму навчання вступник зазначатиме пріоритетність кожної заяви відносно інших поданих ним заяв.

Також проектом Умов вступу передбачено, що вищі навчальні заклади прийматимуть у абітурієнтів сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий лише у 2016 році.

Приймальні комісії здійснюватимуть перевірку достовірності даних, поданих вступником за допомогою Єдиної електронної бази з питань освіти. Передбачається, що підставою для відмови в участі у конкурсному відборі може стати письмове підтвердження технічного адміністратора Єдиної бази або директора УЦОЯО про недостовірність інформації, поданої вступником.

Також у 2016 році Міністерство освіти і науки планує змінити принцип розміщення державного замовлення. Зокрема, планується розміщувати держзамовлення у вищих навчальних закладах, що мають статус державної, комунальної чи приватної установи.

Проектом Умов прийому до ВНЗ у 2016 році передбачено, що на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань, прийматимуться вступники з повною загальною середньою освітою за результатами ЗНО з урахуванням середнього бала атестата та бала за особливі успіхи та/або бала за успішне закінчення підготовчих курсів ВНЗ для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

Вищі навчальні заклади у своїх правилах прийому встановлюватимуть перелік та кількість сертифікатів ЗНО, рівень складності (базовий або поглиблений) завдань зовнішнього незалежного оцінювання, результати виконання яких будуть використовуватися для обрахування конкурсного бала, вага кожного з яких має становити не менше 20 відсотків конкурсного бала.

Разом з тим, Умовами вступу передбачено, що для конкурсного відбору осіб, які вступають до вищих навчальних закладів для здобуття ступеня бакалавра, зараховуватимуться бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних екзаменів, творчих конкурсів) з трьох (чотирьох) предметів. При цьому один предмет може встановлюватись на вибір вступника.

Для конкурсного відбору осіб, які вступають до вищих навчальних закладів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та ступеня молодшого бакалавра будуть зараховуватися бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів.

Один з предметів буде замінюватися конкурсом творчих або фізичних здібностей, якщо він передбачений для вступу на певну спеціальність. Обов'язковим конкурсним предметом у 2016 році буде українська мова та література.

Вага середнього бала документа про повну середню освіту, має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала.

Вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей, у разі його проведення, має становити не більш як 25 відсотків конкурсного бала, крім творчого конкурсу при вступі на підготовку за спеціальностями галузей знань "Культура і мистецтво" та "Архітектура та будівництво", вага бала яких може становити не більше 50 відсотків конкурсного бала.

Вага бала за особливі успіхи або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу може коливатися у межах від 0 до 5 відсотків конкурсного бала.

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання у 2016 році особливих змін не зазнають.

Зокрема, прийом заяв та документів у паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти має розпочатися 11 липня і закінчитися о 18.00 годині 28 липня.

Традиційно раніше, 21 липня, закінчиться прийом документів від абітурієнтів, які вступатимуть до вишів на основі вступних екзаменів, творчих конкурсів або за результатами співбесіди. Відповідно, співбесіди, конкурси та вступні екзамени будуть проведені з 22 липня до 28 липня.

Рейтинговий список вступників, які вступають до для здобуття ступеня молодшого бакалавра та бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань із зазначенням рекомендованих до зарахування буде сформований не пізніше 12.00 години 2 серпня. Списки міститимуть повідомлення про отримання чи неотримання вступниками права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету. Вступники, які отримають рекомендації, повинні будуть виконати необхідні вимоги до зарахування.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за кошти держбюджету відбудеться 10 серпня, за кошти фізичних та юридичних осіб - не пізніше 15 серпня.

Проектом документа також передбачено, що постраждалим учасникам акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність, військовослужбовцям, демобілізованим із зони проведення антитерористичної операції, та особам, які закінчили загальноосвітні навчальні заклади до 2011 року включно може бути зарахований бал сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з тесту загальних навчальних компетентностей.

Вступники, які подаватимуть сертифікат з тесту загальних навчальних компетентностей, допускатимуться до участі у конкурсі незалежно від кількості балів у ньому.

Проектом Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році також унормовано інші особливості проведення майбутньої вступної кампанії.

Зауваження та пропозиції до Проекту можна надсилати до Міністерства освіти і науки до 08 жовтня 2015 року на електронну адресу: d_kumkov@mon.gov.ua.

Додатково див.: Проект Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році.

Освіта.ua
24.09.2015


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Читайте також
Коментарі
Аватар
Введіть ваше ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Введіть код:
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
людмила
Доброго дня ми хочем подавати на фізичне виховання подавати можна в електронній почті?
Демчишина Алена
Як абітурієнт, який приймає участь в 3 творчих конкурсах з малювання в одному ВНЗ, фізично може ще подати документи в інший ВНЗ і ще там приймати участь в 3 творчих конкурсах, коли він це встигн з 22 по 28 липня?
Інна
Доброго дня, у якому вигляді подавати документи до внз коли є пільги?
Світлана Туриніна
Доброго дня усім.Скажіть а пільги дітей шахтарів ще є ?
Вера
Для Світлана Туриніна: нам сказали,что нет..хотя у мужа подземный стаж 18,5 лет..сын хотит в медицинский..льгот детям шахтёров вообще нет ((
Поліна
Доброго дня. Підскажіть, якщо прийшло запрошення з універу, який це + до вступу? Десь є інформ про це?
наталія
Чому на задані запитання не відповідає наша "освіта" ?
Олена
А как нащод "круглых детей сирот"? Что будет с ними?какие льготы им остались?ответьте пожалуйста!!!!
Марія
скажіть будь ласка,чи зможу я навчаючись на українській філології після 3 курсу піти ще на англійську,на заочну форму навчання не складаючи зно?
Карина
Доброго дня. Чому всі інші повинні подавати заяви тільки в паперовому вигляді?
Ангеліна
Ті абітурієнти які хочуть вступати на фармацевтичні факультети повинні подавати документи тільки в електронній формі?Чи можна і в паперовій?
Владислав
Якщо я правильно зрозумів, то медична галузь подає документи лише в електронному вигляді?
Bacha_j
Я збираюся складати 4 іспити з таких предметів:біологія, хімія, історія, укр.мова Хочу спробувати себе в ролі журналістки, але й подаю документи до хім.факу. Питання:творчий конкурс на факультеті журналістики враховується як предмет зно, тобто 5-ий? Чи зможу я подати документи і на хім , і на жур фак.?
ххх
Для Bacha_j: Не враховується. Зможете.
Ly4ik
Підкажіть будь-ласка, якщо я не поступав у 2015 році, але хочу поступити у 2016 р. Які документи мені потрібно? І як я буду здавати ЗНО? Сертифікат прийде мені додому? Чи мені потрібно йти в школу домовлятися?
Аліна
Підкажіть будь-ласка, якщо я отримала стипендію лише за 1 місяць і забрала документи, то мені потрібно щось буде відшкодовувати, коли я вступлю в інший університет на бюджет???
ffsd
Для Аліна: Да , выплачивать мне
Олег Свистун
Добрий день усім.Підскажіть будь ласка,я Інвалід 2-Ї группи,в мене вада з опорно-руховим апаратом,так ось маю я право на вступ в ВНЗ на пільгових підставах,а зокрема без ЗНО.І також які в мене будуть пільги на вступ на Бюджет?Мешкаю в Харківській області.Якщо хтось знає підскажіть будь ласка.
Євгеній
Для Олег Свистун: Олег, тут ви не знайдете відповіді, тут людям байдуже, пошукайте краще в Гуглі.
Екатерина
На сайті кожного університету є документ про пільгові категорії осіб, які мають право на вступ поза конкурсом.
Vasilisa Dyakivnich
Відмінити електронні заяви?! Знову у кам"яний вік?!
лідія
я маю вищу гуманітарку хочу вступити на заочку до фармтехнікуму що мені робити
l
Поясніть, чому інші лише в паперовій формі подають заяви. Як тоді буде враховуватись пріорітет. Що буде декілька етапів зарахування.???????
olha
Для l: Пільговий контингент повинен особисто подавати документи, оскільки їх потрібно перевіряти, а приоритетність зазначатиметься такими вступниками у заяві, яку вони заповнятимуть у приймальній комісії вишу. Все це одразу заноситься в базу, тому етап зарахування один.
Лариса
Чи можна буде здавати і математику і історію???? Адже вони є обов"язковими як ДПА (на вибір учня). А якщо треба і один і інший предмет? як бути з цим?????
тарас
Для Лариса: А тут треба визначатись зразу --Ви хочете мати спеціальність ближче до історії чи математики. Такого не буде: 1) укр.,2) мат.,3) іст.. Може бути: 1)укр.,2) мат. АБО іст., 3)....... Або інші вар.
Марго
Для Лариса: Можно сдавать и математику и историю, только для ДПА будет идти один из этих предметов на выбор, а второй вы сдаете только как ЗНО.
влад
Лариса, а назвіть мені ту спеціальність на яку Ви будете поступати і для цього потрібна математика і історія.
l
Чому лише медичні ВУЗи в електронній формі? А інші повинні витрачати кошти для екскурсії по Україні. Як тоді буде визначатись рейтинг? І чому такий напад на підготовчі курси. Якщо дитина хоче здобути якісні знання, то можна не купити зайву машину чи шубу і дати змогу навчатись на підготовчих курса. Це стосується особливо бідних із села. Вартісь оплати курсів сміхотворна. Просто доїзд по місця призначення дороговартісний, в цьому не вина курсів. А баран, вибачте, і в Африці баран.
sveta-sh
Для l: вартість оплати курсів сміхотворна? 4400 у КПІ - мені не дуже смішно
Марго
Для l: Моя дочь в 2015г. поступала на специальность, требующую пройти творческий конкурс, физически больше чем в двух разных ВУЗах его не возможно было пройти и документы для поступления на данное направление принимались только в "паперовій формі". Поэтому, я считаю, что прежде чем подавать документы, надо все хорошо обдумать: какую специальность хочет получить ребенок, где ему будет удобней учиться, что вам подходит больше по финансам и прочее. И тогда вам не придется разъезжать по всей Украине, ваш выбор сознательно сузится до одного-двух ВУЗов. Конечно удобней сесть за компьютер и нащелкать 15 заявлений, авось куда-нибудь попаду, а потом когда попали "куда-нибудь" не хотеть там учиться, отнимая тем самым возможность у того, кто действительно хотел учиться именно там.
l
sveta-sh. Якщо суботні 2800 грн., а порахуйте у репетитора вартість послуг. Марго. Якщо це місто Київ, то можливо і 15 заяв. А якщо дитина бажає навчатись на конкретній спеціальності, а не в конкретному ВУЗі, то як в цьому випадку. І хто тоді визначить пріорітети конкретний ВУЗ, бо на папері.

Щоб отримувати першим
всі новини від «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть
«Подобається»

Дякую,
не показуйте це мені!