МОН змінить Ліцензійні умови щодо підготовки іноземців

Вимоги до якості освітніх послуг, що надаються студентам з інших країн, стануть вищими

МОН змінить Ліцензійні умови щодо підготовки іноземців

До кінця року Міністерство освіти і науки планує внести зміни у Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності, зокрема, щодо вимог до підготовки іноземців та осіб без громадянства. Про це повідомив заступник міністра Юрій Рашкевич.

За його словами, освітнім відомством буде прибрано низку бюрократичних процедур для отримання ліцензії, однак вимоги до якості освітніх послуг стануть вищими.

«У чинних Ліцензійних умовах прописано, що підготовка іноземних студентів ліцензується за кожною спеціальністю окремо. Тобто якщо виш має кілька десятків спеціальностей і хоче за кожною з них проводити навчання іноземців, він має готувати пакет документів за кожним напрямом. Як наслідок, ми маємо багато нарікань від закладів щодо того, що їм доводиться витрачати багато часу і ресурсів на підготовку документів, інформація в яких часто дублюється. Тому в змінах до Ліцензійних умов ми пропонуємо закладам отримувати одну, окрему ліцензію, на підготовку іноземних студентів. Вона має видаватися тільки за акредитованими спеціальностями», - зазначив Рашкевич.

Разом з тим, у проекті змін прописані нові вимоги до фахівців підрозділу, який відповідає за роботу з іноземцями у виші.

Приміром, штат такого підрозділу має складатися виключно із працівників, які володіють англійською або французькою мовою на рівні не нижче В1.

Окрім цього, раніше до повноважень підрозділу входило тільки оформлення запрошень на навчання та забезпечення перебування іноземців в Україні на законних підставах. Зараз у проекті документа передбачені такі обов'язки, як оформлення посвідки на тимчасове проживання, реєстрація місця проживання, інформування та надання консультацій з поточних питань.

Освіта.ua
26.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель математики
Суть всіх змін які проводять ці соросівські грантоїди зводиться до одного: щоб в Україні залишилося менше українців, а на їхнє місце завести більше негрів та азіатів. Все просто! Бачив на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат". Подивіться і хоч трошки подумайте своєю головою перед виборами.