Ліцензійні умови надання послуг у ВНЗ будуть змінені

Міністерством освіти презентовані зміни до ліцензійних умов надання освітніх послуг у вищій освіті

Ліцензійні умови надання послуг у ВНЗ будуть змінені

Міністерство освіти і науки ініціює внесення змін до Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти. Відповідний проект наказу освітнього відомства винесений для громадського обговорення на офіційному сайті МОН.

Метою запропонованого документа є затвердження Змін до Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, затверджених наказом МОН № 847.

У відомстві зазначають, що необхідність внесення змін до ліцензійних умов пов’язана з посиленням змістовної частини вимог до кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення навчального процесу підготовки фахівців з вищою освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Зокрема, Міністерство освіти ініціює внесення змін до ліцензійних умов формування кадрового складу, керівництва та планування розвитку відповідального за підготовку фахівців підрозділу вищого навчального закладу.

Проектом документа пропонується внесення змін до формування інноваційних організаційних структур для забезпечення підготовки магістрів з міжгалузевих груп спеціальностей та спеціальностей специфічних категорій; вимог до наукової та професійної діяльності викладачів, заохочено публікації у періодичних виданнях, які включені до міжнародно визнаних науковометричних баз Scopus або Web of Science; вимог до навчально-методичного забезпечення навчального процесу в контексті впровадження Європейської кредитно-трансферної системи.

Також зміни стосуватимуться забезпечення бібліотек вишів фаховими періодичними виданнями в електронному доступі, а для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра – доступу до баз даних англомовних періодичних наукових видань.

Передбачена наявність офіційного веб-сайту вищого навчального закладу, визначено певні вимоги до його наповнення, у т.ч. необхідність розміщення навчально-методичних матеріалів до навчальних дисциплін.

Визначено вимоги до матеріально-технічного забезпечення навчального процесу з урахуванням використання сучасних технічних засобів навчання, безперешкодного доступу громадян з інвалідністю, необхідності економного утримання навчальних площ, обладнання, використання паперових носіїв інформації, а також витрат на комунальні послуги та опалення.

Зміни стосуватимуться й використання ліцензованого або з відкритим кодом програмного забезпечення для управління навчальним процесом, автоматизованим контролем знань та функціонування бібліотеки, дотримання норм законодавства про інтелектуальну власність при використанні навчальних матеріалів в електронній формі.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що затвердження зазначених змін до Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти дозволить при прийнятті рішень щодо надання ліцензій на здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти посилити змістовні вимоги до кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення навчального процесу підготовки фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів та забезпечити поліпшення якості вищої освіти.

Із проектом запропонованих міністерством змін можна ознайомитися на сайті освітнього відомства за наступним посиланням.

Освіта.ua
23.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
xoeL
у ліцензійні умови обов’язково показник "кількість штатних працівників на повну ставку". бо деякі автономні ректори так навчилися дробити ставки, що на кафедрі при 6-9 штатних одиницях працює 16-20 "працівників". За кожен прийом на роботу належиться "подяка", чи не так? А ще краще, самих ректорів переводити на частку ставки, пропорційно показника найроздробленішої кафедри.
больные на голову
а где преподаватель возьмет 300 баксов, чтобы в скопусе пропечатать свой труд, два месяца ни есть, ни пить
Leox
Для больные на голову: в скопусі є достатньо журналів, в тому числі гуманітарних, економічних, не кажучи про технічні, які НЕ БЕРУТЬ плати за публікацію. Головна причина не в коштах а в тому що вашу маячню там ніхто не опублікує навіть за гроші.
xoeL
безплатних журналів практично немає, + переклад теж не безкоштовно. Зараз на цих "публікаціях" такий бізнес: наукові журнали від Каліфорнії до Болгарії - ще трохи, і ми матимемо першість і у цій фальсифікації. Ніщо не замінить нормальної конкуренції в науці та вищій школі.
Коментувати
ооо
В холодных лабораториях, без реактивов и посуды, на одной воде украинские ученые будут выполнять эксперименты для публикаций в международных периодических изданиях.
доц
А посилання на проект - таке посилання...
Иван Соколов
ОЧЕНЬ ИНТЕРЕСНО - а почему Российский индекс научного цитирования не описан нигде как одна из наукометрических мощнейших баз?? или мы только в СКОПУСе будем публиковаться? где половина наук (в первую очередь гуманитарных и на х.. никому не надо!!)