У МОН розробили закон Про професійну освіту

Відомство запропонувало до громадського обговорення проект закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту»

У МОН розробили закон Про професійну освіту

Міністерство освіти запропонувало до громадського обговорення проект закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Законопроект оприлюднений на сайті відомства.

Проект закону визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи професійної (професійно-технічної) освіти в Україні.

Документ передбачає чотири освітні кваліфікації, що можуть отримувати здобувачі  професійної освіти:  робітник, кваліфікований робітник, робітник з виконання робіт високої кваліфікації та фахівець.

Видами професійної освіти є формальна, неформальна та інформальна освіта, а формами здобуття професійної освіти стануть інституційна, індивідуальна та дуальна.

Законопроектом також визначені інші засади функціонування професійної освіти в Україні.

Зауваження та пропозиції до проекту закону можна надсилати до 19 жовтня 2018 року на електронну адресу: [email protected].

Проект закону Про професійну освіту

Освіта.ua
20.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ика
лучше на базе неэффективных внз организовать и открыть ряд ПТУ, пользы будет больше, рабочих проффесий не хватает. провинциальные выши выпускают мертвых душ с дипломами о высшем образовании, продают неучам бумажки о высшем образовании, которые не берут вовнимание ни один нормальный работодатель
Василь  Шминдрук
Блаженний той хто вірує, що новий закон «Про професійну освіту» щось змінить у цій сфері. Це така собі «нова» освітнью-ПТУшна спідниця, тільки із старими дірками. В закладах ПТО залишена можливість учням отримувати повну середню освіту (соціальна роль притону нікуди не зникла), читати предмети продовжать працівники без ВИЩОЇ ПРОФІЛЬНОЇ освіти (філологи будуть викладати Захист Вітчизни, хіміки – Технологію приготування їжі, економісти – Устаткування підприємств, математики - Бухгалтерський облік і т.д і т.п. Достатньо пройти курси підвищення кваліфікації. Але як можна підвищити те, чого немає? Підвищення кваліфікації і зміна профілю чи спеціалізації – це дуже велика різниця, а свідоцтво про підвищення кваліфікації – фількіна грамота.
Василь  Шминдрук
Продовження. Розряди замінили освітніми кваліфікаціями і триватиме висмикування навчального матеріалу із тем предметів професійно-теоретичної підготовки під певну кваліфікацію. Але ж кожний такий предмет – це цілісна послідовна наука і нічого робити з неї вінегрет. Підготовлений закон такий же компетентний, як НУШ, коли на перше вересня у половині шкіл залишились старі меблі, а підручники не були вчасно надруковані. Хоча і закон «Про вищу освіту» дуже швидко приказав довго жити.
Коментувати
Алекс
Черговий ПУК від Міністерства освіти і науки України, який буде заводити профтехосвіту в могилу.
Ллл
Для Алекс: каких там бурса фахiвцiв выпускает? ))
Коментувати