В УжНУ відкриють центр геномних досліджень

Перший в Центральній Європі надсучасний центр геномних досліджень буде засновано на базі УжНУ

В УжНУ відкриють центр геномних досліджень

Перший в Центральній Європі центр геномних досліджень буде засновано вже в цьому році на базі Ужгородського національного університету.

Домовленості про це досягнуто в ході візиту ректора УжНУ професора Володимира Смоланки до Пекінського геномного інституту — однієї з двох найбільш потужних науково-технологічних інституцій у світі, які займаються дослідженнями у сфері генетики та геномної біоінформатики.

«Це буде не просто новий крок, а насправді величезний стрибок у розвитку генетичної науки в нашій країні, адже з метою створення центру, згідно досягнутих домовленостей, китайські партнери вперше безкоштовно передають найсучасніший секвенатор — пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності нуклеотидів у всьому геномі будь-якого організма», — наголошує ректор УжНУ Володимир Смоланка.

«Можливість зробити генетичний аналіз будь-якої тканини чи пухлини, наприклад, відкриває неймовірні можливості не тільки у прогнозуванні можливих захворювань конкретного пацієнта, але й підбору індивідуального ефективного плану лікування найбільш небезпечних захворювань людини», — зазначає ректор Ужгородського нацуніверситету.

Він також зауважив, що створення центру матиме важливе не тільки наукове, але й соціальне значення, а також створить нові можливості не тільки для вітчизняних науковців, але й для їхніх колег з наукових інституцій центральноєвропейських країн, які працюють у сфері біології і медицини.

«Особливо хочу відмітити внесок всесвітньовідомого генетика, директора Карибського геномного центру, доцента УжНУ Тараса Олексика у розвитку наших контактів та проведенні успішних переговорів з китайськими партнерами, зокрема директором Пекінського геномного інституту професором Янь Гуанмінем», – підкреслив ректор УжНУ.

Освіта.ua
26.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів