Працевлаштування випускників впливатиме на фінансування

Очікується, що показник працевлаштування дозволить вдосконалити формулу фінансування

Працевлаштування випускників впливатиме на фінансування

Показник працевлаштування випускників вишів дозволить вдосконалити формулу розподілу фінансування закладів вищої освіти.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами вже цього року МОН планує запустити електронну систему моніторингу працевлаштування випускників, яка стане елементом для аналізу та схвалення подальших рішень щодо розвитку системи вищої освіти.

«Найголовнішим на цьому етапі є узгодження порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Міністерством освіти і науки України. Наразі вже підготовлені проєкти наказу МОН та постанови ПФУ. Після реєстрації цих документів у Мін’юсті ми зможемо синхронізувати інформацію Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Пенсійного фонду й розпочати тестування системи», - зазначив Шкарлет.

Освіта.ua
03.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
реальність
1. Яким коштом вести моніторинг працевлаштування. Якщо його дійсно робити, то це потребує залучення фахівців і додткових людиногодин. Хто платить за цю роботу? Чи це чергове доручення (вимога) без належного фінансового забезпечення? 2. Хто контролює якість моніторингу і запобігає припискам по працевлаштуванню, бо результати моніторингу пов’язані з отриманням грошей! :) 3. Які санкції за подання фіктивних даних моніторингу? Премія? :)
Галина
Для реальність: згідно типових штатних розписів передбачено фахівеці з працевлаштування. Він займається як пошуком місць для працевлаштування студентів так і моніторингом.
реальність
Для Галина: тобто цей працівник університету зараз працює не на повну ставку? Після введення моніторингу робота у того працівника збільшиться в обсягу, а кількість ставок і зп? Київські ун-ти за рік випускають тисячі студентів. Якщо робити справжній моніторинг, а не брати цифри із стелі, то Ви стоятимете перед значним обсягом роботи. Отже, питання залишається, чи виділені додаткові КОШТИ на моніторинг? Друге питання, про якість моніторингу, бо від поданих в МОН цифр по моніторингу залежить розподіл бюджетних коштів між університетами. Чули щось про приписки і фількіну статистуку? А тут Вам ще й платитимуть за фіктивну статистику :)
Коментувати
Левенгук
Пане міністре, краще платіть за парниковий ефект- в якого університету він вищий- менше грошей?!!! Не думав , що ви поведетесь на цю соросятську провокацію. Працевлаштування- ознака плановоі економіки, а в нас же демократія ніби ж ?
Лейтмотиив
В суцільній кризі і війні Працевлаштування - це дуже умовний показник, а його вплив дуже сумнівний. Краще треба платити за вплив інтенсивності радіомагнітних бурь на вузи. На репродуктивну функцію професорів і деканів. Або ще вплив коліру волосся судентів на щільність закриття дверей у деканаті.