Вступити до закладів ПТО можна до 1 вересня

Цього року заклади профтехосвіти пропонують близько 100 тисяч місць для навчання на бюджеті

Вступити до закладів ПТО можна до 1 вересня

Наразі в Україні триває вступна кампанія не тільки до вишів, а й до закладів професійної освіти. Загалом вона проходить до 1 вересня, однак заклади професійної освіти самостійно визначають конкретні терміни прийому вступників. Про це повідомила генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

«Вступна кампанія до закладів профосвіти не має чітко визначених термінів - вони самостійно оголошують конкурс, визначають дати вступних випробувань, формують списки рекомендованих до зарахування. Зважаючи на комплектацію груп, заклади продовжують або завершують набір учнів, проте прийом документів має закінчитися до початку занять - до 1 вересня 2018 року», - зазначила Шумік.

За її словами, вимірювати знання претендентів на вступ заклад може за допомогою різних критеріїв. Серед них - співбесіда, рейтинг за середнім балом свідоцтва або атестата про освіту, вступні випробування тощо.

Традиційно умовами вступу визначений перелік тих, хто має право першочергового зарахування або поза конкурсом, надавши підтвердження на право пільгового вступу.

«Хочу підкреслити, що в Україні професійна освіта є доступною та має низку переваг. Цього року ми пропонуємо близько 100 тисяч місць для навчання на бюджеті. Торік професійну освіту за кошти регіонального та державного замовлення почали здобувати 101 тисяч учнів. Забезпечуються стипендії та гуртожитки. Також під час навчання учні можуть розраховувати на оплату виробничої практики, що проходить на підприємствах», - директор директорату професійної освіти МОН.

Вона додала, що вже зараз можна визначити найбільш популярні професії серед вступників - це перукар, кухар, кондитер, водій або слюсар з ремонту автотранспорту, штукатур, плиточник.

Освіта.ua
13.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів