Квіт заявив про масштабні реформи в освіті

Міносвіти здійснюватиме перевірку якості вищої освіти та посилить вимоги до неї

Квіт заявив про масштабні реформи в освіті

Нове Міністерство освіти і науки здійснюватиме перевірку якості вищої освіти та посилить вимоги до неї.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, повідомляє Gazeta.ua.

«Ми будемо спрощувати і уточнювати правила прийому до вищих навчальних закладів України. Крім того, ми зменшимо кількість так званої "паперової творчості", якою сьогодні займаються викладачі. Міносвіти відмовиться від складання вишами рейтингів: це мають робити незалежні організації», - зазначив Квіт.

Він нагадав, що вища освіта у всьому світі - це основа для всебічного розвитку держави і суспільства.

«Університет повинен бути незалежною трибуною, де кожен має бути впевнений, що його не зупинятимуть, не репресуватимуть" - сказав міністр.

За його словами, найближчим часом також планується відділити Вищу атестаційну комісію (ВАК) від МОН.

«ВАК навіть у сталінські часи був більш незалежним, ніж зараз. Він і буде незалежним надалі», - наголосив Квіт.

Міністерство освіти і науки планує забезпечити максимальну прозорість на захисті дисертаційних робіт, щоб зменшити ймовірність плагіату. В Україні також спрощуватимуть процедуру визнання міжнародних, іноземних дипломів.

«Наразі ми відпрацьовуємо більш оптимальну систему спрощення прийняття у нас іноземних дипломів. За можливості вони визнаватимуться у якомога полегшеному порядку», - зазначила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Освіта.ua
04.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
студент
Можливо, варто попросити на пенсію і викладачів-пенсіонерів. Неможливо, щоб викладач менеджменту у віці 82 роки ефективно навчив студентів.
zoya
Якби у міністерстві більше людей працювало після школи, то вони подумали б як у 7 класі з фізики вивчити синуси і вектори, якщо в математиці їх вчать у 8 чи 9 класах. і таких "ляпсусів" по шкільних програмах дуже багато!
Євген Чухній
Маю велику надію, що уже з 1 вересня цього року в середній школі будуть вивчати історію написану істориками, а не колонізаторами. Пропоную в шкільну програму включити вивчення психології сім’ї та психології відносин, бо раніше нас тільки вчили - жити за вказівками зверху. Саме завдяки системі освіти ми маємо те, що маємо.
учитель
Доброго дня! Дуже болюче напевно для багатьох молодих людей є питання працевлаштування! Скажіть ,будь ласка, чому людина яка має пенсію ще й працює? Якщо ти вже пенсіонер, то будь ласка звільне своє робоче місце, і дай можливість комусь працювати! А ще кажуть молодь спивається.... Звичайно, якщо вона 5 років провчилася у ВНЗ і немає роботи, що їй залишається робити? Дайте можливість молодим спеціалістам працювати, а пенсіонерів заслужено відправляйте на пенсію.
третій вибір
Наголошуємо, що потрібні радікальні кроки, без участі корупційних ректорів центральних вишів, які мають бути звільненіза порушення трудового законодавства. Таких ректорів ніколи не має на робочих місцях у робочі години, у приймальні години. Вони штучно ізолювали себе і дотепер ізолюються від підлеглих, від всіх, хто може прийти без корупційної домовленості, без дзвонка довіреного провідника. Спробуйте самі прийти до них в офіційні години прійому або відправьте свого представника без попередження, побачите, що буде... Такі ректори взагалі не мають права пропонувати щось...
третій вибір
Антикорупційні кроки: 10) Заборонити «подвійне» і «потрійне» керування різними підрозділами однією особою. Важливе: 11) Заборонити займати керівну посаду два (або більше двох) терміни однією особою для співробітників Кабміну, МОНУ всіх рівнів і найманих працівників (міністр, зам. міністра, зав. відділом, ректор, проректор, директор інституту, директор філії, декан, завідувач кафедри, заврайоно, завгороно, директор школи, директор садочка..).
третій вибір
Пропонуємо далі такі кроки: 8) Усунути жорсткі пропорції між кількістю студентів і кількістю посад для нівелювання корупції в вишах (оскільки викладача зобов’язують ставити оцінку незалежно від знань студентів для підтримання пропорції, що в свою чергу призводить до бажання викладача компенсувати взятий на себе ризик відсутності знань у студентів хабарем). Натомість замінити такі пропорції на інтервали пропорцій від - до. 9) Надати можливість вишам проводити платні освітні послуги (додаткова літня переатестаційна сесія) для невстигаючих студентів за предметами, за якими були отримані незадовільні оцінки і для інших бажаючих за додаткову платню влітку проходити навчання. Такі заняття завершуються складанням іспиту комісії, мають проводитися запрошеними з інших вишів викладачами (тобто викладач ВНЗ, що оцінив знання студента оцінкою "незадовільно" не може бути викладачем літньої сесії в такому ВНЗ).
третій вибір
Далі - законодавчі пропозиції 5) Анулювати у освітніх закладах надбавки (за наукову ступінь) всім, хто викладає не за профілем захищеної спеціальності і/або не пройшов підвищення кваліфікації за таким профілем за останні 5 років. 6) Створити незалежні фахові комісії (із залученням іноземних фахівців) для перевірки дипломів, дисертацій (колишніх і теперішніх посадових осіб і керівників вишів, директорів інститутів з особливою увагою на економічні, суспільні, педагогічні, політичні науки), захищених в незалежній Україні на предмет наукової новизни і антиплагіату з правом анулювання звань. 7) Створити відкритий електронний уряд, електронний уряд МОНУ для активного спілкування з фахівцями і залученням/обговоренням пропозицій кожного місяця.
третій вибір
Пане міністр, прошу почути і розвязати проблеми - пропозиції для Кабміну в частині підвищення ефективності міністра освіти і науки в Україні : 4.1) Для оновлення і уникнення відтоку кадрів- молодої наукової еліти за кордон: Заборонити одній особі працювати більш ніж у двох/трьох вишах - здійснити перевірки кадрів і закладів. Створити відкриту електронну базу даних МОНУ всіх працівників, кандидатів, докторів МОНУ і НАНУ відповідних закладів, де вони працюють на штатних посадах. Нині можна знайти одну людину в 4-5 вишах одночасно, а одного академіка - в 10 вишах і закладах МОНУ і НАНУ та в 10 редколегіях вітчизняних наукових журналів. 4.2) У разі оголошення конкурсу на посаду викладача/науковця в державних закладах освіти і науки - приймати / голосувати лише згідно з перевіреними даними фахівця за світовим рейтингом, без врахувань кон’юктурних вподобань керівника підрозділу державного закладу.
третій вибір
Сьогодні я пропоную для обговорення - пропозиції для Кабміну в частині підвищення ефективності міністра освіти і науки в Україні : 1) заборонити радянські звання і наукові ступені для економічних, суспільних, педагогічних, політичних наук і зобов’язати таких осіб проходити переатестацію / підвищення кваліфікації за кордоном за власні кошти строком не менш, ніж півроку або в Україні із залученням іноземних фахівців і екзаменацією, якщо вони бажають працювати далі в освіті. 2) Для оновлення і уникнення відтоку кадрів - молодої наукової еліти за кордон: Заборонити викладати у вишах пенсіонерам незалежно від отриманих звань і посад (лише в окремих випадках – лише за сумісництвом, не більше 10% посад). 3) Для Кабміну, МОНУ і НАНУ: Анулювати почесні звання член-кор, академік НАНУ, отримані в радянські часи за економічними, суспільними, педагогічними, політичними науками разом з втратою всіх привілеїв.
Олексій
Пропозиція до Міністра,першого заступника: звільнити негайно людину Табачника Некрассу І.А., ставленицю Суліми Є.М. Поживалову -начальника відділу з департаменту атестації кадрів які затероризували поборами (під час майдану погрози ректорам, директорам, призначення ректора - гроші, атестація - гроші і так дальше) всіх ректорів, директорів навчальних закладів. За гроші Некрасса розподіляє місця держзамовлення аспірантури-докторантури, побори з керівників за загальні збори , які проводить з обрання керівників навч.закладів. Усі нагороди та заохочення через гроші.Покладіть цьому край.
Олексій
Пропозиція до першого заступника: звільнити племінника Жебровського Б.М. - Марченка Андрія, якій нічого не розуміється в системі середньої освіти, а є заст.директора департаменту середньої освіти та його керівника Єреська О.В. що запровадив обов’язкову статзвітність загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти «з використанням програмного комплексу «Україна. ІСУО Інформаційна система». Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація - гроші і так дальше). А з профільністю старшої школи що, з підручниками– авторські колективи, все за гроші , з стандартами… Покладіть цьому край.
Олексій
Пропозиція до нового мінісра: О.С.Дніпров підписав скандальне розпорядження Міністерства освіти і науки про те, що працівники отримуватимуть зарплату платіжними картками та послуговуватимуться поточними рахунками ПАТ «Дочірній банк Сбербанка Росії». Покладіть цьому край. Будь ласка, звільніть ще й Жебровського Б.М. Його «досягнення» : лукавство, хамство, брехня, чудові листи про першокласників, клуби дідусів та бабусів, жіночий збочинець та лавелас. Професійності - мінусова ступінь. Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація – гроші, ліміти,штати- гроші і так дальше). Якщо залишили зам міністра з налаштованими каналами розкрадання, та ще й Жебровського, Даниленко залишать- то все ясно... Почуйте нас !!!!
Олексій
Є надія, що новий міністр і нові керівники міністерства з розумінням поставляться не лише до вищої, а й до середньої школи. Пропозиція: звільнити племінника Жебровського Б.М. - Марченка Андрія, якій нічого не розуміється в системі середньої освіти, а є заст.директора департаменту середньої освіти, та його керівника Єреська О.В. що запровадив обов’язкову статзвітність загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти «з використанням програмного комплексу «Україна. ІСУО Інформаційна система». Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація - гроші і так дальше). А з профільністю старшої школи що, з підручниками – авторські колективи, все за гроші, з стандартами… Покладіть цьому край.
Олексій
Шановний Міністре. Зверніть увагу на головного фінансиста вашого відомства Даниленко С.В. Вона обложила данню всю Україну. Для здачі звітів ВУЗами, ПТНЗ, іншими закладами та установами Департамент економіки заставляє приїздити особисто і обовязково потрібно дати гроші. Скільки можна збирати гроші з викладачів для взяток чиновникам Міністерства.Як пояснити збір коштів з викладачів для непомірних потреб деяких працівників Міністерства, які формують ліміти, підписують штати навчальних закладів (Даниленко С.В.права рука Кулікова П.М., Ісаева І. А. Фурман Г.І.,Міхницька В.І.).Чим товщий конверт,тим більші ліміти,чим більша сума,тим швидше буде підписаний штатний розпис та тарифікація.Дуже надіємся що з Вашим приходом щось-таки зміниться.
учитель
Отменить МАН, сократить психологов, социальных педагогов и завучей по воспитательной работе в средней школе. Сократить в 2 раза численность работников РОНО, в том числе методистов. Будет хорошая экономия бюджетных средств. Администрацию школ и работников РОНО после 60 лет на пенсию.
Оленка
Для учитель: Поддерживаю! Тогда не надо будет вводить ставку 24 часа! Ведь учителя тоже люди, которые имеют детей, кредиты и комунальные услуги, которые надо оплачивать, а не оплакивать! Если отменят выслугу и увеличат нагрузку, то зарплата учителя снизится не на четверть, а гораздо больше. Почему государство, которое на протяжении многих лет не забоилось об учителях и материально-технической базе школ решило выходить из кризиса за счёт учителей???!!!!!!! ПОЗОР!
Коментувати
1111
Без дієвих змін у системі загальної середньої освіти усі кроки у вищій освіті стануть пшиком. А то спочатку перевантажують держстандарти освіти і програми для початкових класів до неможливого рівня, а потім шлють листи про недопустимість перевантажень учнів початкових класів. Програму реформ - на громадський розгляд. І не робити з цього пародії, як це було у "папєрєдніков". Варто прислухатись до громадських організацій та фахових об’єднань, асоціацій. Ново-старим керівникам МОН це під силу? Чи знову все буде за гроші вчителів і батьків? Учитель сьогодні у стані кріпака. Чи виросте з нього академік Шевченко? Себе вичерпала адміністративна система управління освітою, коли уо, райво, обласні департаменти перетворились по суті у машини для перекачування грошей з батьків та освітян у кишені мінчиновників через наближені видавництва, ІКТ-програми, акції, примусову підписку на газети різних установ, фондів; а також у карально-репресивні загони. Потребує реформування післядипломна освіта.
Ірина
я повністю згодна з пані Наталією. програма для початкової школи-кошмар, називається розгрузили учнів.А підручники!!!! Неможливо самим вчителям математику для 1 класу в руки взяти.
наталя
я повністю згідна із п. Тетяною, вчителів примушують працювати на райво, використовуючи розробки вчителів, методисти випускають методичні посібники як свої власні надбання. Дуже багато нікому непотрібних звітів, все тільки на папері.Якби все втілити в життя, що пропонують "вищестоящі", то на учнів часу не вистарчить. Програми недосконалі, особливо для молодших школярів, діти дуже перегружені.
Василь
Навіщо мучити простих дітей 12-років у школі ,з 2-мя іноземними мовами в українських класах російськомовних шкіл,коли багато з них просто відбувають час,мучаючи себе,однокласників і вчителів ?Для багатьох 8-класів більш ніж достатньо.