Виші зможуть отримати ліцензійні продукти Microsoft

Вищі навчальні заклади отримають 50 % знижки на платні ліцензійні програмні продукти Microsoft

Виші зможуть отримати ліцензійні продукти Microsoft

У Міністерстві освіти і науки відбулася прес-конференція з нагоди підписання рамкової угоди між Міністерством освіти і науки України та компанією "Майкрософт Україна". Метою угоди є сприяння реформі вищої освіти та створення умов для легального використання програмного забезпечення у адміністративних та навчальних процесах вищих навчальних закладів.

За словами заступника міністра освіти і науки Андрія Гевко, угодою передбачено надання 50 % знижки вищим навчальним закладам на платні ліцензійні програмні продукти.

"Різноманітні ІТ-сервіси дадуть можливість університетам впроваджувати дистанційну форму навчання, використовувати у своїй роботі хмарні технології, завдяки яким університети більш ефективно надаватимуть освітні послуги", – підкреслив Гевко.

Він повідомив, що використання зазначених сервісів навчальними закладами відбуватиметься за їхнім власним бажанням.

Також заступник міністра Андрій Гевко зауважив, що Міносвіти завжди виховуватиме культуру поваги до права на інтелектуальну власність розробників.

"Саме з поваги до чужих розробок починається особисте зростання: якщо не поважати чужі права на індивідуальну власність, то ніхто не поважатиме твої особисті права", – наголосив Гевко.

У свою чергу, генеральний директор "Майкрософт Україна" Надія Васильєва повідомила, що угода надає можливість отримати безкоштовний доступ для студентів та ВНЗ до хмарних технологій, які є наразі найбільш сучасною платформою для використання ресурсів, взаємодії між студентами та викладачами, пілотних проектів.

За словами Васильєвої, компанія пропонує свободу вибору інтерфейсу, з яким працюватиме користувач програм Майкрософт.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що співпраця між МОН України та компанією "Майкрософт Україна" розпочалася у 2003 році. У листопаді 2013 року був підписаний Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та компанією "Майкрософт Україна" на 2013-2018 роки. Документ передбачає проведення низки освітніх ініціатив у закладах дошкільної, середньої та вищої освіти.

Освіта.ua
04.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артур
Для Сергія. Не розумію бажання отримувати безкоштовну підтримку операційної системи. якої вже практично не існує. Чому начаємо дітей? знову мертвим мовам програмування? Можливо варто орієнтуватись на сучасність? А чому ваша міська адміністрація не звертається до Майкрософт за підтримкою своїх освітніх програм? може їх немає?
Otto
Для Артур: http://gs.statcounter.com/#desktop-os-ww-monthly-201501-201502-bar уважно так гляньте ;)
Volodymyr
Жо ж ми знову дивимося на когось... У мого сусіди є авто - Тойота Камрі. Не знаю, може й не найновіша, але я й на таку грошей не маю. Багато автівок на вулицях також іноземні.То що ж мені красти ті автівки? Кожен має розраховувати на власний достаток. Щодо ПЗ, то варто зазначити, що базові завдання здійснюються на різних платформах за одними принципами (маю на увазі не комерційні, а технічні). Дійсно, ще існують сфери, де існує панування Win, але ці сфери усе вужчі. Власне, для керування кар’єрними самоскидами треба проходити окреме навчання.
Коментувати
Сергій
Вишам пощастило. А як же школи? Чому б не домовитись із Майкрософтом про безкоштовне використання тієї ж Windows XP? Все одно її вже не продають і не підтримують, а наші ПК нічого іншого і не потягнуть. Принаймні не боялися б перевірок та й не було б розходження з підручниками що є в наявності.
Павлович
Для Сергій: Навіщо "дядьку" Біллу школи, в яких банку фарби нема за що купити, а Ви кажете про програмне забезпечення? Праві Викладач і Володимир: треба переходити на вільне ПЗ.
Сергій
Я з цим згоден, але тоді треба щоб і підручники відповідали встановленому ПЗ. Отже в ідеалі повинна зібратись компетентна робоча група, затвердити перелік найкращого вільного ПЗ і звернутись до авторів підручників із пропозицією створити посібники відповідні до рекомендованого переліку тогож вільного ПЗ. А вчителям заздалегідь дати можливість обрати підручники за якими вони будуть працювати у наступному році.
Volodymyr
Підручники не мають бути орієнтованими на конкретне ПЗ. Треба навчати принципам...
Коментувати
Викладач
Вже більше, ніж п’ять років, як відмовилися від продукції Microsoft і перейшли на вільнопоширюване ПЗ на платформі GNU/Linux. Так, є певні складнощі з методичним забезпеченням та добором повного спектру вільнопоширюваних альтернатив - довелося трішки напружитись і попрацювати. Але ж тепер всім контролюючим органам "улыбаемся и машем"
Антон
Для Викладач: А учням також "машете"? У реальному житті вони також будуть на цих платформах працювати? Може бути реалістом?
Volodymyr
Так, реалістом. Уже багато закладів та підприємств вважають безглуздою витратою коштів на платне ПЗ і використовують GNU/Linux. І тоді працівники, які про такі продукти не чули, почуваються, м’яко кажучи, не комфортно. Натомість користувач, що знайомий з Linux запросто розбереться із "м’якенькими"
Коментувати
Volodymyr
І знову не те... :( Невже нам ніде подіти такі величезні кошти, які, хоч і в рамках угоди, а все ж потрібно буде віддати на програмні продукти?!? Впевнений, що для навчання можна використати вільний програмний продукт!
Артур
Для Volodymyr: Вперед. Почму бы вам не выступить инициатором?
Volodymyr
Так я в школі уже більше 5 років при навчанні інформатиці використовую вільне ПЗ. Звичайно, трохи матеріал адаптую, бо підручники під M$, але це не є великою проблемою!
Коментувати