Osvita.ua Вища освіта МОН розробляє новий порядок виплати стипендій
МОН розробляє новий порядок виплати стипендій

Міністерство освіти збирає пропозиції щодо призначення і виплати стипендій студентам вишів

МОН розробляє новий порядок виплати стипендій

Міністерство освіти і науки розпочало збір пропозицій щодо редакції нового порядку призначення і виплати стипендій студентам вищих навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Новий порядок призначення та виплати стипендій має враховувати рейтинг, складений на підставі успішності студентів за результатами семестрового контролю, як це і передбачено статтею 62 Закону України "Про вищу освіту".

Пропозиції зацікавлених осіб прийматимуться до 3 жовтня за електронною адресою i_isaeva@mon.gov.ua з позначкою "Стипендія".

Як відомо, згідно з нормами закону "Про вищу освіту" академічну стипендію мають отримувати студенти, які згідно з рейтингом, складеним у вищому навчальному закладі за результатами семестрового контролю, здобули найкращі результати навчання.

Розмір стипендіального фонду вищого навчального закладу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менш як двом третинам і не більш як 75 відсоткам студентів денної форми навчання, які навчаються за кошти державного бюджету.

Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць.

Освіта.ua
26.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Студент
Не повезло студентам Одесской национальной музыкальной академии, которым вообще предложено голосовать за Рондина бесплатно. Что неудивительно: миллионер Рондин является зятем ректора консерватории, Александра Сокола. На днях Рондин даже осчастливил своим появлением студентов и преподавателей, которых сорвали с пар. Спич забронзовевшего Рондина в актовом зале длился сорок пять минут. В начале встречи Сокол честно призвал голосовать “за горячо любимого зятя”.
автономіст
Це все в рамках автономії? Який жахливий механізм контролю і бюрократії запускають! І все, щоб зекономити на студентах! При чому рейтинг ВНЗ, до стипендії конкретного студента. Якщо він прорвався у ветеринарний універ, то шанси на стипендію у нього набагато нижчі аніж у Києво_Могилянці? Фігня, якої немає в жодній країні!!!
Влад
За що можна подякувати нашому любому міністерству, так це за сизіфову працю окремих міністрів. Хочу трохи перекласти із хворої голови на здорову. Так складається історично, що всі звикли працювати на кількість, нехтуючи якістю. був безмежно радий новому закону про вищу освіту. Таких змін система потребувала давно. Одним із пунктів цього закону, було положення про зменшення кількості годин на "непрофільні" предмети. Це великий плюс, адже це несе за собою можливість змінювати пріоритети у процесі навчання, а не витрачати час на пошуки матеріалів з тих предметів, які викладаються на курсі лише семестр і так далі. Гарно придумано, закон підписано, але що ми маємо в результаті? Чи може хтось назвати бодай декілька ВУЗів, які з 01.09.2014 повністю змінили навчальні плани, відповідно до закону? Ви, панове, ліпше б довели до розуму це питання, а не хапалися за усе й одразу. Прикро і неправильно буде, коли на рейтинг впливатимуть предмети, які не мають відношення до основної спеціальності.
Владимир
Для Влад: Нічого нового, адже така практика існує вже давно і при рИгіоналах і після них: як тільки у ВНЗ процент стипендій вище за 70, то чекай Інспекцію з МОН, а тоді мало не покажеться ...
Otto
Для Влад: Дивився розклад і перелік предметів для першого курсу студентів КПІ. Для однієї із спеціальностей. Дуже хороший. Майже немає зайвих предметів до основної спеціальності. Тільки от не знаю чи це вже новий навчальний план, чи за таким планом вчились і минулі роки. Позитивне враження, порівнюю що вчили колись мене.
Коментувати
Ольга
А як буде реалізовано статтю 44: "Особа, яка бажає здобувати вищу освіту за державним замовленням, подає установі, що проводить ЗНО, заяву із зазначенням спеціальностей, за якими вступник бажає здобувати вищу освіту, та переліком вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців за кожною з обраних нею спеціальностей. За результатами проходження ЗНО формується рейтинговий список вступників за кожною спеціальністю з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету. Особи, які здобули право навчатися за кошти державного бюджету, розподіляються в порядку черговості (згідно рейтингу) серед вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців за відповідною спеціальністю, згідно з виставленими вступниками пріоритетами та правилами прийому до вищих навчальних закладів" - виходить, що розподілу бюджетних місць між вузами взагалі не буде, черг до приймальної не буде - просто по рейт
Викладач
Рейтинг - это хорошо и даже где-то правильно. Однако, гляжу я на рейтинги двух групп разных специальностей одного курса на одном факультете. И получается, что в одной группе стипендию будут получать ВСЕ, кто вообще сдал сессию (средний балл 3,0), а в параллельной несколько человек со средним баллом 4,3 и ниже остаются без стипендии вообще. И где здесь справедливость?
Владимир
Для Викладач: Зустрічна пропозиція: співробітникам МОН також платити зарплатню - згідно рейтингу!
Коментувати
Поздоровляю студентів
Саме за це ви боролись на Майдані. Я пишаюсь вами, тільки такі як ви, могли чесно відмовитись від непосильного тягаря соціальних виплат держави. Саме з вас потрібно брати приклад. Йду з поваги до вас заспіваю гімн
Otto
Для Поздоровляю студентів: Температурить ? Дітки вийшли на Майдан за своє майбутнє, а ви 20 років продаєтесь за кілограм гречки. Навіть на вибори не йдете. Не смійте іронізувати над мріями дітей. Вони виросли кращими за нас
Отот
Безперечно ви Отто праві, діти наше майбутнє, на відміну від нас вони не продаються від нас. Кілограм гречки їм не світить, куля на фронті і рівень злиднів Сомалі. Хотіли майбутнього, отримали теперішнє. Завдання діток - вчитись, от кожен і повинен займатись своєю роботою, інакше будуть використовувати на гаслах, ті хто фінансує майдауни і перетворює їх на гарматне м"ясо
Otto
Для Отот: Мабуть тут недоречна чорна іронія...От ми з вами вчились і що залишили дітям. Не треба шукати причин в майданах і тп, ми надбали нашим дітям таке майбутнє, а вони його приймати не хочуть. Тут може багатьох коробить "...не більш як 75 відсоткам студентів..", а як же інакше, неукам ще й стипендію платити з наших з вами податків!!!. Згадаймо як було колись, маєш пару трійок - гуляй або шуруй вагони розвантажувати.
Коментувати
Думаючий головою
Студенти хотіли - хай отримають!!!) Щепетильникова і Кучер Богдан разом з Євгеном Кудрявцевим цього домагалися, піднімали студентські маси на захоплення зимою МОН... Він був поганий, тому що платив стипендії? Тепер Щепетильникова в США, Кучер - в Молдові робить політичну кар’єру, а Кудрявцев став заступником голови Громадської Ради МОН ... А Ви залишайтеся без стипендії!!!
ziziranko
скоріше це - новий порядок не виплати стипендії. А як бути із соціальними стипендіями для найбідніших?
Студент
Для початку нехай виплатять заборгованість студентам Донецьких ВНЗ
111111
Для Студент: ты реально думаешь, что тебе что-то выплатят? Хотя, как будут бумажки-тугрики, вот тогда жди - будешь миллионы получать.
student
Стипендія донецьким студентам буде виплачена одразу після повернення під крило Ураїни. І то за мінусом сум, отриманих від організаторів референдумів, "виборів" та "мітингів". На жаль і вам доведеться відповідати за політичну недалекоглядність.
Коментувати
Масяня
Спрчатку треба б встановити статус студентів "ВНЗ" І- ІІ рівнів акредитації

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!