МОН не заперечує проти «зимових пауз» у вишах

У відомстві наголошують, що у вишах можуть використовуватись різні форми навчання студентів

МОН не заперечує проти «зимових пауз» у вишах

Міністерством освіти і науки надано коментар щодо призупинення аудиторного навчання у зимовий період в деяких закладах вищої освіти, в тому числі у Київському національному університеті ім. Шевченка.

У відомстві зазначають, що згідно з чинним законодавством, за будь-яких умов, у тому числі кліматичних, заклад вищої освіти не може підміняти аудиторне навчання дистанційним.

Разом з тим, у відомстві наголошують, що у закладах вищої освіти можуть використовуватись різні форми роботи впродовж року.

«Крім занять в аудиторіях – практика, підготовка курсових та дипломних робіт тощо. Заклад вищої освіти в межах власної академічної автономії може сам визначати послідовність, коли і які форми роботи будуть застосовуватись. Однак, як би заклад не структурував навчання, кількість запланованих аудиторних годин має бути одна й та ж. Тобто можливе перенесення позааудиторних занять на зимовий період, а аудиторних – на весняний та літній без втрат для навчання», - йдеться у коментарі відомства.

Коментуючи ситуацію щодо призупинення аудиторних занять у КНУ ім. Шевченка, у МОН, посилаючись на роз’яснення проректора вишу Володимира Бугрова, наголошують, що призупинення занять в університеті викликано необхідністю зменшення перебування студентів у корпусах у зимовий період, тому що вони «холодні».

Також у Міносвіти наголошують, що в Україні існує значна проблема з енергоефективністю українських університетів.

«Старі приміщення потребують капітальних ремонтів, аби ресурси на їх утримання (в тому числі опалення) використовувались розумно», - наголошують в освітньому відомстві.

«Наразі Міністерство освіти і науки України надіслало лист у заклади вищої освіти з проханням надати інформацію про планування навчання у закладах. Щойно ми отримаємо відповідну інформацію – одразу повідомимо її вам через свої інформаційні ресурси», - зазначили у міністерстві, коментуючи призупинення аудиторного навчання в українських вишах.

 

Освіта.ua
18.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Геннадий
Надо сказать, что аудитории Киевского университета отапливались даже во время Гражданской войны 1918-1920 годов. Были проблемы при гитлеровской оккупации, но сама программа Третьего рейха для восточных территорий не предполагала сохранение там учебных заведений, равно как поддержание более-менее нормальных условий жизни. Нынешний уровень Украины — это примерно уровень Дагомеи, существовавшей с 1645 по 1900 год. Как раз примерно совпадает со временем правления династии Романовых. Только, в отличие от Романовых, короли Дагомеи так и не создали актуальные для их времени науку и промышленность, хотя оружие в Европе закупали.
Val
Для Геннадий: Во времена Гражданской войны подозреваю, что дровами или углем топили, да и не было таких учебных площадей, как сейчас.
Коментувати
Совість
Стає питання:"У нашого міністра все впорядку з головою?" Вони, що спеціально все це влаштовують, щоб навіть ті учні, які планували вступати в українські виші поїхали світ- заочі. То це не ГЕНОЦИД? Можна вбити словом! А наша держава знищує своїх дітей бездіяльністю, виштовхуючи їх за межі Батьківщики. Вперше в житті відчуваю безвихідь!!! ЖАХ!!!
Викладач
Для Совість: Шановний, ви просто не знаєте графік навчального процесу за кордоном. Хоч би поцікавилися. Стандарт - це 15 тижнів на семестр. Це як раз і є з березня і до кінця червня. А за кордоном в лютому вчаться, а в червні ні. А в Польщі навчання починається в лютому і щось ніхто не кричить, чому вони сачкують вересень. А коли у нас зробили як за кордоном, то це ж хана всій освіті. І так у нас увсьому. Навіть до 4 рахувати не вміють: перший семестр 4 місяці вересень-грудень - повноцінний семестр, а другий семестр березень-червень ті самі 4 місяці -кричать що скорочений на 30%. Люди, у вас розум є?
Сенатор
Для Викладач: Дозвольте мені пояснити Вам де взялися 30%. Я не буду Вам розповідати з яких частин складається навчальний рік. Зараз розмова не про це. Я також буду оперувати Вашою розбивкою навчального процесу на місяці (насправді розбивка робиться на тижні). Рахуємо. Канікули почалися 1 січня і тривають 2 тижні. На навчання у січні залишається 0,5 місяця. Потім: лютий, березень, квітень, травень і 0,5 червня. Уроки завершуються. Студенти йдуть на сесію, яка повинна завершитись до 1 липня. А потім канікули. Отже, аудиторне навчання у другому семестрі повинне тривати 5 повних місяців. (Насправді, за рахунок деяких нюансів, набігає ще десь близько тижня). Приймаємо це за 100%. Тоді 1,5 місяця (0,5 січня + лютий) і дає цих 30%.
Викладач
Що означає має тривати? Більше 5 місяців семестр не триває в університетах Європи, США, Канади, .... Чому Ви вважаєте, що в Україні має так бути? Тому що так було у совку, коли ганяли студентів у колгоспи? Подивіться робочі програми курсів з КНУ (вони є на сайтах) - в них 15 лекцій та 15 практичних у стандартному курсі на 3 кредити. Це норма в більшості університетів світу. Все це буде проведено в березні - початок червня, а якщо починати в лютому, то потрібно закінчувати навчання на початку травня. Чому ніхто з так званих експертів не сказав, що в Польщі навчання починається 1 лютого, а в США навчання закінчується на початку травня і це вже з усіма екзаменами.
Коментувати
Міністра
Смішно все це. Коли скорочують семестр навантаження на викладача зростає. Кількість навчальних занять на тиждень збільшується. Це призводить до того, що якість викладання зменшується. Збільшується навантаження і на студента. Він просто не встигає засвоїти матеріал.
biba
Для Міністра: про який матеріал може йти мова?? Неактуальний чи розтягнутий по часу викладання до неможливого.
Коментувати
людина
У ДДПУ для вирішення проблеми енергоефективності змусили викладачів оформити заяви про зняття з їх навантаження годин запланованих на прийняття заліків. Висновок: хочеш працювати-доплачуй з власної кишені.