Іноземці складатимуть ЗНО з мови навчання

ЗНО з мови навчання будуть складати усі іноземні студенти після закінчення першого курсу

Іноземці складатимуть ЗНО з мови навчання

Восени 2019 року в Україні проведуть пробне зовнішнє незалежне оцінювання з мови навчання для іноземних студентів. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час виступу на Другому українському форумі міжнародної освіти.

Планується, що студенти з інших країн складатимуть мовний іспит після закінчення першого курсу в українських вишах.

За словами міністра освіти, відповідна ініціатива є результатом численних скарг студентів-іноземців, а також посольств іноземних держав на якість викладання російською та англійською мовами для їхніх громадян.

«Це буде пілотний проект, в якому візьмуть участь не всі виші. Але вже з 2020 року ЗНО з мови навчання будуть здавати усі іноземні студенти після закінчення 1 курсу. Цим питанням опікується Український центр оцінювання якості освіти. Після проходження ЗНО іноземний студент отримуватиме сертифікат про складання іспиту, який дає право йому продовжувати навчання на другому курсі», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що студенти, які навчаються англійською мовою і мають міжнародні сертифікати на кшталт IELTS, TOEFL, Cambridge Certificate, з рівнем знань не менше В1 – повторно складати англійську не будуть. Їхній сертифікат автоматично враховуватиметься як успішно складений іспит.

«Відповідно, якщо ми висуваємо такі вимоги до знань мови навчання студентами, то ще суворіші вимоги мають бути і до викладачів закладів освіти, які навчають іноземних студентів. Їхній рівень володіння мовою має бути не нижче В2. Цього року ми приділятимемо особливу увагу виконанню цих умов», – зазначила міністр.

Освіта.ua
26.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталка
А чому навчання не проводиться державною українською мовою, як у Польщі, Литві, Словаччині, а мовою агресора?