Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ до вузу без сертифікатів ЗНО
Вступ до вузу без сертифікатів ЗНО

Перелік осіб, які у 2014 році мають право вступати у вищі навчальні заклади без сертифіката ЗНО

Вступ до вузу без сертифікатів ЗНО

Особи, яким надано право вступати без сертифіката ЗНО

Згідно з умовами прийму у вищі навчальні заклади у 2014 році, право брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів у вищому навчальному закладі з конкурсних предметів або за результатами зовнішнього незалежного оцінювання за їх вибором мають особи, які отримали повну загальну середню освіту у 2007 році чи раніше.

Ця норма застосовується до осіб, які поступають як на заочні, так і на стаціонарні відділення вищих навчальних закладів України.

Також право брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі або за результатами ЗНО за їх вибором мають особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди).

Умови вступу також надають право не складати ЗНО з української мови та літератури особам, які не атестовані з української мови. Такі особи подають сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з мови, оцінки за яку виставлені в документі про освітній рівень, або приймальна комісія ВНЗ може проводити вступний іспит з мови, оцінки за яку виставлені в документі про освітній рівень (атестаті). При цьому результат іспиту оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів і зараховується замість бала сертифіката ЗНО з української мови та літератури. Особи, не атестовані з української мови, подають сертифікат (складають вступний іспит) з української мови та літератури тільки при вступі на напрями, на яких «Українська мова і література» є профільним предметом.

Також брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів (або за результатами ЗНО за вибором вступника) мають право громадяни України, які в рік вступу отримали повну загальну середню освіту за кордоном.

Крім того, брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів мають право особи, які через об’єктивні причини не можуть або не змогли взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Зокрема це стосується:

  • військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також працівників правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, які проходять військову строкову службу, – при вступі на денну форму навчання у вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів;
  • громадян України, звільнених зі строкової військової служби в рік вступу у вищий навчальний заклад;
  • військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, – при вступі на заочну форму навчання;
  • осіб, які мають захворювання, зазначені в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 7 березня 2008 року за № 189/14880.

Не подавати у ВНЗ сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання та не складати вступні іспити мають право також особи, яким таке право надано окремими законами. Зокрема, за результатами співбесіди зараховуються у вищий навчальний заклад вступники, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», надане таке право. (Особи, які за результатами співбесіди не рекомендовані до зарахування на навчання і які подали сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів з результатами не нижче передбачених правилами прийому, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах).

Також в окремих випадках без сертифіката ЗНО у вищі навчальні заклади України мають право поступати громадяни інших країн, що визначено розділом ХХ умов прийому у вищі навчальні заклади.

Крім того, за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення приймальна комісія ВНЗ може прийняти рішення про можливість зарахування в навчальний заклад понад державне замовлення за результатами співбесіди із правом навчання за місцем проживання інвалідів, які неспроможні відвідувати навчальний заклад. У такому випадку вищий навчальний заклад створює умови для проходження цими особами курсу навчання за екстернатною формою.

Усі інші випускники шкіл, які поступають у вищі навчальні заклади, повинні в обов’язковому порядку подавати у ВНЗ сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Проведення вступних іспитів і творчих конкурсів у вищих навчальних закладах

З метою проведення вступних іспитів для вступників на основі повної загальної середньої освіти у вищому навчальному закладі створюються предметні екзаменаційні комісії.

Результати вступних іспитів і творчих конкурсів для вступників, які поступають на основі повної загальної середньої освіти, оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Результати творчого конкурсу оцінюються за 200-бальною шкалою окремо за кожну сесію творчого конкурсу, яких не може бути більше ніж три.

Програми творчих конкурсів розробляються й затверджуються вищими навчальними закладами не пізніше ніж за чотири місяці до початку прийому документів. Не допускається введення у творчі конкурси завдань, що виходять за межі зазначених програм. Програми творчих конкурсів обов’язково оприлюднюються на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайтах вищих навчальних закладів.

Після складання вступних іспитів абітурієнти беруть участь у загальному конкурсі на зарахування у вищий навчальний заклад у відповідності з отриманими під час іспитів конкурсними балами. Перескладання вступних випробувань не допускається.

Апеляції на результати вступних іспитів, проведених вищим навчальним закладом, розглядає апеляційна комісія цього вищого навчального закладу, склад і порядок роботи якої затверджуються наказом його керівника.

Складено на підставі положень Умов прийому у вищі навчальні заклади у 2014 році

Освіта.ua
13.03.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
Добрий вечір,а після АТО можна поступити на заочне,чи для цього потрібне ЗНО?
олена
Допожіть!закінчила школу 10років тому! Що потрібно для вступу до коледж(заочне відділення)???потрібне ЗНО?
Яна
Чи можу я поступити в Український ВУЗ після навчання за кордоном .Чи потрібно здавати ЗНО?Чи можу я перевестись якщо ще не закінчила навчання за кордоном?дякую
Сс
А як можна поступити на БЮДЖЕТ якщо я закінчила школу за кордоном треба для цього здавати ЗНО чи є якісь інші правила? У кого це дізнаватися?
ольга
Чи можна на заочну форму навчання поступити по результатах зно 2015р
людмила
дайте будь - ласка відповідь чи потрібно було здавати зно мені, якщо я закінчила школу у 1989 році, ау 1992 технікум, хочу навчатися заочно на історичному факультеті
ирен
можна поступить после 11 класса воєне училище
Іри
Я закінчую 11 клас я можу поступить в воєне училище
Коментувати
Ілона
Я не здала ЗНО з української мови чи можу я поступити кудись без ЗНО
Оксана
Після закінчення училища , маючи вищу освіту , можна вступити в коледж ? (Як після 9-го класу)
Татьяна
Приглашаем на учебу в польском ВУЗе на специальность Менеджмент без сертификата ЗНО. Заочное обучение. Набор на весенний семестр. Официально, европейский диплом, возможность учиться, путешествовать и работать. Консультация: Татьяна 066 123-78-26 http://bezzno.com.ua/
Маша
я закінчую 11 клас куда краще поступити і де лекше навчатися?
Даша
Якщо я у 2016 році закінчу школу (11 клас),напишу ЗНО, мені потрібно здавати вступні екзамени до вузу?
Vitalik
Для Даша: так
Коментувати
світлана
обезательно ли здавать ВНО если я поступила после 9 класса в медицынский коледж в 2015 учебном году учится 4 года
Ірина
Закінчила Козелецький технікум у 2001 році,спеціальність-ветлікар.зараз хочу здобути вищу освіту,але заочної форми немає на цю спеціальність.хочу в Київський ВУЗ.думаю,вступити або в Харчовий на переробку мяса,чи стандуртизація,або в НУБіП(незнаю на який факультет),щоб було повязано з попередньою професією.питання:чи можу я вступити не на перший курс,на схожу спеціальність,але не на ветлікаря.
Олег
Без ЗНО можна вступити на факультет Європейської освіти - Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Демянчука (http://www.regi.rovno.ua). Як результат Ви вступаєте до Європейського ВНЗ, навчаєтеся в України, на сесію їздите до Європи. Після трьох років навчання отримуєте диплом бакалавра Європейського ВНЗ а зним можете вступати або до магістратури в Європейські ВНЗ або в будь який Український ВНЗ.
Олександра
Який строк подання заяви на заочну форму навчання та чи потрібно при поданні заяви на заочну форму, здавати вступні екзамени або творчий конкурс, якщо є сертифікат ЗНО?
Юлія
Якщо я закінчила ТзОВ "медик" а зараз хочу поступити у вищий медичний заклад я зможу поступити?
яна
Якщо я закінчила Харьківський техніко-економічний колледж, я без ЗНО поступлю в ХПИ? на какой курс?
Студент
Рік провчився на факультеті туризму .... І за цей рік зрозумів що вища освіта в Україні це протирання штанів, а для когорти викладачів - деканів це гарна можливість заробити на гарне життя. Порада майбутнім студентам - не гризіться поступанням, це не вартує ваших нервів і здоров`я. Провчившись хоча б рік ви побачите і зрозумієте які схеми діють у наших вузах, і ви розчачаруєтесь і остогидне вам той ВУЗ.Бо у нашій країні ніхто і ніколи не проб`є стіну корупції, хабарництва, кумівства.І ще одне риторичне питання - за що гинуть наші хлопці, наші прості сільські, здебільшого,хлопці , які не мають за що відкупитися від армії? Чому не гинуть синки суддів, прокурорчиків, депутатів????
ЯрославВалерійович
вибачте ЗНО

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!