Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти У МОН розробили закон Про професійну освіту
У МОН розробили закон Про професійну освіту

Відомство запропонувало до громадського обговорення проект закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту»

У МОН розробили закон Про професійну освіту

Міністерство освіти запропонувало до громадського обговорення проект закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Законопроект оприлюднений на сайті відомства.

Проект закону визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи професійної (професійно-технічної) освіти в Україні.

Документ передбачає чотири освітні кваліфікації, що можуть отримувати здобувачі  професійної освіти:  робітник, кваліфікований робітник, робітник з виконання робіт високої кваліфікації та фахівець.

Видами професійної освіти є формальна, неформальна та інформальна освіта, а формами здобуття професійної освіти стануть інституційна, індивідуальна та дуальна.

Законопроектом також визначені інші засади функціонування професійної освіти в Україні.

Зауваження та пропозиції до проекту закону можна надсилати до 19 жовтня 2018 року на електронну адресу: shumik@mon.gov.ua.

Проект закону Про професійну освіту

Освіта.ua
20.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ика
лучше на базе неэффективных внз организовать и открыть ряд ПТУ, пользы будет больше, рабочих проффесий не хватает. провинциальные выши выпускают мертвых душ с дипломами о высшем образовании, продают неучам бумажки о высшем образовании, которые не берут вовнимание ни один нормальный работодатель
Василь  Шминдрук
Блаженний той хто вірує, що новий закон «Про професійну освіту» щось змінить у цій сфері. Це така собі «нова» освітнью-ПТУшна спідниця, тільки із старими дірками. В закладах ПТО залишена можливість учням отримувати повну середню освіту (соціальна роль притону нікуди не зникла), читати предмети продовжать працівники без ВИЩОЇ ПРОФІЛЬНОЇ освіти (філологи будуть викладати Захист Вітчизни, хіміки – Технологію приготування їжі, економісти – Устаткування підприємств, математики - Бухгалтерський облік і т.д і т.п. Достатньо пройти курси підвищення кваліфікації. Але як можна підвищити те, чого немає? Підвищення кваліфікації і зміна профілю чи спеціалізації – це дуже велика різниця, а свідоцтво про підвищення кваліфікації – фількіна грамота.
Василь  Шминдрук
Продовження. Розряди замінили освітніми кваліфікаціями і триватиме висмикування навчального матеріалу із тем предметів професійно-теоретичної підготовки під певну кваліфікацію. Але ж кожний такий предмет – це цілісна послідовна наука і нічого робити з неї вінегрет. Підготовлений закон такий же компетентний, як НУШ, коли на перше вересня у половині шкіл залишились старі меблі, а підручники не були вчасно надруковані. Хоча і закон «Про вищу освіту» дуже швидко приказав довго жити.
Коментувати
Алекс
Черговий ПУК від Міністерства освіти і науки України, який буде заводити профтехосвіту в могилу.
Ллл
Для Алекс: каких там бурса фахiвцiв выпускает? ))
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!