Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Абітурієнтів 2015 року зарахують у першу хвилю
Абітурієнтів 2015 року зарахують у першу хвилю

У 2015 році списки зарахованих будуть автоматично сформовані після подачі всіх заяв

Абітурієнтів 2015 року зарахують у першу хвилю

Усіх абітурієнтів зараховуватимуть до вищих навчальних закладів під час першої хвилі зарахування. Про це під час брифінгу, присвяченому питанням вступної кампанії до вищих навчальних закладів, повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

За її словами, у 2015 році буде впроваджений принцип пріоритетності заяв на вступ до вишів.

"Усі пам’ятають ситуацію минулих років, коли закінчується третя хвиля зарахування, ще залишається купа місць державного замовлення, а далі - бардак. Тому що далі і починається основна корупція при вступі, бо відстежити, кому зі списку подзвонять із приймальної комісії і скажуть приносити сертифікат дуже складно", - підкреслила Інна Совсун.

Вона повідомила, що наступного року в ході вступної кампанії цієї проблеми не буде, оскільки всіх абітурієнтів зараховуватимуть у першу хвилю. Це відбуватимуться завдяки тому, що кожен вступник, який має право подавати 15 заяв (по три заяви в п’ять вузів), має визначити пріоритетність кожної заяви.

"Наприклад, вступник найбільше хоче вступити на право в Києво-Могилянську академію – це пріоритет №1, і якщо він потрапляє за своїми балами в цей вуз, то її всі інші заяви автоматично анулюються, і ця людина "не бовтається" в списках і штучно їх не розтягує. А якщо вона в "Могилянку" не потрапляє, але другим за пріоритетністю значиться заява на вступ, скажімо, на право в університет ім. Франка, і вона туди вступає, то решта її заяв випадає зі списку", - повідомила перший заступник міністра.

Вона також додала, що списки зарахованих абітурієнтів будуть автоматично сформовані фактично після подачі всіх заяв.

"Тому що тобі пропонують одне місце за найвищим із тих пріоритетів, за яким ти приходиш на місце державного замовлення. Саме тому студенти мають дуже відповідально підійти до виставлення пріоритетності своїх заяв", - наголосила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Як відомо, Міністерством освіти затверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році, які будуть оприлюднені після процедури реєстрації у Міністерстві юстиції України.

Освіта.ua
18.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
Если не занести документы на бюджет - то на контракт можно выбирать и нести в любой (куда прошел по балам) или автоматически зачислят в ВУЗ с наивысшим приоритетом ?
Олег
Подали заяви до 4 університетів і 1 коледжа. При подачі заяв до університетів - проставляли приорітет, а для коледжа не було такого поля (приорітет). Чому? Чи можна ще подати в 5 університет?
абітурієнт
якщо у мене 1 приорітет на спеціальність де треба творчий конкурс, але я його не складаю то моя заява анулюється і 1 приорітет стає по ідеї вільним, то чи маю я право написати нову заяву на іншу спеціальність в інший ВНЗ з 1 приорітетом
Ваня
Таке питання: при зарахуванні будуть дивится лише на конкурсні бали вступника, ніяк же ни на приорітети. Не будуть же зараховувати на певну спец. лише тих у кого 1 приорітет ( у мене приорітет 3 ,але бали вищі ніж у деяких з приорітетом 1 , то в кого більше шансів на вступ)???
Абитуриент
Объясните пожалуйста по приоритетности например: у меня 150 баллов и приоритет 1, а у друга 175 баллов и приоритет 2, 3, ...15, у кого больше шансов попасть на бюджет?
Дмитро
Для Абитуриент: У друга
Svet
Не вводіть людей в оману! На бюджет зараховуються абітурієнти, які виставили пріоритет 1 на дану спеціальність. Якщо у іншого абітурієнта кількість балів вища, але на цю спеціальність виставлений пріоритет 2, він буде зарахований тільки в тому випадку, якщо кількість вступників буде меншою за заявлену кількість бюджетних місць. Отже, абітурієнти зараховуються на бюджет за пріоритетом 1.
Олена
Svet, зачем Вы пишете этот бред посреди вступительной компании и сбиваете абитуриентов с толка? Абитуриент, поступит друг. Если у друга 175 и у Вас 175 -ровно, с точностью до тысячных, то поступите Вы
Коментувати
абітурієнт
Розясніть будь ласка, а то я гублюся в здогадках.Наприклад :я розставила пріоритети,і бачу що проходжу на бюджет тільки у вуз під номером 4 або 5 а всі решта на платне.Що далі відбуватиметься?чи мене автоматично зарахують туди,де бюджет чи я матиму право вибору?
Дмитро
Для абітурієнт: автоматически зачисляют на бюджет, если до 4.08 не отнесете туда документы то можете нести на контракт в любой ВУЗ куда подавали заявления (если по баллам попадаете в лицензований обсяг)
Олег
Если не занести документы на бюджет - то на контракт можно выбирать и нести в любой (куда прошел по балам) или автоматически зачислят в ВУЗ с наивысшим приоритетом ?
Коментувати
Даша
"Тому що тобі пропонують одне місце за найвищим із тих пріоритетів, за яким ти приходиш на місце державного замовлення. " А якщо я хочу на контракт, а не бюджет , то що? Наприклад, у мене не найкращі бали та в вуз з 1 пріорітетностю я не прохожу на бюджет, але бали дозволяють вчитися там на контракті, то мене туди всеодно не візьмуть?
Дмитро
Для Даша: Для абітурієнт: автоматически зачисляют на бюджет, если до 4.08 не отнесете туда документы то можете нести на контракт в любой ВУЗ куда подавали заявления (если по баллам попадаете в лицензований обсяг)
Коментувати
Ольга
Не всё так безоблачно. Абитуриент выбирает всего 5 ВУЗов и 3 спец. То есть, если у него например 175 б., то с такими баллами и определёнными предметами в ЗНО он имеет вероятность куда то поступить. Конечно хочется в лучшее заведение. Но там таких желающих тоже полно. Вот выбрали 5 ВУЗов, но не факт, что с таким баллом ты где то попал на бюджет. А в остальные ты уже не имеешь право подавать. А там тебя с руками и ногами хотели бы забрать, да и ты вроде бы теперь не прочь хоть где то учиться пусть ВУЗ и ниже по рейтингу.Все знают, что можно и в хорошем институте плохо учиться и ни кем не стать, и в среднем достигнуть высокого уровня. В этом ВУЗе берут с низшими баллами, а дети имеющие более высокие, но не прощедшие в свои 5 выбраных остаются за бортом. На мой взгляд 5 ВУЗов это не достаточно. Пусть расширяют возможность ученикам поступать минимум до 10, а лучше по выбору самого ученика. И ещё - очень не хотелось бы столкнуться в эту единственную волну со сбоем системы, как у нас бывает
Дмитро
Для Ольга: сразу расчитывайте свои шансы для этого есть сайт вступ.инфо там уже сейчас видно конкурс
Коментувати
Maria Zeroplus
Поясніть, будь ласка, якщо абітурієнт хоче у виш N 1 (в його списку пріоритетів) хоч на бюджет, хоч на контракт. А вступив він "автоматично" у виш N 15, звісно на бюджет. Чи може він спробувати вступити на котракт у виші N 1, але не втратити своє місце у виш N 15 до того, поки не пересвічиться, що може вступити на контракт у виш N 1?
Софія
А що робити коли дитина бажає вчитися у двох університетах, але при зарахуванні у перший автоматично всі заяви анулюють. Можливо якось обрати так щоб вчитися у двох університетах одночасно?
Дмитро
Для Софія: во втором толко платно отнести копии со спракой о том где оригиналы
Коментувати
Igor
я щось не розумію, по суті це так, 2 серпня починається перша хвиля зарахувань, а якщо я кину заявку в Полтаву, Дніпропетровськ, Харків, і там, і там, і там пройду, виходить так що я вступаю в Дніпропетровськ, а заявки в Харків і Полтаву анулюються? і довго цікаво буде ця хвиля? я надіюсь не 3 дні в такому випадку
Rina
Скажіть будь ласка. Я навчаюся на першому курсі ВНЗ (на бюджеті), якщо я складу ЗНО у 2015 році, чи зможу я вступити знову на бюджет??
1111
Зразу всі у першу хвилю попадуть в університет ім.Т.Г.Шевченка на "Міжнародну економіку," а решта - де місце буде, за контрактом!
Леонідович
Такий відбір зробити дуже просто. Спочатку місця у вузах займають абітурієнти з НАЙбільшими балами. Для них це ОБОВ’язково будуть ВУЗи і спеціальності ПЕРШІ по приорітетності. Далі місця будуть займати абітурієнти послідовно по спаданню балів... Для кожного з них програма знайде найпріоритетнішу спеціальність де ще є вільні місця... І так далі... В такому випадку не вступлять лише ті в кого дуже малі бали. Це найкраще рішення МОН України за всю історію. Це сильний удар по корупції... Напевно багато ректорів будуть проти таких правил вступу.
Учителька
А держзамовлення будуть збільшувати для охочих попасти в цей вуз?
Леонідович
Для Учителька: Бюджетні місця у вищих навчальних закладах у майбутньому будуть отримувати не вищі навчальні заклади, а найсильніші абітурієнти.
Otto
Для Леонідович: +1, дійсно сильний удар.
Коментувати
Дарина
Ні, це неправильно. І зводяться нанівець усі 15 шансів. Ми цього року пройшли в 1 хвилю - занесли оригінали. Пройшли в 3 хвилю на кращий напрям - переклали туди. А потім нам запропонували місце на доборі, і ми скористалися цим шансом, найкращим. Пріоритети визначилися якраз у процесі вступної кампанії, а до її початку в нас були поверхові уявлення про напрями підготовки. Співчуваю майбутнім абітурієнтам, які не зможуть скористатися цим шансом.
Леонідович
Для Дарина: При вище вказаній системі Ви одразу потрапите на найбажанішу спеціальність, бо зі списків будуть прибрані ті у кого ця спеціальність не приорітетна. В такому випадку вам не потрібно буде по декілька разів перевозити документи! Це поки що НАЙКРАЩЕ рішення цього міністерства!
Inna Komarova
Леонідович, Дарина права. Усі знайомі вступники останніх років визначалися не у першу хвилю. Усі зараз радіють, що мали право вибору, і встигли вступити до цьогорічних нововведень. Як і Дарина, щиро співчувають абітурієнтам-2015.
Otto
Для Inna Komarova: Єресь говорите. А ми цього року це відчули на своїй шкурі. Такі як Дарина, які не визначились в першу хвилю, і завадили іншим дітям прийняти рішення, тим самим змусивши йти тих, інших дітей, на ті напрямки, де вони проходили гарантовано, а не на ті, куди вони хотіли. Колотили народ до третьої хвилі в угоду власним інтересам... Створили майже факторіальну хвилю. Просто непорядно.
Коментувати
Ігор
Наконец то Приемным комиссиям университетов станет хоть чуточку легче жить - потому как дни зачисления по волнам - самые страшный период в этом сумасшедшей работе! Только как же быть на самом деле с парвом выбора?? теперь все вузы Киева и так имеющие самый большой госзаказа, станут обладателями всех бюджетных мест?
Роман
Для Ігор: Приймальним комісіям легше не стане, якраз таки навпаки. Справа у тому, що пані заступниця міністра як завжди показує свою "високу компетентність". Відкриваємо "Умови прийому 2015" розділ V і читаємо пп. 7-9: умовами передбачено два етапи (дві "хвилі") - з 2 по 7 і ("оновлений список") з 7 по 8 серпня. А тепер кілька "сюрпризів", про які МОН не підозрює. 1. Абітурієнт подав 15 заяв і поклав оригінали документів до 15-ї заяви. Отримала рекомендацію, скажімо, 14-та - то 15-та має бути (я так зрозумів, що автоматично?!! в ЄДЕБО????!!!! хто працював з цим ЄДЕБО від приймальних комісій, той зрозуміє, чому стільки емоцій...) "анульована", а що робити з його оригіналами? Сюрприз 2: Умови прийому, розділ XVI п. 3 абзац 3 сказано, що "анулювання" заяв з нижчим пріоритетом здійснюється "за рішенням приймальної комісії". То "за рішенням", чи "автоматично"? Хто відповідає за "анулювання" - ЄДЕБО чи приймальна комісія? Якщо комісія - то що є формальною підставою для "анулювання"?
Роман
Продовжуємо. Чи не "найприємніші" сюрпризи для приймальної комісії: Розділ XV п.1 зазделегідь ставить приймальні комісії у дуже неприємну ситуацію в день формування списків рекомендованих: адміністратор підготував і роздрукував списки, поки йшло засідання комісії, яка, власне, повинна їх розглянути і прийняти рішення, інші вузи рекомендували абітурієнтів і половина Вашого списку рекомендованих випала. Що робити? Кожні 15 хвилин збирати комісію і міняти списки? Не вихід, бо зміна у ваших рекомендаціях лавиноподібно спричинює зміни по інших вузах. Формально проголосувати, а потім покласти остаточні списки? Це злочин, називається "підроблення документів". Крім того, теж не вийде, бо зміна рекомендації однієї заяви і одному вузі у запропонованій системі може приводити до лавиноподібної зміни списків інших спеціальностей і інших вузів... Роз’яснень міністерства немає. Крім того, є ще "приємні" сюрпризи для вузів, які використовують власні системи автоматизації, але то вже дрібнички...
Роман
Якщо ж списки рекомендованих формуватимуться автоматично у ЄДЕБО, то це могло б вирішити проблему із лавиноподібними змінами списків, але протирічить тому ж п.1 розділу XV Умов - рішення про рекомендування ПРИЙМАЄ ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ, а не ЄДЕБО. Якщо внести зміни в Умови (написати, що формується автоматично), то не можна відповідальність за цей список покладати на приймальну комісію, бо у ЄДЕБО у минулих вступних кампаніях списки рекомендованих формувалися проставлянням вручну "галочок" у списку, при чому у списку не відображалися деякі суттєві умови вступу, наприклад, випадки, коли абітурієнт не має права претендувати на бюджетне місце, хоч має високий бал, то що наформується автоматично, мабуть, навіть програмістам, які його писали, невідомо. Тобто, приймальна комісія як така перестає виконувати свою функцію і стає фактично не потрібною. То про що говорить пан міністр, про яку таку повну автономію (http://osvita.ua/vnz/reform/45305/), якщо одне з ключових рішеннь буде приймати робот?
Коментувати
Бєлий Володимир
Респект управлінцям МОН щодо такого рішення. Країна перестане "стояти на вухах", бо хоча б молоді освічені люди покажуть приклад як можна просто і доцільно використати ІТ-засоби роботи з документами на базі єдинного державного реєстру замість ганяти поїзди та авто з паперовими його копіями. Залишилося ВИТРИМАТИ пікети люмпенів з надуманими вимогами, котрі їм більш цікаві, ніж справжні справи
Otto
Для Бєлий Володимир: +
Леонідович
Для Бєлий Володимир: +1
Роман
На жаль, "стояти на вухах" не перестане, бо рішення в горе-управлінців цікаві, звісно, проте, ніхто не подумав, як ці рішення повинні виконуватися кінцевими виконавцями. Такі рішення (я про Умови прийому) або офіційні роз’яснення до них повинні містити дуже чіткий алгоритм дій. На жаль, сьогодні у МОН немає жодної людини, яка б чітко уявляла собі всі дрібні нюанси запропонованих нововведень і могла б пояснити, як їх вирішувати. На жаль, поки на нарадах з уст керівництва МОНУ звучать лише якісь дуже узагальнені ідеї, як би добре було, щоб воно було от десь отак. А стосовно IT-засобів (я так розумію, Ви говорите про ЄДЕБО), то спочатку потрібно привести у відповідність хоча б до вітчизняних стандартів ці засоби, а вже потім вести мову про їх використання. Про реалізацію ЄДЕБО і зручність роботи з нею можна говорити багато, але краще знайдіть у Вашому закладі людину, яка з ним працює, і спитайте її думку про ЄДЕБО, тільки не будьте упередженим. На форумах теж є відгуки - пошукайте.
Коментувати
учениця
А в інформаційній системі "конкурс" будуть відображати пріоритетність заяв кожного абітурієнта?Чи потім коли тебе не зарахують в бажаний університет, виявиться що у всіх перед тобою пріоритетність №1(хоча було не так) як перевірити?
читач
Для учениця: Ну а до цього часу, як було? Ви багато могли перевірити коли абітурієнт, який в списку на вищих позиціях здав документи у 1 хвилі, а в другій або третій хвилі забрав документи в інший ВНЗ чи забрали його при цьому зі списку, чи залишили ( як «мертві душі»)..? Звичайно, всі престижні спеціальності у провідних ВНЗ будуть мати пріоритет №1 для абітурієнтів.
Коментувати
учителька
А якщо і після цього недобір, - то знову конкурс оригіналів?(що, на мою думку , перекреслює всі здобутки),. А це цілком можливо. І ще одне: як бути з кількістю вишів? невже залишаться незаповненими?
читач
Для учителька: Буде нормальний відбір позбутися непотрібних ВНЗ, в яких не бажають вчитись.
Леонідович
Для читач: +1
Коментувати
Учень
Повністю підтримую даний алгоритм зарахування.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!