В МОН розробили нове Положення про атестацію наукових працівників

Положення визначає порядок атестації наукових працівників наукових установ та вишів

В МОН розробили нове Положення про атестацію наукових працівників

Міністерством освіти і науки розроблена нова редакція Положення про атестацію наукових працівників. Проект документа оприлюднений з метою його громадського обговорення, що триватиме до 1 червня.

Положення визначає порядок проведення атестації наукових працівників наукових установ, закладів вищої освіти, а також юридичних осіб, у складі яких є наукові підрозділи.

Передбачається, що метою атестації наукових працівників стане оцінювання рівня професійної підготовки, визначення відповідності кваліфікації займаній посаді, виявлення перспективи використання здібностей, стимулювання підвищення професійного рівня та визначення потреби в підвищенні кваліфікації або професійній підготовці.

Атестації підлягатимуть наукові працівники, які обіймають посади включені до переліку посад наукових працівників установ, організацій, підприємств, вищих навчальних закладів, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Проектом нової редакції Положення про атестацію наукових працівників також визначено періодичність і строки проведення атестації, порядок проведення атестації та інші особливості атестації наукового працівника.

Пропозиції до тексту проекту документа можна надсилати за адресою deshko@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
14.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
А нікого не дивує, що "Атестації підлягають наукові працівники, які обіймають посади включені до переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників установ, організацій, підприємств, вищих навчальних закладів, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” Тобто, якщо бути педантичним щодо букви закону і якщо положення буде прийняте у такому формулюванні, то Атестації наукові працівники не підлягатимуть, оскільки грошової допомоги немає, песійнія призначається на основі іншого закону.
Доктор
Цитата дня: "перевірка справ претендентів на здобуття звань доцентів/професорів показала, що відсоток фальсифікату сягає 40. Це і підроблені статті у "скопусівських" журналах, і вигадані сторінки у справжніх виданнях. https://goo.gl/7kgGdE Тільки ідіот може вважати, що всі ті фальсифікації робляться заради альтруїстичного бажання надати світу ще одного доцента чи професора" https://www.facebook.com/senenkoanton/posts/1829512513767889
Оля
Корпоративный менеджмент в системе образования: законопроект Верховная Рада намеревается изменить порядок проведения выборов ректора и создать новые органы управления учреждениями высшего образования. https://sud.ua/ru/news/laws/118891-korporativnyy-menedzhment-v-sisteme-obrazovaniya-zakonoproekt
Олег
Реформаторські спроби Міністерства у сфері вищої освіти усе більше скидаються на мракобісся. Хоч декларовані цілі, на перший погляд, похвальні, насправді мета цих реформ одна - меркантилізм! Він й елімінує увесь пафос. Замість того, щоб шукати шляхи і засоби для покращення фінансування науки, що неодмінно матиме позитивний вплив на її розвиток, Міністерство уже який рік поспіль займається "закручування гайок". Нещодавно мав змогу переглянути програму під красномовною назвою "Освіта для рабів" (випуск "Загубленого світу") - журналісти усе розклали по полицях. Рекомендую!
к.т.н., доц.
Для Олег: Щоб читачі не блукали Інтернетом (бо можемо натрапити не на те, що треба), прошу надати посилання на ресурс.
Олег
https://m.youtube.com/watch?v=yuJA25rlcN8
Доктор
Для Олег: Подивився, це те, про що ми тут пишемо. Статистика вбивча...
Коментувати
Мрак
Конечная цель аттестации - сокращение кадров. В ун-х останутся только выживальщики, 30-40 летние уйдут, семью за эти гроши не прокормить, научной пенсии нет (будет на уровне уборщицы при таком окладе), смысла оставаться в научной среде не будет, власть рубит науку под корень, видимо выполняет заказ своих хозяев с ЕС, в лице Украины они видят лишь белых рабов.
Доктор
Для Мрак: Совершенно справедливо. Это рабство 21-го века. В Европе не нужны умные украинцы, нужны дешевые рабочие руки. С трудовой миграцией европейцы борются чисто декларативно, а сами молятся на нее. Почему, например, в Европе выгодно производить чистую продукцию в агросекторе - потому, что за гроши работают нелегалы и мигранты. Если европейские производители будут платить зарплату, определенную по их же законам они вылетят моментально с рынка. И так было всегда - вспомним Древний Мир - пока Диоген умничал, сидя в бочке, а Архимед голяком гонял по улицам - кто на них работал? Рабы...
Коментувати
Доктор
Ідея сама непогана, але в наших реаліях перетвориться в інструмент знищення непокірних і збирання хабарів. Атестація представників "верхівки" буде проводитися в межах самої верхівки (ректор атестує проректора і навпаки), ніякі кваліфіковані кадри до цього допущені не будуть - це 100%. Ну, що ж - цілком логіче продовження реформ МОН - спочатку створили максимально важкі умови для отримання наукових ступенів (а планується і ще більш закрутити гайки здобувачам) і звань (скопуси та інше), а тепер планують взятися за тих, хто ці перешкоди подолав. Результат цілком прогнозований - хто не захоче щороку псувати собі нерви і годувати/поїти атестаційну комісію на фоні існуючої зарплати, покинуть наукові установи. В принципі на це все і спрямовується. 30-ті роки відпочивають. Залишився останній крок - постріляти всіх хто має відношення до науки...
к.т.н., доц.
Для Доктор: Не треба стріляти! Краще ми звільнимось... :((( Якщо серйозно, то ось Вам приклад. Мій добрий знайомий, колега по ВНЗ (майже мій одноліток, к.т.н., але не встиг отримати звання доцента по старим правилам) цілком серйозно розглядає варіант роботи у вантажному таксі. Ще раз, повторюю - к.т.н. 40 років збирається заробляти на життя приватними перевезеннями вантажів. От і робіть висновки.
Доктор
Для к.т.н., доц.: В розрізі цього яким блюзнірством виглядає лист МОН "Щодо провадження Європейської хартії дослідників та Кодексу працевлаштування наукових працівників"... Історія повторюється - на початку 20-х вчених виморили голодом (у них не було права на пайки, як у комісарів), фізіолог Павлов розвів город біля інституту, вирощував картоплю і моркву, а урожай (щоб не вкрали) складав у себе в кабінеті, історик Яворницький - розпродував свою бібліотеку. Тільки тоді це було потрібно "червоним", а тепер "європі". Свідомо знищується науковий потенціал країни. І як гарно вони ці наміри маскують, мовляв потрібна інтеграція до європейської науки. Так, потрібна, але ж не шляхом ліквідації вітчизняної науки. Хоча так, звичайно, простіше - якщо науки немає то і процес інтеграції полегшується))) Відносно атестації однозначно створиться чергова корупційна "карусель" як із вимогами щодо знання мови, стажуваннями, проходженням на конкурс, рейтингами, грантами...
Доктор
Для к.т.н., доц.: І ще питання - а хто буде атестувати Гриневич, Кириленко тощо? Хоча знаю відповідь - лептонний Бог!
Коментувати
мария
Документ начинается с бредней о пенсии, плавно переходя к ужесточению требований к научным работникам. Так научные работники больше не получают научную пенсию, их сравняли с техничками и сантехниками. Да и зарплата почти одинаковая. А ранее начисленные пенсии пересмотру не подлежат. Дико всё это.
N
Результатом будь якої атестації повинно бути підвищення на посаді (або невідповідність посаді). Атестація заради атестації не має сенсу, хіба що тримати працівника на короткому повідку. Атестаційні комісії формують "формально" - без залучення спеціалістів. Така атестація чи неатестація немає кінцевої мети. Спочатку потрібно запитати мету атестації, а потім розробляти положення. В положенні відсутня норма заочної атестації - за сукупністю наукових доробок. Також виникає питання, хто буде атестувати науковців більш вищого рівня - колеги? Гадаю, що краще копіювати європейський досвід, ніж придумувати українську особливість - вимоги асоціації в ЄС ніхто не відміняв. Якщо посада виборна за конкурсом, то навіщо ще проводити атестацію, якщо процедура конкурсу має всі ознаки атестації? Здається знову гора народила мишу.