МОН планує популяризувати професійну освіту

Відомство планує подолати стереотип про те, що профосвіту обирають за залишковим принципом

МОН планує популяризувати професійну освіту

Фахівці Міністерства освіти разом із зацікавленими стейкхолдерами розроблять план популяризації професійної освіти. Про це розповіла генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік під час дискусії «Сучасна (не) популярна професійна освіта».

За її словами цьогорічна вступна кампанія показала, що до вступу у заклади професійної освіти не мотивує ані перспектива високої зарплати, ані безкоштовне навчання.

За інформацією Міносвіти, учасники дискусії виокремили кілька напрямів, які потребують змін. Серед них: зміна форм та змісту профосвіти, збільшення розміру стипендій, а також збільшення автономії закладів професійної освіти та певна самостійність у прийнятті рішень.

«Популярність професійної освіти залежить від багатьох чинників - оплати праці майстрів та педагогів, обізнаності школярів про затребувані професії, можливостей кар'єрного росту працівників тощо. Проте, найперше, що маємо зробити вже сьогодні, - це подолати стереотип про те, що професійну освіту обирають за залишковим принципом і навчання у закладі є безперспективним. Наразі ми почули про основні перепони, які знижують престиж профосвіти і тепер маємо працювати над їх подоланням», - підкреслила директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Освіта.ua
08.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анатолій
Якщо у людини є розум, вона засвоїть будь-яку робітничу професію і без ПТУ, до якого і вступати не буде. Щоб бігати з бригадою по "халтурах" будівельником, електриком чи сантехніком і заробляти за місяць декілька зарплат магістрів не потрібно вступати до ПТУ. І вся ваша популяризація професійної освіти буде до одного місця! У мене є з десяток знайомих, які виконують євроремонти квартир повністю "під ключ" і при цьому не те що там ПТУ, а навіть і загальноосвітньої школи не закінчили. Атестату після 11 класу в них немає, тому що після 9-ти класів з неї пішли, щоб штани дарма не протирати, а свідоцтво про закінчення 9-ти класів десь вже загубили. Але це не заважає їм мати дохід у декілька разів вище ніж у магістра. А ви популяризуйте тим часом професійну освіту)))) У нас все робиться або із запізненням, або не зрозуміло як, от і маємо результат! Дожилися до того, що найбільш популяризована юридична освіта дає не знання, а тільки безробіття!
Іван
Які можуть бути "можливості кар’єрного росту" без вищої освіти? Поки статус ПТУ не підвищать до внз не буде ніякої популяризації професійної освіти! І тим більше не буде у випускників ПТУ ніякого кар’єрного росту, тому що кар’єрний рост можливий у нашій країні тільки при наявності вищої освіти, а випускник ПТУ вже ніколи не поступить до внз. Для цього створено безліч перепон, включаючи й сам диплом, який він отримає після закінчення ПТУ.
Cirius
п.Шумік! Спочатку визнайте, що МОНУ не в змозі управляти закладами ПТО. За існуючого рівня мат.техн. бази давати якісну профосвіту неможливо,саме її відсталість і відлякує випускників шкіл. Коли у майстернях швейного профілю вчать учнів шити на машинках вип. 1960р. про який інтерес до професії швачки може бути мова? А подивіться, що робиться у ПТУ кулінарного профілю: лабораторії відсутні або мають лише половину роб.місць, теплового і мех. обладнання цілий О, сучасних інструментів немає,продукти для проведення лабор. робіт учні мусять принести самі, і т.д. і т.п. Ремонти не робилися по 30-40 років. Місцева влада нічого не вкладає у розвиток училищ, а тільки скорочує держзамовлення, щоб зменшити і без того скупе фінасування. Оце все Ви збираєтеся популяризувати? Наші учні краще Вас обізнані зі станом профтехосвіти. До цього часу училищами керують багато керівників, які ні одного дня не працювали за професіями, яким навчають у своєму закладі. Отакі популяризатори.
Ірина
Для Cirius: ПТУ вже давно треба приватизувати, переобладнати, підвищити їх статус до професійних коледжів і видавати випускникам нормальний диплом з можливістю продовжити навчання в університетах та академіях. Професійна освіта повинна бути неперервною впродовж життя з постійним підвищенням кваліфікації. Тільки в такому разі з неї буде якась користь.
Коментувати
Херсонщина
Ніяка популяризація профтехосвіти не матиме толку, допоки прохідний бал до вищих учбових закладів буде таким низьким. Зараз наплодилося стільки ВУЗів, які гребуть всіх підряд, хто подолав поріг склав/не склав. Їм головне набрати кількість студентів, щоб втриматися «на плаву», а якість майбутніх «спеціалістів» їх не цікавить.
Маруся
Для Херсонщина: Треба просто переорієнтувати вузи на випуск кваліфікованих робітників. А для цього треба підняти статус професійної освіти, яку надають у ПТУ до вищої. Хоча б до початкової вищої на рівні молодшого бакалавра з можливістю для кращих студентів безперешкодного продовження навчання у внз відповідного технічного профілю на підставі складеного рейтингу студентів за результатами оцінок у дипломі молодшого бакалавра і приймати цих кращих студентів без іспитів та всяких там ЗНО до внз. Саме це буде спонукати багатьох вступати на ці спеціальності. Людині потрібно бачити перспективу - диплом молодшого бакалавра та подальше навчання у внз без здачі вступних випробувань та ЗНО. А власникам внз все одно на чому гроші заробляти і кого за якою спеціальністю готувати за своїми партами. Тоді й вузи будуть повні і користь з цієї освіти буде, і вступати до цих вузів будуть підготовлені люди. Але у нас як завжди зроблять все через одне місце!! В цьому навіть і сумніватися не треба!
Тетяна
Для Херсонщина: Приберіть цю ганебну болонську систему і отримаєте якість.
Коментувати