Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Найкращим вишам збільшено держзамовлення
Найкращим вишам збільшено держзамовлення

На сайті МОН вперше оприлюднено показники держзамовлення в розрізі між вишами

Найкращим вишам збільшено держзамовлення

Конкурсна комісія з відбору виконавців державного замовлення доклала зусиль для того, щоб гарантувати надання місць державного замовлення найкращим університетам. Про це під час прес-конференції повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

"Сьогодні розпочалася вступна кампанія. Учора на сайті Міністерства освіти і науки, вперше за всю історію України, було оприлюднено показники державного замовлення в розрізі між університетами. Давно вже був запит громадськості, щоб це відбувалося публічно", - повідомила перший заступник міністра.

"Вищі навчальні заклади, які мають потужний викладацький склад, гарну репутацію отримали збільшення обсягів держзамовлення", - зазначила вона.

Інна Совсун також повідомила, що університети, які з політичних міркувань страждали під час попередніх вступних кампаній при розподілі місць державного замовлення також отримали певне збільшення.

"Ми зробили все можливе, щоб абітурієнти отримали можливість вступити до найкращих університетів. Це відображено в розподілі держзамовлення", - підкреслила Совсун.

Перший заступник міністра також поінформувала, що всього на бакалаврат цього року виділено близько 99 тис. місць державного замовлення. Це трохи менше ніж минулого – близько 3% скорочення, що пов’язано з демографічними тенденціями. Близько 50 тис. місць державного замовлення виділено на навчання спеціалістів, 33 тис. – магістрів.

"Цього року на зовнішнє незалежне оцінювання було зареєстровано 290 тис. абітурієнтів. Не всі з них змогли взяти участь. Кримці не всі змогли взяти участь, більшість з них відмовилися від отримання вищої освіти в Україні", - повідомила Інна Совсун.

Як відомо, 11 липня вищі навчальні заклади розпочали прийом заяв про вступ від абітурієнтів. Прийом документів триватиме впродовж трьох тижнів і завершиться о 12.00 годині 1 серпня.

Для отримання інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2014" Вконтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
11.07.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Зараз почалася вступна кампанія, але студенти ВНЗ позбавлені законного права на вступ через помилку розробників електронної системи. Якщо студент (особливо гостро зараз це стосується студентів з ВНЗ Донецька та Луганська) навчається за контрактом і хоче вступати в інший ВНЗ, то його не реєструють як абітурієнта, бо не можуть технічно зареєструвати в електронній системі, а потім, коли вступ буде успішним, зарахувати на навчання за кошти бюджету, або за кошти фізичних/юридичних осіб. Таким чином наявна ситуація, коли громадянин України не може бути абітурієнтом, якщо він навчається в іншому ВНЗ. Ця проблема наявна в усіх Приймальних комісіях ВНЗ України. Це прямо суперечить статті 53 Конституції України та статті 3 Закону України “Про освіту” (право на отримання безкоштовної освіти в перший раз ставиться у залежність від отримання попередньої платної освіти, а студенти її ще й не отримали, так як навчаються на 2-му курсі).
Кафедра Ткшв
Кількість бюджетних місць: Денна форма навчання Бакалавр (повна форма навчання) - 45 місць Бакалавр (скорочена форма навчання) - 25 місць Заочна форма навчання Бакалавр (скорочена форма навчання) - 20 місць http://vk.com/kafedrashv
Питання
Чому для деяких ВУЗів обсяг держ. замовлення для магістрів та спеціалістів ще і досі не доведена ???
Iryna Kotyk
Для Питання: мене це теж дууууууууууууже цікавить, наприклад Львів.НУ)))
Коментувати
Jana Kowalewska
У нас в Запорожье наоборот хорошему ВУЗу все поуменьшали, а корупционный подняли в рейтинге и добавили бюджет. В последний вышеупомянутый могли в прошлом году поступить даже с очень маленьким общим баллом, представьте, что будет в этом году.
Світлана
Нарешті все стало дуже прозорим і справедливим при цьому розподілі.Дякуємо.
Абітурієнт 2014
" А віз і нині там ..." Нічого не міняється у нашій Україні. "Вищі навчальні заклади, які мають потужний викладацький склад, гарну репутацію отримали збільшення обсягів держзамовлення", - зазначила вона-перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. Навіщо ТАК принижувати ВУЗи держави ????? Чим керувалися - липовими рейтингами що створюються під замовлення і непогані " бариші" ??? Де ж ваша справедливість ? Сумно...Сумно... Сумно...
Анатолій
Для Абітурієнт 2014: Правильно
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!