Виші почали отримувати номери до дипломів

Затримка у видачі була пов’язана з оформленням додаткового програмного забезпечення

Виші почали отримувати номери до дипломів

Єдина державна електронна база з питань освіти почала надавати реєстраційні номери дипломам, які мають видаватись вищими навчальними закладами. Про це у своєму Facebook повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, затримка у видачі реєстраційних номерів була пов’язана з юридичним оформленням додаткового програмного забезпечення.

"Перепрошуємо за затримки - програмне забезпечення вже два тижні як було готове, але були проблеми з юридичним оформленням додаткового програмного забезпечення. Зараз проблеми вже вирішені", - зазначила Інна Совсун.

Вона наголосила, що працівники Державного підприємства "Інфоресурс" працюють цілодобово, щоб надати реєстраційні номери для вищих навчальних закладів.

Як відомо, відповідно до закону "Про вищу освіту" вищі навчальні заклади з 2015 року самостійно виготовлятимуть та видаватимуть документи про вищу освіту. З цією метою Міністерством освіти і науки затверджено форми документів про вищу освіту державного зразка та додатків до них.

Також у Міністерстві освіти і науки рекомендують університетам відмовитися від пластикових дипломів.

Гранична вартість виготовлення документа про вищу освіту державного зразка не повинна перевищувати двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Освіта.ua
22.06.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ната
На сьогодні 8.07.15 вступна кампанія на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста і магістра вже почалась ( з 6.07.15) - а багато студентів навіть приблизно не знають коли отримають дипломи за попередній освітньо-кваліфікаційний рівень. Натомість стрічки новин рясніють різними інноваціями щодо вступу 2015. Здається МОН на чолі з Квітом загралися.
Викладач
Вот только не надо "ля-ля". "Затримка у видачі була пов’язана з оформленням додаткового програмного забезпечення" - это для широкой публики, используя принцип "переложить с больной головы на здоровую". Какое ДОДАТКОВЕ ПЗ, если это ЕДИНЫЙ программный продукт? Или у нас в стране уже каждый новый модуль и библиотеку надо юридически оформлять? Причем про "готовность" продукта - вообще отдельный разговор, не для слабонервных. На самом деле министерство меняет правила игры прямо во время самой игры, а в проблемах обвиняют кого угодно только не себя. И ведь номера дипломов - это ещё полбеды. Беда, что для подтверждения выпуска через ЄДБО надо ещё получить номера "додатків", для чего в базу внести все оценки из них, а потом дождаться верификации - это ещё минимум 5-10 дней. Пока не пройдет верификация, студента официально (по базе) нельзя отчислить из универа.
Саньок
Для Викладач: Вони там нічого не роблять цілими днями!! 11 місяців "косинку" на компі розкладували, думали, що за місяці все зроблять. Спрацювала студентська звичка- все відкласти на останній день. А зараз цілодобово працюють. В Європі є країни, в яких МОН- до 60 чоловік. В нас декілька тисяч!!! Позвільняти треба половину і заставити їх працювати!!!!!
007
Для Викладач: Не подскажите методику выставления оценок в додаток. Раньше если предмет был растянут на несколько сессий выставлялась последняя оценка. Сейчас отдельные предметы выставляют по среднему балу. Насколько это правильно?
Коментувати
Марья
Скажіть, а що робити якщо є можливість влаштуватися на роботу, вимагають диплом, а його ще немає і незнають коли буде бо немає номерів...
Саньок
То хтось вже отримав диплом?? Чи додаток?? НА 27.06.2015????????
Марина
Для Саньок: Для начала ВУЗы должны получить номера, после чего утвердить форму документа. После этого договориться где и в каком виде это дело будет печататься, напечатать документы, привезти из в ВУЗ. Только после этого их смогут выдавать. Я как и вы переживаю, так как жду диплом младшего специалиста. На данный момент в моем коллежде ничего не известно. Говорят, что ситуация прояснится где-то через неделю.
Саньок
Дякую за відповідь. Нам сказали чекати дипломи десь 13.07 (плюс-мінус пару днів). А хіба вузи не самі друкують дипломи з цього року, згідно закону????
Марина
Да, возможно вы правы и дипломы мы сможем получить через недели 2. И да, вузы должны сами печатать, но я не думаю, что у них есть собственная типография=) поэтому все равно придется заказывать печать где-то. Как в принципе и было раньше. Это мое мнение. Может все немного по-другому. Ну в любом случае очень хочется, чтоб решилась ситуация с дипломами!
Коментувати
Капаліка
Новина від 22.06. Хтось вже отримав номери? Мовчу про глюки ЄДЕБО. Також не буду згадувати Закидони Інфоресурсу "вам до МОНУ" і Департаменту вищої освіти "розбирайтесь з Інфоресурсом" і пишіть листи... Мати рік на розробку простої технологічної процедури, відкласти виконання на останній місяць, зробити аби як, поставити виші в умови, коли працівники працюють цілодобово без вихідних, і потім самим виправдовуватись, що Інфоресурс також працює цілодобово. Працювати "по новому" у розумінні МОНУ - зірвати випуск, поставити на межу зриву вступну кампанію, терміново переносити її терміни. Ось де характеристика роботи, а не усі заяви Квіта, Совсун та інших на брифінгах і т.п.
Студент коледжа
Раскажите лучше как студентам коледжа поступать в внз на бакалавра на основе ДИПЛОМА МЛАДШЕГО СПЕЦИАЛИСТА??? я требую ответ!!!
Тарас
Затримка з видачею дипломів - свідчення повної некомпетентності МОН. Ганьба і сором!
Dreamer
Як можна дивитись у вічі людям, які провчились 4-5 років і поки що не отримають свій диплом!????
Dreamer
І хто з ВНЗ вже отримав? А випуск в кінці тижня!!!! А їх ще треба видрукувати!!!!