Osvita.ua Вища освіта МОН планує популяризувати професійну освіту
МОН планує популяризувати професійну освіту

Відомство планує подолати стереотип про те, що профосвіту обирають за залишковим принципом

МОН планує популяризувати професійну освіту

Фахівці Міністерства освіти разом із зацікавленими стейкхолдерами розроблять план популяризації професійної освіти. Про це розповіла генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік під час дискусії «Сучасна (не) популярна професійна освіта».

За її словами цьогорічна вступна кампанія показала, що до вступу у заклади професійної освіти не мотивує ані перспектива високої зарплати, ані безкоштовне навчання.

За інформацією Міносвіти, учасники дискусії виокремили кілька напрямів, які потребують змін. Серед них: зміна форм та змісту профосвіти, збільшення розміру стипендій, а також збільшення автономії закладів професійної освіти та певна самостійність у прийнятті рішень.

«Популярність професійної освіти залежить від багатьох чинників - оплати праці майстрів та педагогів, обізнаності школярів про затребувані професії, можливостей кар'єрного росту працівників тощо. Проте, найперше, що маємо зробити вже сьогодні, - це подолати стереотип про те, що професійну освіту обирають за залишковим принципом і навчання у закладі є безперспективним. Наразі ми почули про основні перепони, які знижують престиж профосвіти і тепер маємо працювати над їх подоланням», - підкреслила директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Освіта.ua
08.10.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
п.Шумік! Спочатку визнайте, що МОНУ не в змозі управляти закладами ПТО. За існуючого рівня мат.техн. бази давати якісну профосвіту неможливо,саме її відсталість і відлякує випускників шкіл. Коли у майстернях швейного профілю вчать учнів шити на машинках вип. 1960р. про який інтерес до професії швачки може бути мова? А подивіться, що робиться у ПТУ кулінарного профілю: лабораторії відсутні або мають лише половину роб.місць, теплового і мех. обладнання цілий О, сучасних інструментів немає,продукти для проведення лабор. робіт учні мусять принести самі, і т.д. і т.п. Ремонти не робилися по 30-40 років. Місцева влада нічого не вкладає у розвиток училищ, а тільки скорочує держзамовлення, щоб зменшити і без того скупе фінасування. Оце все Ви збираєтеся популяризувати? Наші учні краще Вас обізнані зі станом профтехосвіти. До цього часу училищами керують багато керівників, які ні одного дня не працювали за професіями, яким навчають у своєму закладі. Отакі популяризатори.
Херсонщина
Ніяка популяризація профтехосвіти не матиме толку, допоки прохідний бал до вищих учбових закладів буде таким низьким. Зараз наплодилося стільки ВУЗів, які гребуть всіх підряд, хто подолав поріг склав/не склав. Їм головне набрати кількість студентів, щоб втриматися «на плаву», а якість майбутніх «спеціалістів» їх не цікавить.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!