Osvita.ua Вища освіта Стріха: потрібно «вилікувати» систему науки
Стріха: потрібно «вилікувати» систему науки

Збільшення фінансування наукової сфери в Україні зараз є одним з ключових завдань

Стріха: потрібно «вилікувати» систему науки

Збільшення фінансування наукової сфери в Україні зараз є одним з ключових завдань, але не менш важливо – забезпечити українським науковцям можливість отримувати кошти під свої проекти з різних джерел. Про це, під час прес-конференції, сказав заступник міністра освіти і науки Максим Стріха.

За його словами, специфічні проблеми молодих учених дуже важливі, і міністерство вже працює над їх розв’язанням.

«Зокрема, в МОН створено відповідну робочу групу, куди увійшли представники Рад молодих вчених при НАН, МОН, МОЗ. Ми ініціювали перед урядом збільшення стипендії президента України для молодих вчених в 2,5 рази, Кабінету Міністрів – в 2 рази. Засновано 25 наукових стипендій для молодих вчених на честь Героїв Небесної Сотні, які, сподіваємося, почнуть присуджувати вже з наступного року. 2016-го ми започаткували конкурс наукових проектів для молодих вчених, який вже профінансовано на 38,4 млн гривень. Тобто робота в цьому напрямі триває, але ми маємо розуміти, що не можна досягнути острівця благоденства лише для молодих вчених – потрібно «вилікувати» всю систему української науки», – зазначив Стріха.

Він додав, що цього року видатки бюджету на науку зросли на 38,2% – для НАН, та на 12,3% – для МОН, однак цього, безумовно, не достатньо. Тому подальше збільшення фінансування на науку зараз є одним з пріоритетів. Але поряд з цим також важливо, щоб вчені усіх ланок в Україні мали більше варіантів для отримання фінансування.

«Саме так побудована система в європейських країнах. Одна з її головних характеристик – поліваріантність, коли є різні джерела грантодавців, отримання коштів під дослідження. Очевидно, що така ж система має бути в Україні, коли кожен інструмент загострений під певну мету. Бо, наприклад, є мета підтримки високої науки, яка є основою основ. Є мета підтримки тих завдань, які ставить сьогодні перед нами життя – це обороноспроможність, медицина», – зауважив заступник міністра.

Одним з таких інструментів має стати Національний фонд досліджень – планується, що він почне працювати вже цього року. Основною функцією Фонду буде грантова підтримка наукових проектів, відібраних за спеціальним конкурсом. Зараз Положення про Фонд вже перебуває на реєстрації в Мін’юсті, після чого буде винесено на розгляд Кабміну. Ухвалення документа відкриє шлях до проведення конкурсу до Наукової ради Фонду – колегіального органу його управління.

Освіта.ua
25.04.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergiy
Підтримую Cshsec. Збільшення фінансування без корінної зміни функціонування наукових досліджень - це лити воду у пісок. Ми не знаємо західних вчених, але ми знаємо БМВ, ІВМ і т.д. Ця стаття нагадує дешеву рекламу досягнень автора на посаді державного діяча.
Cshsec
Правильним шляхом пішли, товариші. Тільки чому так довго думали? Адже не може в бідній держави існувати наука заради науки, вона повинна працювати на потреби дня і бути і одній упряжі з бізнесом. От тоді будуть кошти у бюджеті і для високой науки. Інститути мають працювати на бізнес, а не обслуговувати дисертантів і академіків. У Німеччині 5 заводів легкових автомобілів, а у нас був один, що випустив шедевр автомобілебудування Ланос-Деу,який нікому не потрібен. Зараз напевно випустять ще один"шедевр", щоб не конкурував з європейськими зразками. Стільки докторів-хіміків, а ліки купуємо за валюту. Чи не сором нам випускати кращі ракети і купувати у білорусів ліки Мукосат чи Церегін?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!