МОН планує змінити систему фінансування профосвіти

Зміни у фінансуванні закладів профосвіти мають вирішити проблеми підготовки кадрів

МОН планує змінити систему фінансування профосвіти

Зміни у системі фінансування закладів профосвіти мають вирішити проблеми підготовки кадрів, а також дати нові стимули для співпраці з роботодавцями.

У Міністерстві освіти зазначають, що у відомстві розробили низку пропозицій, але вони потребують доопрацювання та консультацій з іншими відомствами.

«Невелика частина державного фінансування припадає на навчання учнів за професіями загальнодержавного значення. Також державним коштом покривається здобуття загальної середньої освіти учнів, які навчаються у ПТНЗ. Далі весь тягар падає на органи місцевого самоврядування. Ми хочемо додати інші стимули і джерела фінансування, щоб забезпечити доступ до якісної та сучасної професійної освіти, яку сьогодні потребує ринок праці», - зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Саме тому, за її словами, Міносвіти має вдосконалити механізм фінансування закладів ПТО і продумати залучення різних джерел для цього процесу.

Наразі відомством підготовлені три ключові пропозиції різнорівневого фінансування закладів профосвіти, що включають механізм галузевого замовлення, міжбюджетні трансферти, а також залучення роботодавців до освітнього процесу.

Освіта.ua
01.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
В
"...державним коштом покривається здобуття загальної середньої освіти учнів, які навчаються у ПТНЗ. Далі весь тягар падає на" роботодавців
Tet-a-tet
Ніколи МОН не залучить роботодавців до освітнього процесу, доки усі ПТУ будуть у державній власності. Ну де ви бачили дурня, який буде вкладати кошти у те, що йому не належить. МОНУ це прекрасно розуміє, але прикидається дурником і робить великі хвилі на малій воді. Якби міністерських чиновників справді цікавила проблема якісної підготовки робітничих кадрів вони б її давно вирішили, а не сиділи як собака на сіні-сам не гам, і другому недам. А оскільки попереду вибори президента рішення далі будуть приймати політичні(читай популістські), а не менеджерські.
Никита
Для Tet-a-tet: если бы у вас мозги место ваты в голове были, вы бы знали что в этом году 3 училища выпустили первых выпускников, которые учились по експерементальной программе дуального образования, то есть большую часть обучения проходили на предприятиях за зарплату в следствии чего выпустились квалифицированными специалистами с опытом работы. но зачем интересоваться если во всем можно видеть зраду
Tet-a-tet
Для Никита. А если бы у вас были мозги, то вы бы повнимательнее читали о чем я написал.Три училища на все профтехобразование это конечно "огромное достижение", такими темпами нам потребуется 250 лет, чтобы решить проблему качественной подготовки рабочих кадров. Думаю, что ваты не хватит для тех, кто хочет такими темпами двигать проресс.
Коментувати
Правдоруб
Коли я чую про "реформи" - я розумію, що знову будуть красти. Давайте не будемо нічого більше реформувати, а просто збільшимо зарплату вчителям, в тому числі і в профтехучилищах.
Никита
Для Правдоруб: вы не пробовали сами разбираться в ситуации, а не основывать свое мнение на сплетнях! если у вас есть факт коррупции надо обращаться в соответствующие органы как в правовом государстве, а не лишь бы ляпнуть как бабка под подьездом
Я
Для Никита: правовое государство, говорите? Вы вообще в курсе, что в стране происходит? Право зиждется на деньгах в этой стране. Маленький пример: сбитая насмерть девочка, господин Островский пытается отмазаться, и отмажеться ведь. Люди в некоторых районах Киева сидят без горячей воды с мая, кто ответит за халатность? И т.д и т.п.
Коментувати