Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вагу атестата при вступі зменшать
Вагу атестата при вступі зменшать

Середній бал атестата при вступі буде зменшено, замість максимальних 200 балів атестату буде лише 12

Вагу атестата при вступі зменшать

Середній бал шкільного атестату при вступі до вищих навчальних закладів України зменшать з 200 до 12 балів. Про це під час прес-конференції у Києві повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт, повідомляє Gazeta.ua.

«Вага балу атестату середньої школи буде зменшена. Той бал, що існував до цього, спонукав до корупції і викликав проблеми», - заявив Сергій Квіт.

За його словами, основна увага має бути зосереджена на ЗНО, а школярі мають бути захищені від корупції. Учні випускних класів можуть починати готуватися до такої системи вступу вже сьогодні.

«Середній бал атестату при вступі цього року буде зменшено: він буде враховуватися не в сумі 200 балів, а в сумі 12 балів», - заявила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун.

Крім того, у середній школі планують провести й ряд інших змін. Зокрема, відмовитися від послуг, за які треба додатково платити - наприклад, платні підручники. Також будуть зняті заборони на підручники, які друкувалися у минулі роки.

«Останні три роки політика Міністерства була такою, щоб не було українців, України. Ми ж віддамо право писати книжки по історії історикам, жодного ідеологічного втручання не буде», - зазначив Сергій Квіт.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.

Освіта.ua
04.03.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ттт
В мене не збігається номер та серія атестату з додатком. Отримала атестат в 2013 році,на це не звернула уваги,в цьому році буду вступати ВНЗ.ЗНО здала. Підскажіть будььаскакуди звертатись та як можна вирішити цю проблему
Павліна
Дуже за ЗНО переживаю.
Галина
Підкажіть,будь ласка, може хтось знає ,чи буде враховуватися середній бал атестата при вступі в коледж, але саме в коледж, а не у виші.Дякую.
Natalika Morgun
Чи діятиме це нововведення в 2014 році??????
Юля
ну раз так, чтоб было честно , уберите льготы!
Юлия
Разумная реформа. У меня не очень высокий балл аттестата, школу закончила несколько лет назад, изменить теперь ничего не могу, а высшее образование получить хочется. При этом не имею возможности учиться на контракте. Теперь у меня появился шанс при хорошей подготовке обойти даже медалистов и поступить на бюджет. Надеюсь, до следующего года ничего не изменится.
Андрей
Для Юлия: Юлечка у тебя всё получится)
Коментувати
Гость
12 бальную шкалу и справедливость для всех!
абітурієнт
Якщо діти гарно все вчили, як пишуть нижче, це як мінімум добре для ерудиції, в житті не завадить. Це не завадить їм гарно написати зно і вступити до вузу на бюджет.але Дуже багато корупції та несправедливості в школах.коли абітурієнти гарно здають зно, але поганий бал атестату, це прикро, погодьтеся.коли гарні оцінки ставлять нулям, які нічого не знають, коли ліміт на оцінки, коли в різних школах по різному оцінюються знання, хіба це справедливо?! Обіцяли найближчими днями вирішити питання атестату, хтось щось чув,вирішили вже?
Марія
Повністю підтримую зменшення ваги атестата, адже сама навчалася в такій школі, де атестат при бажанні можна було просто купити.
Тетяна
Якщо це так, то діти перестануть учитися, такі предмети, які йому не потрібні на ЗНО ,взагалі може бути і 1 чи 2 бали. Буде вчити тільки потрібні йому предмети. ЯК,наприклад, моя дочка. Їй потрібні : українська,фізика та математика. Ні географія,ні зарубіжна ,ні історія. Вона ,взнавши про цей довбаний указ дуже розчарована. Бо вчилася всі 11 років на відмінно.
Ну и что?
Для Тетяна: Какие предметы на каком уровне учить - это выбор ученика и его родителей. Да, многие будут делать упор на "нужные им предметы", не факт что большинство. А что в этом плохого ? Например, у какого врача Вы хотели бы лечиться : кто делал упор на спецпредметы или растрачивал время на изучение разных историй, культуру и т.п ?
Коментувати
Віктор
Все правильно зробили! Повністю підтримую.
Nazar
Тоді який сенс взагалі вчитися в школі, здавати ДПА, вчити те що не потрібно якщо можна просто прийти на ЗНо і написати його, а ті пару балів не вплинуть. Можна взагалі не вчитися/погано вчитися в школі і поступити в престижний ВУЗ через правильно"натикані" навмання відповіді. Який взагалі сенс...
Ліза
Для Nazar: Багато не натикаєш
Коментувати
zoya
Краще взагалі відмовитися від балу атестату - тоді про корупцію в школі розмови не буде. А ще краще проводити ЗНО не за вибором учнів - кому який предмет потрібен для вступу - а за блоками: філологія, фіз-мат, природничий, суспільно-гуманітарний і т.д. І якщо дитина здасть всі ці блоки - вона побачить, що вона знає, та і на уроках може вчитися буде. і тоді учні, у яких у атестаті стоїть 4,(вавважайте - 1) - не вступатимуть у вузи "на контракт", а вже думатиме не за вступ за гроші , а за свої знання. Україні потрібні освічені люди, а не тільки багаті.
Ірина
Для zoya: А коли небагата дитина захоче стати освіченою, здасть усі блоки і вступить до ВНЗ - буде вимушена покинути цей ВНЗ, тому, що не зможе проплатити заліки, екзамени, подарунки викладачам.
Коментувати
Учитель географії
Учень має ПРАЦЮВАТИ на уроці і за це отримувати оцінки, які можуть допомогти при вступі до ВНЗ. Якщо студент не бажає вчитися, його можна відрахувати з ВНЗ, не дати стипендію, призначити перездачу (краще за гроші). Дуже погано, коли міністром призначають людину, яка не уявляє, що таке у школі урок, на якому учневі можна нічого не робити, а лише вимагати від учителя "щоб було цікаво". Кому тепер потрібні практичні роботи, вивчення правил, закономірностей... Після такого нововведення мені доведеться перетворити свої уроки географії на передачу "Подорожі, цікавинки з усього світу". А давайте взагалі відмовимося від оцінювання з усіх предметів, від обов’язкового відвідування школи. Хай кожен вчиться чому хоче і як хоче.
Панас
Для Учитель географії: проблема, бачу, в тому, що тепер ви не зможете призначати платні перездачі?
Катерина
Для Учитель географії: Робити урок цікавим- ваш обов’язок.
Nazar
Для Панас: а ви з нами хоч раз зустрічалися? ніколи не чув про таке ні в школах свого міста ні в школах України. Знайдіть докази і тоді поговоримо. А то з такими планами учні на уроках будуть пиво попивати, а на зно спишуть у сусіда близьсидящого
Коментувати
Юлія
Як на мене, все цілком справедливо. Сергій Квінт молодець, нарешті знайшлася людина, яка наведе порядок в освіті. Медалісти ж нехай тримають своє "мнєніє" при собі. сама знаю, що таке учительська доця, яка окремі предмети знає на 5, а отримує 10! Що за неподорство, що за глум над простими учнями? Я філолого, спеціалізуюся на гуманітарних предметах, з точними маю неабиякі предмети, то що мені тепер, повіситися?. Одним словом, Слава Україні! Слава тим, кому ще не байдужа наша нація, наше молоде покоління.
Роман
Для Юлія: Героям Слава!
Вчитель
Юлія, я своїх дітей до своєї школи не брав... 1. Навіщо травмувати себе та дитину...!? 2. Невіщо лишати дитину можливості самостійно адаптуватися до життя...!? P.S. Для гуманітарія забагато "очепяток"... Я філологО, (я філолог) з точними маю неабиякі ПРЕДМЕТИ (проблеми)
Коментувати
595
Спасибі за зменшення ваги атестата. Поясню на прикладі. У нашому класі було 35 учнів, з них медалістів - 14. Непідкупні наші вчителі тягли цих гігантів інтелекту весь рік. На ДПА письмові роботи наші зірки здавали разом з ручками. Потім тими ручками роботи виправлялися. А як інакше, коли 7 це діти завучо-вчительські, інші - діти бізнесменів. Решта в класі як фон. У тому числі і я. ЗНО написав краше, ніж більшість однокласників-медалістів. Але через оті 160 балів атестату два роки не можу вступити на бюджет, куди мрію. Це при 556 балах ЗНО. Моя школа - не виняток.
Вика
Для 595: У меня старший ребенок за одиннадцать лет учёбы всего несколько раз открывал книжки, школьный бал 170. Ты вообще-то в школу ходил, и хотя бы слушал учителей.
Андрій Демещенко
Для Вика: є різні школи з різним оцінюванням, десь оцінка вище ставлять десь нижче. тому я вважаю треба ввести цей закон. я розумію деякі медалісти чесно заробили оцінку, але більшість скористувалися корупцією і тепер проти цього. "що ж це? як це? дєнюжкі проподают(((" коли є корупція то з цим треба боротися так щоб люди зрозуміли, порозумнішали, що у наступний раз так само може в пусту потратити гроші. тож готуємось до зно)
xxx
Для Вика: Вам ще не надоїло виставляти на даному сайті свої побрехеньки? Скажу прямо - мені вже надоїло їх читати!
Коментувати
Ольга
Три предмета вивчати для вступу у ВНЗ замало. Ці абітуріенти вивчаюти тільки ці предмети, будуть неосвідченими в цілому. Це було у 2008 році і не прижилось. Не ставайте на ті самі граблі. По друге, МАНи 100% проплачені, олімпіади теж.Відмініть ці додаткові бали теж. Там є корупція. Якщо відмінити атестати, то справедливо відмінити всі додаткові бали. Нехай всі будуть в однакових умовах. Слава Україні!
Роман Рак
Для Ольга: Героям Слава!
Васька
Для Роман Рак: Для Ольга: Героям Сала)
Роман Рак
Для Васька: не смішно
Коментувати
Роман Рак
Я вважаю, що це хороший хід. І спраді, варто було б переглянути ще раз питання стосовно додаткових балів за відвідування курсів. Чесно кажучи, далеко не всі відмінники заслуговують на бал, який вони мають. В школі ми вчимося для загального, всебічного розвитку, а тіЮ що кажуть мол "навіщо тоді потріно ходити в школу і тд" - щоб не бути тупим. По-перше, шкільне навчання буде не таким примусовим, більше свободи, менше стресу стосовно оцінок. По-друге, багато шкільних предметів між собою десь перетинаються, тобто, математика присутня в фізиці, хімії, англійська чи будь-яка інша іноземна, навіть не обговорюються, географія- цікавий предмет, встрономія- цікавий предмет, правознавство- теж цікавий предмет, інформатика- теж цікавий предмет, культура, трудове і так далі- теж не менш цікаві предмети. "Нельзя судить рыбу по ее способности лазать по деревьям, она всю жизнь проживет с верой в свою глупость" (Альберт Эйнштейн)
Олександра
Я вважаю, що це не справедливо. Тоді нехай вони і не враховуть бали за додаткові досягнення взагалі і рахують лише ЗНО і бал атестату.
Андрей
Для Олександра: я за то что бы дополнительных балов не было!)
Коментувати
Андрій
Всі хто каже, що тепер немає сенсу ходити до школи: а навіщо вам взагалі вступати до ВНЗ? Якщо ви ходите до школи, щоб мати атестат, а до університету хочете, щоб мати диплом, то дешевше й легше буде одразу купити диплом

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!