Гриневич: державні кошти мають концентруватись у кращих вишах

Міністр освіти повідомила, що держава має інвестувати кошти у найкращі університети

Гриневич: державні кошти мають концентруватись у кращих вишах

Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що держава має вкладати кошти у кращі університети. Про це вона сказала під час виступу на парламентських слуханнях «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки».

За словами міністра, держава повинна розвивати навчально-практичну базу українських університетів, вкладати в їхні ремонти, в можливості навчальних і наукових лабораторій, щоб надати можливість тим людям, які хочуть здобути вищу освіту, здобувати її в кращих університетах.

Міністр також повідомила, що інвестиції у кращі виші мають здійснюватись через реалізацію механізму «гроші ходять за студентом», а також через запровадження принципу державного замовлення у магістратуру за формулою, яка враховує критерії якості роботи університету.

«Вища освіта повинна бути якісною. І ми робимо нові стандарти вищої освіти, які потрібні ринку праці і орієнтовані на компетентності, і будемо вкладати у базу кращих університетів», - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
10.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан
Чому українські чиновники і підприємці, їхні діти їдуть на навчання у Стенфордський, Гарвардський, Каліфорнійський, Массачусетський, Оксфордський , Кембріджський, інші закордонні університети? Щоб отримати сучасні, повноцінні знання, які можна застосувати у професійній діяльності, а отже, реалізувати себе, зробити кращими суспільні відносини. Чому близько 7 мільйонів українців виїхали на працю за межі України? Тому, що вони є працьовитими, потрібними на ринку праці, а отже, реалізують себе, отримуючи достойну винагороду за роботу. В Україні є з півсотні престижних ВНЗ, де надають якісні освітні послуги. На жаль, у державі низькі заробітні плати у працівників освіти, як і у працівників комунальних чи державних підприємств, організацій. Необхідно вже цього року реформувати відносини державного чиновника до своїх громадян щодо збільшення оплати праці, щоб зменшити відтік підготовлених кадрів за кордон. Хто і для чого навчає спеціалістів і фахівців?
Максим Мирошник
запитати про придбання інтерактивного комплексу чи іншого аудиторного обладнання для ВИШу можна на dixi education
Гость
Эти вузы стали "кращими" не благодаря талантам менеджмента, не уму научно-педагогического состава, а за счёт остальных учебных заведений. Их финансировали ОСОБО (личные связи, близость к власти).Иименно за счёт этого такие вузы "обросли" мощной материальной базой, крепкими кадрами, которые мотивируются более высокой зарплатой, возможностями приглашать иностранных учёных и многим другим. Вот так эти вузы стали "кращими", соревноваться с которыми за студентов теперь предлагает МОН. Более того, выгодополучателей от многолетней коррупционной системы сейчас предлагается опять финансировать ОСОБО. "Прекрасная" образовательная реформа от нашего министерства.
Крим
Для Гость: це написав гратоід - соросівець- ворог України!!! В нас немає жодного внз , який би хоч на 1/10 фінансувався по європейськи!!!
Гость
Для Крим: это вы ворог Украины, который понятия не имеет, что происходит с системой высшего образования, но любит оскорблять и наклеивать ярлыки. Так делают те, у кого нет аргументов. Вы ещё забыли обозвать меня агентом Кремля
Коментувати