Osvita.ua Вища освіта В УжНУ відкриють центр геномних досліджень
В УжНУ відкриють центр геномних досліджень

Перший в Центральній Європі надсучасний центр геномних досліджень буде засновано на базі УжНУ

В УжНУ відкриють центр геномних досліджень

Перший в Центральній Європі центр геномних досліджень буде засновано вже в цьому році на базі Ужгородського національного університету.

Домовленості про це досягнуто в ході візиту ректора УжНУ професора Володимира Смоланки до Пекінського геномного інституту — однієї з двох найбільш потужних науково-технологічних інституцій у світі, які займаються дослідженнями у сфері генетики та геномної біоінформатики.

«Це буде не просто новий крок, а насправді величезний стрибок у розвитку генетичної науки в нашій країні, адже з метою створення центру, згідно досягнутих домовленостей, китайські партнери вперше безкоштовно передають найсучасніший секвенатор — пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності нуклеотидів у всьому геномі будь-якого організма», — наголошує ректор УжНУ Володимир Смоланка.

«Можливість зробити генетичний аналіз будь-якої тканини чи пухлини, наприклад, відкриває неймовірні можливості не тільки у прогнозуванні можливих захворювань конкретного пацієнта, але й підбору індивідуального ефективного плану лікування найбільш небезпечних захворювань людини», — зазначає ректор Ужгородського нацуніверситету.

Він також зауважив, що створення центру матиме важливе не тільки наукове, але й соціальне значення, а також створить нові можливості не тільки для вітчизняних науковців, але й для їхніх колег з наукових інституцій центральноєвропейських країн, які працюють у сфері біології і медицини.

«Особливо хочу відмітити внесок всесвітньовідомого генетика, директора Карибського геномного центру, доцента УжНУ Тараса Олексика у розвитку наших контактів та проведенні успішних переговорів з китайськими партнерами, зокрема директором Пекінського геномного інституту професором Янь Гуанмінем», – підкреслив ректор УжНУ.

Освіта.ua
26.04.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!